KVALIFIKACIJE ZA EP 2018: Furiozna Španija lako sa Orlovima

Reprezentacija Srbije je pobedom nad Poljskom došla blizu baraža za Evropsko prvenstvo u Sloveniji 2018. godine, što mora da potvrdi u poslednjem kolu, a za više nije imala snage i umeća, pa će direktno na završni turnir aktuelni prvak Evrope – Španija, koja je slavila sa ubedljivih 6:0.

Crvena furija je, ipak, bila preveliki zalogaj za Orlove samo 17 sati posle duela sa domaćinom, koji je još posle žrebanja kvalifikacionih grupa proglašen ključnim za naš nacionalni tim na turniru Grupe E u Elblagu. Španija je potvrdila status apsolutnog favorita i na utakmici drugog kola i na celom turniru.

U duel koji je lako mogao da bude repriza finala Evropskog prvenstva u Beogradu prošle godine (pošto je domaćin u „Beogradskoj areni“ eliminisan u produžecima od Rusije u polufinalu), izabranici Gorana Ivančića su praktično ušli sa dva gola minusa, pošto je već posle nešto više od tri i po minuta na semaforu pisalo 0:2. Za 54 sekunde je prvo pogodio kapiten Ortiz na asistenciju Rafe Usina, a onda i Raul Kampos na dodavanje Solana Leona. Ovaj igrač je upisao još jednu asistenciju do odlaska na odmor, kod gola Bebea u 18. minutu i tada je već postalo jasno da rezultatskog povratka Srbije u utakmicu neće biti, samo se postavljalo pitanje minusa na kraju susreta.

Pre prvog gola, već posle nepuna tri minuta, požuteo je Rajčević, koji se vratio u tim posle jedne utakmice pauze zbog crvenog kartona iz prethodnih kvalifikacija i zauzeo mesto u početnoj postavi umesto Milosavca.

Da se neće zadovoljiti ubedljivim rezultatom iz prvog poluvremena, Španci su brzo svima stavili do znanja, pa su prednost uvećali već posle osam sekundi drugog poluvremena! Pogodio je Adri na asistenciju Lina iz kornera, potom i Adolfo na dodavanje Bebea, pa osam sekundi pre kraja utakmice i Pola.

#RoadtoSloveniaGrupo ESérvia 0-6 Espanha

Geplaatst door Zona Técnica – Futsal op zondag 9 april 2017

Reprezentaciji Srbije sada ostaje da se odmori i sabere, kako bi protiv autsajdera grupe – Moldavije, u utorak od 15 časova, potvrdila septembarski baraž, koji je za mnoge „već viđen“ posle ubedljive pobede nad Poljskom.

KVALIFIKACIONI TURNIR GRUPE E ZA EP U SLOVENIJI 2018. – DRUGO KOLO

SRBIJA – ŠPANIJA 0:6 (0:3)

Elblag – Strelci: 0:1 Ortiz u 3, 0:2 Raul Kampos u 4, 0:3 Bebe u 18, 0:4 Adri u 21, 0:5 Adolfo u 27, 0:6 Pola u 40. minutu. Dvorana: Gradska sportska. Sudije: Anđelo Galante (Italija) i Grigori Zelencov (Rusija). Treći sudija: Eduardo Fernandeš Koeljo (Portugal). Merilac vremena: Andržej Vitkovski (Poljska). Žuti kartoni: Rajčević, Aksentijević (Srbija), Tolra (Španija).
SRBIJA: AKSENTIJEVIĆ (golman), PERIĆ (kapiten), KOCIĆ, SIMIĆ, RAJČEVIĆ, Stanković, Rakić, Milosavac, Ramić, Tomić, Pršić, Lazarević, Stojković, Rajčević, Momčilović (golman). Selektor: Goran Ivančić.
ŠPANIJA: BARON (golman), ORTIZ (kapiten), POLA, RAFA USIN, RAUL KAMPOS, Hoze Ruiz, Bebe, Tolra, Solano Leon, Lin, Aleks, Adri, Adolfo, Huanho (golman). Selektor: Hoze Venansio Lopez.