ПУТ ОКО СВЕТА: Рајчевић „забио” Динаму у загребачком дербију

Слободан Рајчевић – у Зрењанину: Боба, у Загребу: Бо(м)ба!

Разлог?

Србин је у дербију главног града Хрватске постигао први гол за Национал против Футсал Динама и најавио „петарду”!

Урадио је то на маестралан начин: искористио је грешку Матеја Хорвата и у 10 минуту, „пројектилом”, матирао Горана Шкорића. Добро попуњена мала дворана Дома спортова приликом аплауза није штедела дланове, голеада је могла да почне, убедљивом тријумфу лидера у 21, претпоследњем колу шампионата (5:0) тон су дали и остали стрелци: Чујец (2), Мордеј и Постружин.

Футсал Динамо, предвођен тренером Мићом Мартићем, према изјавама очевидаца пружио је добру партију, раритет – није награђен ни почасним голом. Рајчевићев ефектан покушај у 39. минуту на гол линији зауставио је Хорват, претходно, крајем првог полувремена наш репрезентативац уздрмао је и стативу.

Национал је обезбедио прво место уочи плеј-офа, са 56 бодова. Следећег викенда гостује Сплит Томију, са седам поена мање, другопласираном по престизању Футсал Динама. Чета Кујтима Морине је, иначе, недавно савладала Далматинце у финалу Купа Хрватске.

Информатика је експресно изборила пласман у полуфинале плеј-офа Румуније захваљујући Милошу Симићу!

Освајач купа је на свом паркету, у реваншу четвртфинала, убедљиво надвисио Дунареу 2005. Калараши 6:1, да подсетимо – у првом мечу славио је 6:0. Симић је тресао мрежу у 7, 19. и 30. минуту, два пута је био егзекутор Тијаго, једном још један Орао – Стефан Ракић.

Пласман међу четири најбоља, са 2:0 у серији, изборили су и остали фаворити: Јунајтед Галаци – Спиком Сфанту Георге 8:3, Аутобергамо Дева – Политехника Јаши 9:2 и Одореју Секујеск – Сити Таргу Муреш 6:3.

Информатика ће у полуфиналу да игра против Јунајтед Галација, на првом месту по окончању регуларног дела сезоне, са седам бодова више. Занимљив је и досадашњи међусобни скор претендената на титулу: оба пута је славио домаћин – у Темишвару је 6. новембра било 3:0, у Галацију 14. марта 4:3.

Тјумен се пласирао у плеј-оф првенства Русије, победивши као гост, у одлучујућем сусрету, директног конкурента Нориљскиј никељ 10:4!

У најтежим тренуцима, по обичају, царевали су Срби: Младен Коцић (наставио с мајсторијама) и Миодраг Аксентијевић. Домаћин је повео 1:0, да би Ципи, „бомбом” из даљине, поравнао резултат. Нориљскиј никељ је, потом, могао да стекне нови капитал из пенала с 10 метара, али – ђавола: шут Костигина сјајно је укротио наш Мики.

Тјумен дели шесто место на табели са КПРФ (по 37 бодова), уз утакмицу мање: у петак, 28. априла дочекује Дину и од исхода му зависи да ли ће у четвртфинале као шести, седми или осми.

Каос је у 22, последњем колу шампионата Италије ремизирао на страни против Аква Сапоне Унигроса 1:1. Домаћин је први постигао погодак и још у првом полувремену створио сијасет шанси, али је блистао голман гостију Давиде Путано.

У наставку меча ствари су се промениле: Марко Перић и другови су заиграли на све или ништа, често игравши и „викторију”. До изједначења су стигли тек на два минута и 44 секунде пре краја преко Титона, кадрог да савлада дотле свемогућег Стефана Мамарелу. Успеху је кумовала и одлука тренера Велимира Андрејића да заиграју с петорицом у пољу.

Каос је регуларни део првенства завршио на седмом месту: са седам победа, девет нерешених и шест пораза, уз гол разлику 76:75 и 30 освојених бодова. У четвртфиналу плеј-офа играће против другопласираног Лупаренсеа: посластица за љубитеље футсала на Чизми – уживаће у дуелу две „десетке”, два мајстора у баратању „бубамаром”: Марка Перића и Адријана Фоље!

Први дуели четвртфинала плеј-офа Италије на програму су 6. маја. Састају се: Аксед груп Латина (8) – Пескара (1), Каос (7) – Лупаренсе (2), Ћоли Кођанко (6) – Аква Сапоне Унигрос (3) и Ма груп Имола (5) – Лоло кафе Наполи (4). Реванши су планирани за 11. мај, евентуалне мајсторице два дана касније.