Derbi sezone: Euro motus – Ekonomac 2:3, Kragujevčani na korak od devete titule!

Šumadijski ples na Banjici, produkt velikog trijumfa Ekonomca u derbiju sezone nad Euro motusom i, uoči poslednjeg kola, čini se – odlučujućeg koraka ka devetoj tituli u istoriji!

Spektakl u gradu na obalama Save i Dunava: futsal u svom punom sjaju u režiji dve najbolje srpske ekipe – od starta sezone pretendenata, s kvalitetom kao razlogom, na šampionski lovor. Završnica za infarkt: Beograđani s petoricom u polju s namerom da poravnaju rezultat i zadrže epitet lidera, Kragujevčani spuštenog garda i čeličnih živaca da odole atacima domaćina i otvore slavljenički šampanjac. Ekonomac, sada sa dva boda više od Euro motusa, u situaciji da sledećeg vikenda protiv FON-a, u svom „Jezeru”, čak i remijem obezbedi novi „naslov”, bez obaziranja na ishod meča najvećeg rivala na gostovanju fenjerašu Kopernikus SAS-u u Zrenjaninu. Predrag Rajić na pragu svog novog pehara u trenerskoj karijeri!

Trenutak odluke u 34. minutu: iskusni Igor Šošo je nesmotreno igrao rukom i na neki način devalvirao dotadašnju ulogu heroja – šesti prekršaj i penal za goste. Odgovornost je preuzeo Slobodan Janjić, stari as i doskorašnji reprezentativac: sve je stalo u taj dugački zalet i udarac s 10 metara – precizan, bez šanse Nikoli Josimoviću da se istakne. Erupcija oduševljenja navijača Ekonomca na tribinama!

A krenulo je ovako… Srđanu Ivankoviću nije bio baksuzan 13. minut: sjajno se snašao u šestercu Beograđana i odličnom reakcijom doneo Šumadincima zlata vredan kapital. Četa Slaviše Damjanovića je u tim trenucima možda bila i opasnija, ali su gosti između stativa imali sjajnog Nemanju Momčilovića. Hobotnicu, svakako jednog od junaka derbija!

Ekonomac je, međutim, imao još dve sjajne prilike: Ivanković je u 17. minutu pogodio stativu, šezdeset sekundi kasnije i Stojković uzdrmao prečku. Pre odlaska na pauzu viđeno je i nešto nesvakidašnje: Predrag Rajić je, uprkos vođstvu – garantu prvog mesta, poslao na teren golmana – igrača, preuzevši rizik i pokazavši neviđenu hrabrost u želji da kad je njegov tim imao pet akumuliranih prekršaja umiri igru i otupi napade Euro motusa. Putokaz ka trenerskom sazvežđu!

EKONOMAC PRI VOĐSTVU 1:0 S GOLMANOM IGRAČEM: Borisov organizuje napad (Foto: P. Bajić)

Najraspoloženiji u taboru zvaničnog šampiona na početku drugog poluvremena bio je Marko Pršić – kadar da loptu stekne i zahvaljujući veštim fintama s njom i utekne. U 21. minutu, iako sam u kontri, pogodio je stativu, ali to ga nije omelo da i u naredne dve situacije bude u gro-planu. I to kakvom!

Na semaforu – 29. minut: slobodan udarac za domaćina, ljubitelji futsala znaju da u levici Igora Šoša „stanuju gromovi” – projektil, Momčilović već savladan, na gol-liniji lopta pogađa u rame Marka Pršića!

KRAGUJEVAČKI JUNAK: Marko Pršić na gol liniji ramenom zaustavlja šut Šoša (Foto: P. Bajić)

Ali, to od reprezentativca nije bilo sve, u 29. minutu je fenomenalno prošao po levoj strani, pravovremeno zavrnuo Vitaliju Borisovu u sredinu, Azer je desno pronašao Evgenija Valjenka, „bubamara” u rašljama – skok do neba predsednika Kragujevčana Veroljuba Dugalića.

Posle gola Evgenija Valjenka za 0:2 došlo je do velike gužve na terenu i tribinama: proslava uzdanice Ekonomca nije se svidela iskusnom Marku Tepavčeviću, te je načinio neshvatljiv potez – udario je glavom Ukrajinca i opravdano zaradio direktan crveni karton. Došlo je do komešanja i u gledalištu, svedoci neprijatnih scena bili su i supruga i sin strelca gola.

