Економац рутински до бодова у Зрењанину, следи дерби сезоне

Економац је одрадио посао у Зрењанину, без много муке је савладао „фењераша“ – 7:2 и усмерио мисли ка дербију сезоне, са Еуро мотусом на Бањици, у суботу од 20.45 часова. Јасно је свима у редовима Крагујевчана да само победом могу до шампионске титуле, пошто имају бод мање од јединог ривала, а тешко је очекивати да би београдски тим могао да прокоцка евентуалну предност у последњем колу, такође у Зрењанину против Коперникус САС-а.

У „Кристалној дворани“, због чије заузетости за викенд (дуел плеј-офа за Светску групу 2 Фед купа између тениских репрезентација Србије и Аустралије) је 20. коло Прве футсал лиге комплетирано ове вечери, брзо су решене дилеме око победника. Већ у трећем минуту је Економац дошао до значајне предности преко Иванковића и Јањића.

Други гол је бивши репрезентативац Србије дао у завршници првог полувремена, када је тренер Крагујевчана Предраг Рајић испробавао комбинацију са капитеном Рнићем као голманом-играчем, а претходно је погодак уписао и Да Силва. И у другом полувремену је Јањић дао гол, а стрелци за Економац су били и Алексић и Јовановић, средином тог дела игре.

Такође, оно што може да радује стручни штаб Крагујевчана је успешан повратак голмана Антонића, који се  после дуже паузе због повреде нашао међу стативама.

Домаћин је оба гола дао у завршници утакмице. Прво је погодио Блажић, који 23 секунде пре краја првог полувремена није реализовао пенал са десет метара после шестог прекршаја играча Економца, а затим и Делић.

Пре Економца, победе у 20. колу Прве футсал лиге су уписали Еуро мотус, Нови Пазар и Нова Пазова, док су по бод освојили Калча Меморис, Летећи Холанђанин, Смедерево и Деус Ролопласт Мошић.

РЕЗУЛТАТИ И СТРЕЛЦИ 20. КОЛА ПРВЕ ФУТСАЛ ЛИГЕ

Петак, 21. април
Горњи Милановац: Металац Колорадо – Еуро мотус 0:4 (0:2)
(Краснић 15, Копања 18, Филиповић 23, Живић 31)
Блаце: Јастребац – Нови Пазар 2:8 (1:4)
(Савовић 16 пенал, Судимац 36 – Мутавџић 7, 35, Реџовић 9, 10, Садовић 17, Каришик 26, Мићић 36, 38)