Лоб Борисова за утеху

Економац је коначно одиграо трећу утакмицу како зна и уме, и победа није изостала против одличног тима из Чешке Ера-Пак Хрудим.

Ера-Пак Хрудим – Економац  0:1 (0:0)

МАРИБОР Дворана: „Табор“. Гледалаца: око 500. Судије: Шабанов (Русија) и Мигуел Дуарте (Португал). Стрелци: 0:1 Борисов у 31.минуту. Жути картони: Словачек (Ера-Пак Хрудим), Ристић (Економац). Нагомилавање прекршаја: Ера-Пак Хрудим 8 (4-4) , Економац 9 (4-5).

ЕРА-ПАК ХРУДИМ: КАРЛОС , Р. МАРЕШ, МАКС, РЕШЕТАР, ФЕЛИПЕ, Жаруба, М.Мареш, Куделка, П.Дрозд, Д.Дрозд, Лукаш, Словачек, Ждањски . Тренер: Фелипе Коуд.

ЕКОНОМАЦ: МОМЧИЛОВИЋ, РАМИЋ, БОРИСОВ, РАДОВАНОВИЋ, ВАЉЕНКО Аврамовић, Матијевић, Ракић, Павловић, Рнић, Стојковић, Иванковић, Алексић, Ристић. Тренер: Предраг Рајић.

Утакмица без резултатског значаја али ипак тврда и борбена. Крагујевчани су коначно заиграли онако како умеју без падова и осцилација у игри. Ера Пак Хрудим је вишеструки првак Чешке и готово стални учесник елитне рунде УЕФА футсал Купа.

Чешки првак је био офанзивнији у првом делу утакмице, тако да је већ у првом минуту нападач Ере Пака Макс шутирао, али је Момчиловић био сигуран у интервеницији. У следећем минуту, два добра шута Крагујевчана, прво Ваљенко, затим и Рамић, али у оба наврата Карлос је лопту успео да скрене у корнер. На другој страни искусни Решетар је био непрецизан из зоне шута, да би Матијевић силовитим ударцем добро загрејао дланове голмана тима из Хрудима. Чувар мреже Економца још једном се истакао у петом минуту, лако неутралисавши ударац Макса, првог стрелца екипе Ера-Пака. Виђено је затим лепо комбиновање Иванковића и Стојковића, овај други био је непрецизан у покушају са десне стране. Изузетну прилику чешки првак имао је средином првог дела, по средини са линије шест метара шутирао је Куделка, а вратар Момчиловић поново био несавладив. У 11.минуту, Борисов је одличним постављањем најпре зауставио напад ривала, уследио је трк кроз средину и оштар ударац, који је донео нови корнер. У наставку, Рнићев волеј за мало је завршио поред стативе. После прекида услед прекршаја и кратког проигравања, забележен је нови ударац Макса, као и још једна добра интервенција Момчиловића. На другој страни, у 13.минуту, Ристић је упослио Иванковића, чију је намеру прозрео Карлос. Искоса са дене стране, током 17.минута, ударац је опробао и Фелипе, који иако добро изведен, није створио великих проблема сјајном Момчиловићу. Лепу акцију после прекида, Чеси су извели минут и по пре одласка на одмор, Жаруба је приземно гађао сами угао, Момчиловић је успео да одбије лопту на коју је натрчао Решетар, али није успео и да погоди мрежу.

На самом старту другог дела, после само пола минта игре идеална прилика за Економац. Борисов је убацио теледириговану лопту пред гол, а Ваљенко са метар удаљености није успео да је убаци у празну мрежу! У 24.минуту, сјајано изводи дриблинг Иванковић и шутира после којег је ударца лопта прошла тик поред стативе. Врло брзо потом, Борисов је још једном маестрално упослио Ваљенка, овога пута Украјинац је погодио само спољни део гола. Наставили су играчи српског првака Економца са добрим акцијама, Иванковић је створио добру позицију Матијевићу, који, у 26.минуту, није захватио лопту како је желео. И онда још једна више него изгледна прилика за Крагујевчане, Стојковић је украо лопту ривалу, и сјајно асистирао Рамићу, али до промене резултата није дошло. После скоро девет минута подређеног положаја, Ера-Пак је прво узбуђење креирао преко нападача Макса, који је успео да погоди само стативу. Недуго потом опет је Макс покушао и главом из близине али шаље лопту преко гола. У 31.минуту, Рнић је упутио праву бомбу, а Карлос крајњим напором сачувао своју мрежу.

И коначно гол, сигурно најлепши на турниру у Марибору. Борисов је, у току преломног 31.минута, видео противничког голмана далеко истрчалог напред, севнуо је прецизан дубински лоб са преко 25 метара, до тада сигурном вратару Карлосу није било спаса – 0:1! Већ у следећем нападу стечена предност је могла да буде дуплирана, Ристић је на пас Борисова био непрецизан. После одличне акције, у којој је учествовала готово цела постава Економца, Иванковићев шут, у 35.минуту, завршио је преко гола.

Узбуђења на обе стране виђена су два минута касније. Фелипе је погодио спољну мрежу, одмах потом шутирао је и неугодни Жаруба у добро постављеног Момчиловића, а на другој страни, после контранапада, Иванковић није успео да пронађе пут лопти у гол. До краја меча виђена је и сјајна тропотезна акција Економца, коју су чешки играчи осујетили у крајњем тренутку, али ипак нису успели да избегну заслужен пораз, јер игра крагујевачке екипе у другом полувремену даје наду за крај јесење сезоне.

Остају питања за тренера Рајића и цео стручни штаб како је само екипа Економца одиграла лоше прву а готово перфектно трећу утакмицу… Времена практично нема јер се у Језеру дочекује лидер на табели Еуро Мотус и дерби целог првенства.