KVALIFIKACIJE ZA EP 2018: Srbija bolja od Poljske, veliki korak Orlova ka Sloveniji!

Veliki korak Srbije ka Evropskom prvenstvu u Sloveniji! Orlovi su potvrdili klasu, status četvrte reprezentacije na Starom kontinentu i u prvoj takmičarskoj utakmici pod vođstvom novog selektora Gorana Ivančića ostvarili pobedu protiv Poljske rezultatom 4:0, vrednu najmanje baraža za završni turnir u Ljubljani.

Bučnu publiku u Elblagu, koja je zdušno bodrila svoj tim u prvom kolu kvalifikacione Grupe E, utišao je Kocić u 15. minutu. Domaćin je zastao na trenutak očekujući da će biti dosuđen prekršaj, Orlovi su izveli aut, a Cipi je na asistenciju Pršića savladao protivničkog golmana. Prethodno, naš nacionalni tim je izdržao veliki pritisak, a posle tog gola sve konce je držao u svojim rukama.

Trenutak kada Kocić trese mrežu Poljske

Praktično, pitanje pobednika je rešio Simić golom na isteku 26. minuta, posle proigravanja Milosavca, potom je gol- razliku popravio Pršić iz kontranapada u kojem je učestvovao upravo sa Simićem, koji je još jednom zatresao mrežu 33. minutu. Pokušavao je domaćin da dođe bar do počasnog pogotka, napadao je i sa golmanom-igračem, ali nije uspeo u toj nameri preko snažne odbrane Orlova na čelu sa golmanom Aksentijevićem, koji je začarao mrežu i sa saigračima smirio Poljake.

KVALIFIKACIONI TURNIR GRUPE E ZA EP U SLOVENIJI 2018. – PRVO KOLO

POLJSKA – SRBIJA 0:4 (0:1)

Elblag – Strelci: 0:1 Kocić u 15, 0:2 Simić u 26. i 0:3 Pršić u 31, 0:4 Simić u 34. minutu. Dvorana: Gradska sportska. Sudije: Eduardo Fernandeš Koeljo (Portugal) i Anđelo Galante (Italija). Treći sudija: Gaj Berger (Izrael). Merilac vremena: Andržej Vitkovski (Poljska). Žuti kartoni: Zastavnik (Poljska), Perić (Srbija).
POLJSKA: KALUŽA (golman), ZASTAVNIK, LUTECKI, MIKOLAJEVIČ (kapiten), KRIŽEL, Kubik, Bjel, Elsner, Gladčak, Mizgajski, Solecki, Franc, Pavicki, Viduk (golman). Selektor: Andržej Bjanga.
SRBIJA: AKSENTIJEVIĆ (golman), PERIĆ (kapiten), KOCIĆ, MILOSAVAC, SIMIĆ, Stanković, Rakić, Ramić, Tomić, Pršić, Lazarević, Stojković, Momčilović (golman). Selektor: Goran Ivančić.

Raspored je surov, pa će već sutra od 15 časova biti odigran derbi ove kvalifikacione grupe, u kojem će se Orlovi sastati sa Španijom, aktuelnim prvakom Evrope, koja je bila ubedljiva protiv Moldavije – 7:0 (3:0). Strelci su bili Hose Ruiz u 9, Lašču (autogol) u 12, Lin u 18, Tolra u 23, Raul Kampos u 29. i 31. i Solano Leon u 36. minutu. Dobra vest je povratak Rajčevića, koji nije mogao da igra večeras zbog crvenog kartona koji je dobio u revanš utakmici baraža za Svetsko prvenstvo, u Portugalu pre godinu dana.

U drugoj utakmici u nedelju sastaće Poljska i Moldavija (od 20 časova), koja je rival našeg nacionalnog tima u utorak od 15 časova, dok će se od 20 sati sastati domaćin i Crvena furija.

Plasman na Evropsko prvenstvo u Sloveniji 2018. godine obezbediće pobednici sedam kvalifikacionih grupa, dok će drugoplasirani i najbolji trećeplasirani nacionalni tim igrati u baražu za preostala četiri mesta.