Inter Muvistar pregazio Ekonomac u nastavku

Poveli pa stali, a onda kanonada Intera. Ekonomac bio ravnopravan ako ne i bolji rival ali u nastavku Inter demonstrirao efikasan futsal…

Ekonomac – Muvistar Inter FS 1:8 (1:3)

Maribor. Dvorana: „Tabor“. Gledalaca oko 300. Sudije: Malfer (Italija) i Bilois (Belgija) . Strelci: 1:0 Ramić u 4, 1:1 Rafael Rato u 5, 1:2 Pola u 7, 1:3 Tofi u 18, 1:4 Pazos u 21, 1:5, Pola u 24, 1:6 Borha u 25, 1:7 Darlan u 32. i 1:8 Borha u 37.minutu. Žuti karton: Borisov (Ekonomac). Nagomilavanje prekršaja: Ekonomac 8 (4-4), Inter FS 7 (3-4).

EKONOMAC: MOMČILOVIĆ, MATIJEVIĆ, RNIĆ, STOJKOVIĆ, IVANKOVIĆ, Avramović, Rakić, Pavlović, Ramić, Aleksić, Borisov, Radovanović, Ristić, Valjenko. Trener: Predrag Rajić.

INTER MUVISTAR FS: HERERO, DANIEL, POLA, RIVILJOS, RIKARDINJO, Ortiz, Tofi, Borha, Darlan, Rafael Rato, Aleks, Raja, Denis, Pazos. Trener: Hesus Velasko.

Prvak Srbije Ekonomac je doživeo i drugi ubedljiv poraz na turniru elitne runde UEFA Futsal Kupa, koji se igra u Mariboru. Ovog puta su poraženi od evropskog vicešampiona, proslavljenog Intera Movistara FS, iako po igri sa početka utakmice niko nije mogao naslutiti takav rasplet i ubedljiv poraz. Iskustvo i suvi kvalitet je bez dileme na strani španske ekipe, ali u dobroj meri kragujevački tim nije imao adekvatan odgovor na uigrane prekide rivala, posle kojih je olako primio većinu golova na ovoj utakmici.

detalj-inter-fs-ekonomac
Ekonomac – Inter Muvistar FS

Odličnim kretanjem po celom terenu, Ekonomac ne samo da je parirao Interu, već je čini se u određenoj meri i zbunio moćni tim iz Španije.Rano vođstvo Ekonomca preko Ramića koji je osetio prazan prostor po sredini, istrčao sam i rutinski savladao vratara Herera. Ali taj gol kao da je probudio moćni Inter Muvistar. Svega minut kasnije po primljenom golu, Španci su izjednačili, prvo je odlični Momčilović skinuo zicer Tofiju skrenubši loptu u korner. Iz ugla je usledila paralela, a koju je iskoristio i u mrežu ubacio Rafael Rato iz neposredne blizine – 1:1. Na novi gol nije se dugo čekalo, Inter FS je došao u vođstvo u sedmom minutu, Momčilović je dugo signalizirao da je povređen, sudije koje su kao i u prvoj utakmici bile naklonjene renomiranom klubu, su to ignorisale, da bi  Pola je sa oko devet-deset metara pogodio za – 1:2. Nedugo zatim, Darlan je pogodio stativu, da bi na drugoj strani Borisov propustio kolosalnu priliku, a Rnić je iz daljine stavio na muke Herera. Požrtvovan je bio Matijević u 11.minutu, kada je loptu izbacio sa linije svog gola, a u nastavku akcije, Momčilović je sjajno intervenisao u duelu sa Danielom. Valjenko je oprobao  razoran udarac, ali koji nije doneo promenu rezulata jer je golman španske ekipe morao da izboksuje. Momčilović je posle šuta Rikardinja loptu izbacio u korner, koji je opet bio koban za Ekonomac, u čijoj su odbrani prosto zaboravili na Tofija, kome nije bilo teško da usamljen donese novu promenu rezultata – 1:3, što je jedno bio i rezultat poluvremena.

Po prikazanoj igri rezultat nije bio realan ali je presudilo iskustvo, kvalitet i duža klupa Intera. Nastavak kao u košmaru … Već posle samo 18 sekundi igre u nastavku, Pazos se najbolje snašao pored uspavane odbrane Ekonomca i upisao se lagano u strelce. Taj gol je prelomio utakmicu… U 25.minutu, posle još jednog kornera pogodak iz neposredne blizine postigao je i opasni Pola. Nepun minut kasnije, na asistenciju Riviljosa precizan je bio i Borha za već nedostižnih 1:6.

U 32.minutu, detalj vredan pažnje Ramić je velikom Rikardinju proturio loptu kroz noge, da bi pri tome bio i fauliran, što su arbitri prevideli, da bi u nastavku akcije omogućilo Portugalcu da asistira Darlanu za sedmi gol. Tačka je stavljena tri minuta pre kraja meča,najpre je u velikoj prilici zapravo bio Valjenko, ali se mreža zatresla na suprotnoj strani, posle brze kontre a strelac je bio Borha.

Velika nadanja su nestala, a tim Ekonomca ima još jednu utakmicu koji treba da odigra protiv višestrukog prvaka Češke Ere Pak Hrudim, za čast i utehu…