Svi koji su pomislili da je sve gotovo, grdno su se prevarili, Euro motus je pokazao da je 2:0 za onog ko vodi najopasniji rezultat i da za tili čas može da se stigne. Talentovani Lazarević je asistirao iz auta, Igor Šošo iskosa sa leve strane pogodio suprotan ugao – 1:2.

DOMAĆIN OD 0:2 STIŽE DO 2:2: Slavlje igrača Euro motusa (Foto: P. Bajić)

Stari majstor je zablistao i četiri minuta kasnije, sjajno je povukao kontru i znalački proigrao Milana Živića, kadrog da zatrese mrežu i kreira ekstazu među auditorijumom naklonjenom Beograđanima.

Domaćin je, međutim, ušao u problem s prekršajima (peti napravljen na 7.41 do kraja) i usledio je gorepomenuti scenario. Za Ekonomac, kako se sad čini – šampionski…

U duelu bez takmičarskog značaja, prvoj utakmici odigranoj danas u okviru šampionata Srbije, FON je pobedio Metalac Kolorado 8:6. Beograđani su obezbedili treće mesto, Milanovčani se i teorijski preselili u niži rang.

PRVA FUTSAL LIGA – 21. KOLO

EURO MOTUS – EKONOMAC 2:3 (0:1)

Dvorana: SC Voždovac na Banjici. Gledalaca: 1.500. Sudije: Aleksandar Jakšić (Gornji Milanovac) i Petar Radojčić (Inđija). Treći sudija: Nikola Aleksić (Beograd). Strelci: 0:1 Ivanković u 13, 0:2 Valjenko u 29, 1:2 Šošo u 29, 2:2 Živić u 33, 2:3 Janjić (10m) u 34. minutu. Žuti kartoni: Kopanja, Šošo (Euro motus), Pršić, Ramić, Momčilović, Janjić (Ekonomac). Crveni karton: Tepavčević (Euro motus) u 29. minutu. Nagomilavanje prekršaja: Euro motus 10 (4-6), Ekonomac 9 (5-4).

EURO MOTUS: Vulić, Krasnić, Šošo, Milosavac, Tepavčević, Roknić, Kopanja, Filipović, Lazarević, Borojević, Živić, Stanojević, Popović, Josimović. Trener: Slaviša Damjanović.

EKONOMAC: Antonić, Matijević, Da Silva, Janjić, Ramić, Rnić, Jovanović, Stojković, Pršić, Ivanković, Borisov, Ristić, Valjenko, Momčilović. Trener: Predrag Rajić.

Uzbuđenja u futsal šampionatu Srbije biće i u nedelju, kada se sastaju Deus Roloplast Mošić i Jastrebac u poslednjoj utakmici 21. kola Prve futsal lige, u dvorani „Pinki“ u Sremskoj Mitrovici od 19 časova. Ova utakmica bi mogla direktno da odluči o četvrtom, poslednjem učesniku Druge futsal lige sledeće sezone. Domaćin je u boljoj poziciji pošto ima bod više i pobedom bi obezbedio opstanak.

REZULTATI, STRELCI I PAROVI 21. KOLA PRVE FUTSAL LIGE

Petak, 28. april
Novi Pazar: Novi Pazar – Kalča Memoris 13:2 (6:1)
(Karišik 1, 20, 22, Sadović 3, 8, Vukadinović 9, Mutavdžić 15, Micić 25, 32, Redžović 33, Radetinac 33, Stanišković 39, 40 – Stanković 17, Đorđević 32)
Smederevo: Smederevo – Kopernikus SAS 4:3 (3:2)
(Đorđević 3, Pavlović 11, 18, Radovanović 25 – Živanov 9, Milićev 11, Kulić 35)
Vrbas: Leteći Holanđanin – Nova Pazova 1:6 (1:2)
(Novaković 16 – Milosavljević 2, Kalanović 10, 30, Borisavljević 32, M. Denić 39, I. Denić 40)

Subota, 29. april
Beograd: FON – Metalac Kolorado 8:6 (2:2)
(Cvetković 12, Stanković 12, 32 (2), penal 34, Pešić 38, Rakić autogol 38, S. Manić 39 – A. Nikolić 1, 30, Rakić 10, 29, 35, D. Nikolić 33)
Beograd: Euro Motus – Ekonomac 2:3 (0:1)
(Šošo 29, Živić 33 – Ivanković 13, Valjenko 29, Janjić 34)

Nedelja, 30. april
Sremska Mitrovica (SC Pinki): Deus Roloplast Mošić – Jastrebac (19.00)
(delegat Miloš Lazarević, sudije Vladan Radulović i Damir Radović, treći sudija Branislav Pantović)