Интер Мувистар прегазио Економац у наставку

Повели па стали, а онда канонада Интера. Економац био равноправан ако не и бољи ривал али у наставку Интер демонстрирао ефикасан футсал…

Економац – Мувистар Интер ФС 1:8 (1:3)

Марибор. Дворана: „Табор“. Гледалаца око 300. Судије: Малфер (Италија) и Билоис (Белгија) . Стрелци: 1:0 Рамић у 4, 1:1 Рафаел Рато у 5, 1:2 Пола у 7, 1:3 Тофи у 18, 1:4 Пазос у 21, 1:5, Пола у 24, 1:6 Борха у 25, 1:7 Дарлан у 32. и 1:8 Борха у 37.минуту. Жути картон: Борисов (Економац). Нагомилавање прекршаја: Економац 8 (4-4), Интер ФС 7 (3-4).

ЕКОНОМАЦ: МОМЧИЛОВИЋ, МАТИЈЕВИЋ, РНИЋ, СТОЈКОВИЋ, ИВАНКОВИЋ, Аврамовић, Ракић, Павловић, Рамић, Алексић, Борисов, Радовановић, Ристић, Ваљенко. Тренер: Предраг Рајић.

ИНТЕР МУВИСТАР ФС: ХЕРЕРО, ДАНИЕЛ, ПОЛА, РИВИЉОС, РИКАРДИЊО, Ортиз, Тофи, Борха, Дарлан, Рафаел Рато, Алекс, Раја, Денис, Пазос. Тренер: Хесус Веласко.

Првак Србије Економац је доживео и други убедљив пораз на турниру елитне рунде УЕФА Футсал Купа, који се игра у Марибору. Овог пута су поражени од европског вицешампиона, прослављеног Интера Мовистара ФС, иако по игри са почетка утакмице нико није могао наслутити такав расплет и убедљив пораз. Искуство и суви квалитет је без дилеме на страни шпанске екипе, али у доброј мери крагујевачки тим није имао адекватан одговор на уигране прекиде ривала, после којих је олако примио већину голова на овој утакмици.

detalj-inter-fs-ekonomac
Економац – Интер Мувистар ФС

Одличним кретањем по целом терену, Економац не само да је парирао Интеру, већ је чини се у одређеној мери и збунио моћни тим из Шпаније.Рано вођство Економца преко Рамића који је осетио празан простор по средини, истрчао сам и рутински савладао вратара Херера. Али тај гол као да је пробудио моћни Интер Мувистар. Свега минут касније по примљеном голу, Шпанци су изједначили, прво је одлични Момчиловић скинуо зицер Тофију скренубши лопту у корнер. Из угла је уследила паралела, а коју је искористио и у мрежу убацио Рафаел Рато из непосредне близине – 1:1. На нови гол није се дуго чекало, Интер ФС је дошао у вођство у седмом минуту, Момчиловић је дуго сигнализирао да је повређен, судије које су као и у првој утакмици биле наклоњене реномираном клубу, су то игнорисале, да би  Пола је са око девет-десет метара погодио за – 1:2. Недуго затим, Дарлан је погодио стативу, да би на другој страни Борисов пропустио колосалну прилику, а Рнић је из даљине ставио на муке Херера. Пожртвован је био Матијевић у 11.минуту, када је лопту избацио са линије свог гола, а у наставку акције, Момчиловић је сјајно интервенисао у дуелу са Даниелом. Ваљенко је опробао  разоран ударац, али који није донео промену резулата јер је голман шпанске екипе морао да избоксује. Момчиловић је после шута Рикардиња лопту избацио у корнер, који је опет био кобан за Економац, у чијој су одбрани просто заборавили на Тофија, коме није било тешко да усамљен донесе нову промену резултата – 1:3, што је једно био и резултат полувремена.

По приказаној игри резултат није био реалан али је пресудило искуство, квалитет и дужа клупа Интера. Наставак као у кошмару … Већ после само 18 секунди игре у наставку, Пазос се најбоље снашао поред успаване одбране Економца и уписао се лагано у стрелце. Тај гол је преломио утакмицу… У 25.минуту, после још једног корнера погодак из непосредне близине постигао је и опасни Пола. Непун минут касније, на асистенцију Ривиљоса прецизан је био и Борха за већ недостижних 1:6.

У 32.минуту, детаљ вредан пажње Рамић је великом Рикардињу протурио лопту кроз ноге, да би при томе био и фаулиран, што су арбитри превидели, да би у наставку акције омогућило Португалцу да асистира Дарлану за седми гол. Тачка је стављена три минута пре краја меча,најпре је у великој прилици заправо био Ваљенко, али се мрежа затресла на супротној страни, после брзе контре а стрелац је био Борха.

Велика надања су нестала, а тим Економца има још једну утакмицу који треба да одигра против вишеструког првака Чешке Ере Пак Хрудим, за част и утеху…