Дерби сезоне: Еуро мотус – Економац 2:3, Крагујевчани на корак од девете титуле!

Шумадијски плес на Бањици, продукт великог тријумфа Економца у дербију сезоне над Еуро мотусом и, уочи последњег кола, чини се – одлучујућег корака ка деветој титули у историји!

Спектакл у граду на обалама Саве и Дунава: футсал у свом пуном сјају у режији две најбоље српске екипе – од старта сезоне претендената, с квалитетом као разлогом, на шампионски ловор. Завршница за инфаркт: Београђани с петорицом у пољу с намером да поравнају резултат и задрже епитет лидера, Крагујевчани спуштеног гарда и челичних живаца да одоле атацима домаћина и отворе слављенички шампањац. Економац, сада са два бода више од Еуро мотуса, у ситуацији да следећег викенда против ФОН-а, у свом „Језеру”, чак и ремијем обезбеди нови „наслов”, без обазирања на исход меча највећег ривала на гостовању фењерашу Коперникус САС-у у Зрењанину. Предраг Рајић на прагу свог новог пехара у тренерској каријери!

Тренутак одлуке у 34. минуту: искусни Игор Шошо је несмотрено играо руком и на неки начин девалвирао дотадашњу улогу хероја – шести прекршај и пенал за госте. Одговорност је преузео Слободан Јањић, стари ас и доскорашњи репрезентативац: све је стало у тај дугачки залет и ударац с 10 метара – прецизан, без шансе Николи Јосимовићу да се истакне. Ерупција одушевљења навијача Економца на трибинама!

А кренуло је овако… Срђану Иванковићу није био баксузан 13. минут: сјајно се снашао у шестерцу Београђана и одличном реакцијом донео Шумадинцима злата вредан капитал. Чета Славише Дамјановића је у тим тренуцима можда била и опаснија, али су гости између статива имали сјајног Немању Момчиловића. Хоботницу, свакако једног од јунака дербија!

Економац је, међутим, имао још две сјајне прилике: Иванковић је у 17. минуту погодио стативу, шездесет секунди касније и Стојковић уздрмао пречку. Пре одласка на паузу виђено је и нешто несвакидашње: Предраг Рајић је, упркос вођству – гаранту првог места, послао на терен голмана – играча, преузевши ризик и показавши невиђену храброст у жељи да кад је његов тим имао пет акумулираних прекршаја умири игру и отупи нападе Еуро мотуса. Путоказ ка тренерском сазвежђу!

ЕКОНОМАЦ ПРИ ВОЂСТВУ 1:0 С ГОЛМАНОМ ИГРАЧЕМ: Борисов организује напад (Фото: П. Бајић)

Најрасположенији у табору званичног шампиона на почетку другог полувремена био је Марко Пршић – кадар да лопту стекне и захваљујући вештим финтама с њом и утекне. У 21. минуту, иако сам у контри, погодио је стативу, али то га није омело да и у наредне две ситуације буде у гро-плану. И то каквом!

На семафору – 29. минут: слободан ударац за домаћина, љубитељи футсала знају да у левици Игора Шоша „станују громови” – пројектил, Момчиловић већ савладан, на гол-линији лопта погађа у раме Марка Пршића!

КРАГУЈЕВАЧКИ ЈУНАК: Марко Пршић на гол линији раменом зауставља шут Шоша (Фото: П. Бајић)

Али, то од репрезентативца није било све, у 29. минуту је феноменално прошао по левој страни, правовремено заврнуо Виталију Борисову у средину, Азер је десно пронашао Евгенија Ваљенка, „бубамара” у рашљама – скок до неба председника Крагујевчана Верољуба Дугалића.

После гола Евгенија Ваљенка за 0:2 дошло је до велике гужве на терену и трибинама: прослава узданице Економца није се свидела искусном Марку Тепавчевићу, те је начинио несхватљив потез – ударио је главом Украјинца и оправдано зарадио директан црвени картон. Дошло је до комешања и у гледалишту, сведоци непријатних сцена били су и супруга и син стрелца гола.

Сви који су помислили да је све готово, грдно су се преварили, Еуро мотус је показао да је 2:0 за оног ко води најопаснији резултат и да за тили час може да се стигне. Талентовани Лазаревић је асистирао из аута, Игор Шошо искоса са леве стране погодио супротан угао – 1:2.

