Дупла круна за Економац!

Економац је победник Купа Србије! После освојене девете шампионске титуле прошлог викенда, Крагујевчани су коначно вратили и други домаћи пехар у своје витрине, после два узастопна пораза у финалима. У утакмици за трофеј у Пожаревцу су победили Нови Пазар резултатом 3:0 и тако стигли до трећег наслова најбољег у масовнијем националном клупском такмичењу, као и до треће дупле круне у историји клуба (после 2013. и 2014. године).

Екипа тренера Предрага Рајића је повела на истеку шестог минута, у тренуцима када је са капитеном Рнићем као голманом-играчем покушавала да надмудри одбрану противника. Акцију у којој је учествовала практично цела екипа поготком је завршио Пршић. Економац је на одмор отишао са два гола предности пошто је у 13. минуту погодио и Ваљенко, а коначан резултат је поставио Стојковић после додавања Ристића у 32. минуту.

Победу у финалу Купа Србије из Економца су посветили малој суграђанки Теодори Врањешевић, која се бори са опаком болешћу – леукемијом. Најуспешнији српски футсал клуб свих времена је учествовао у хуманитарној акцији, а данас је саопштено да су прикупљена неопходна средства за лечење у Немачкој!

Сезону су обележили Крагујевчани, који ће поново играти у УЕФА Футсал купу од јесени, али честитке заслужује и екипа Владана Цветановића, која је најпријатније изненађење. Са шест победа заредом у борбама за бодове, закључно са претпоследњим колом шампионата Србије, Нови Пазар се извукао из веома тешке ситуације у борби за опстанак и на крају заузео чак пето место у Првој футсал лиги.

ФИНАЛЕ КУПА СРБИЈЕ

ЕКОНОМАЦ – НОВИ ПАЗАР 3:0 (2:0)

ПожаревацСтрелци: 1:0 Пршић у 6, 2:0 Ваљенко у 13, 3:0 Стојковић у 32. минуту. Дворана: Културно-спортски центар Пожаревац. Гледалаца: 1000. Судије: Славенко Матовић и Никола Алексић (обојица из Београда). Трећи судија: Петар Радојчић (Инђија). Делегат: Томислав Јаковљевић (Крагујевац). Жути картони: Стојковић (Економац), Садовић (Нови Пазар). Нагомилавање прекршаја: Економац 7 (5+2), Нови Пазар 8 (5+3).

EKОНОМАЦ: Немања Момчиловић (голман), Никола Матијевић, Никола Рнић (капитен), Милош Стојковић, Срђан Иванковић, Слободан Јањић, Денис Рамић, Предраг Јовановић, Марко Пршић, Нинослав Алексић, Виталиј Борисов, Дарко Ристић, Евгениј Ваљенко,  Алекса Антонић (голман). Тренер: Предраг Рајић.

НОВИ ПАЗАР: Едис Рашљанин (голман), Верољуб Вукадиновић, Елдин Реџовић (капитен), Милан Мутавџић, Јован Цветановић, Мерсид Радетинац, Елведин Садовић, Емир Мусовић, Адмир Мујовић, Елвир Бихорац, Илхан Каришик, Никола Мицић, Василије Станишковић. Тренери: Владан Цветановић и Енес Делић.

Економац је освојио трећи пут Куп Србије, а од формирања овог такмичења под окриљем ФСС, у сезони 2010/11, пехар су подизали и играчи Марба Интермеца из Београда два пута, као и првотимци Бечеја и Еуро мотуса из Београда по једном. Такође, Куп „Драган Ивашковић Мачак“, што је претеча Купа Србије, који је одржан у сезони 2005/06 на иницијативу клубова, освојио је САС из Зрењанина.

(фотографије: Facebook/IP.SportMedia)