По бод за Смедерево и Деус Ролопласт Мошић

После пет од шест утакмица 20. кола Прве футсал лиге ситуација јесте донекле јаснија, али нас чека још много узбуђења у последње две недеље шампионата Србије.

У петак, Нови Пазар је направио огроман посао тријуфом у Блацу против Јастрепца, а Металац Колорадо се приближио друголигашком друштву. У суботу је Нова Пазова остварила велику победу, а ремијем у понедељак Смедерево и Деус Ролопласт Мошић су унели додатну драму – 4:4. Обе екипе су победом могле да уђу у мирнију завршницу у последња два кола, али…

Водио је домаћин са 2:0 после осам минута. Међутим, испустио је предност до одласка на одмор. Исто му се догодило и у другом полувремену, пошто је преко Ђорђевића поново имао два гола предности, али је Сладојевић својим другим поготком десетак секунди пре краја утакмице, донео бод актуелном вицешампиону Србије.

Коло ће бити комплетирано у среду, када Економац гостује екипи Коперникус САС у Зрењанину.

РЕЗУЛТАТИ, СТРЕЛЦИ И ПАРОВИ 20. КОЛА ПРВЕ ФУТСАЛ ЛИГЕ

Петак, 21. април
Горњи Милановац: Металац Колорадо – Еуро мотус 0:4 (0:2)
(Краснић 15, Копања 18, Филиповић 23, Живић 31)
Блаце: Јастребац – Нови Пазар 2:8 (1:4)
(Савовић 16 пенал, Судимац 36 – Мутавџић 7, 35, Реџовић 9, 10, Садовић 17, Каришик 26, Мићић 36, 38)

Субота, 22. април
Нова Пазова: Нова Пазова – ФОН 6:5 (0:1)
(Гуша 25, Рамадани 27, 32, Кукољ  29, 36, Денић 39 – Цветковић 3, Пешић 22, Манић 24, Станковић 31, 35)
Ниш: Калча Меморис – Летећи Холанђанин 7:7 (2:3)
(Ј. Ђорђевић 13, Н. Д. Станковић 18, 32, Илић 22, 29, 34, Живадиновић 31 – Самарџић 3, 37, Покрајац 9, Ачански 18, 34, Ђукић 27, Раичевић 28)

Понедељак, 24. април
Смедерево: Смедерево – Деус Ролопласт Мошић 4:4 (2:2)
(Првуловић 1, Радовановић 8, Ђорђевић 24, 28 – Сладојевић 15, 40, Крстић 19, А. Живановић 35)

Среда, 26. април
Зрењанин (Кристална сала): Коперникус САС – Економац (19.00)
(делегат Роберт Петровић, први судија Марко Мартиновић, други судија Никола Алексић и трећи судија Бојан Спасић)