ДОМАЋИН ОД 0:2 СТИЖЕ ДО 2:2: Славље играча Еуро мотуса (Фото: П. Бајић)

Стари мајстор је заблистао и четири минута касније, сјајно је повукао контру и зналачки проиграо Милана Живића, кадрог да затресе мрежу и креира екстазу међу аудиторијумом наклоњеном Београђанима.

Домаћин је, међутим, ушао у проблем с прекршајима (пети направљен на 7.41 до краја) и уследио је горепоменути сценарио. За Економац, како се сад чини – шампионски…

У дуелу без такмичарског значаја, првој утакмици одигранoj данас у оквиру шампионата Србије, ФОН је победио Металац Колорадо 8:6. Београђани су обезбедили треће место, Милановчани се и теоријски преселили у нижи ранг.

ПРВА ФУТСАЛ ЛИГА – 21. КОЛО

ЕУРО МОТУС – ЕКОНОМАЦ 2:3 (0:1)

Дворана: СЦ Вождовац на Бањици. Гледалаца: 1.500. Судије: Александар Јакшић (Горњи Милановац) и Петар Радојчић (Инђија). Трећи судија: Никола Алексић (Београд). Стрелци: 0:1 Иванковић у 13, 0:2 Ваљенко у 29, 1:2 Шошо у 29, 2:2 Живић у 33, 2:3 Јањић (10м) у 34. минуту. Жути картони: Копања, Шошо (Еуро мотус), Пршић, Рамић, Момчиловић, Јањић (Економац). Црвени картон: Тепавчевић (Еуро мотус) у 29. минуту. Нагомилавање прекршаја: Еуро мотус 10 (4-6), Економац 9 (5-4).

ЕУРО МОТУС: Вулић, Краснић, Шошо, Милосавац, Тепавчевић, Рокнић, Копања, Филиповић, Лазаревић, Боројевић, Живић, Станојевић, Поповић, Јосимовић. Тренер: Славиша Дамјановић.

ЕКОНОМАЦ: Антонић, Матијевић, Да Силва, Јањић, Рамић, Рнић, Јовановић, Стојковић, Пршић, Иванковић, Борисов, Ристић, Ваљенко, Момчиловић. Тренер: Предраг Рајић.

Узбуђења у футсал шампионату Србије биће и у недељу, када се састају Деус Ролопласт Мошић и Јастребац у последњој утакмици 21. кола Прве футсал лиге, у дворани „Пинки“ у Сремској Митровици од 19 часова. Ова утакмица би могла директно да одлучи о четвртом, последњем учеснику Друге футсал лиге следеће сезоне. Домаћин је у бољој позицији пошто има бод више и победом би обезбедио опстанак.

РЕЗУЛТАТИ, СТРЕЛЦИ И ПАРОВИ 21. КОЛА ПРВЕ ФУТСАЛ ЛИГЕ

Петак, 28. април
Нови Пазар: Нови Пазар – Калча Меморис 13:2 (6:1)
(Каришик 1, 20, 22, Садовић 3, 8, Вукадиновић 9, Мутавџић 15, Мицић 25, 32, Реџовић 33, Радетинац 33, Станишковић 39, 40 – Станковић 17, Ђорђевић 32)
Смедерево: Смедерево – Коперникус САС 4:3 (3:2)
(Ђорђевић 3, Павловић 11, 18, Радовановић 25 – Живанов 9, Милићев 11, Кулић 35)
Врбас: Летeћи Холанђанин – Нова Пазова 1:6 (1:2)
(Новаковић 16 – Милосављевић 2, Калановић 10, 30, Борисављевић 32, М. Денић 39, И. Денић 40)

Субота, 29. април
Београд: ФОН – Металац Колорадо 8:6 (2:2)
(Цветковић 12, Станковић 12, 32 (2), пенал 34, Пешић 38, Ракић аутогол 38, С. Манић 39 – А. Николић 1, 30, Ракић 10, 29, 35, Д. Николић 33)
Београд: Еуро Мотус – Економац 2:3 (0:1)
(Шошо 29, Живић 33 – Иванковић 13, Ваљенко 29, Јањић 34)

Недеља, 30. април
Сремска Митровица (СЦ Пинки): Деус Ролопласт Мошић – Јастребац (19.00)
(делегат Милош Лазаревић, судије Владан Радуловић и Дамир Радовић, трећи судија Бранислав Пантовић)