Dupla kruna za Ekonomac!

Ekonomac je pobednik Kupa Srbije! Posle osvojene devete šampionske titule prošlog vikenda, Kragujevčani su konačno vratili i drugi domaći pehar u svoje vitrine, posle dva uzastopna poraza u finalima. U utakmici za trofej u Požarevcu su pobedili Novi Pazar rezultatom 3:0 i tako stigli do trećeg naslova najboljeg u masovnijem nacionalnom klupskom takmičenju, kao i do treće duple krune u istoriji kluba (posle 2013. i 2014. godine).

Ekipa trenera Predraga Rajića je povela na isteku šestog minuta, u trenucima kada je sa kapitenom Rnićem kao golmanom-igračem pokušavala da nadmudri odbranu protivnika. Akciju u kojoj je učestvovala praktično cela ekipa pogotkom je završio Pršić. Ekonomac je na odmor otišao sa dva gola prednosti pošto je u 13. minutu pogodio i Valjenko, a konačan rezultat je postavio Stojković posle dodavanja Ristića u 32. minutu.

Pobedu u finalu Kupa Srbije iz Ekonomca su posvetili maloj sugrađanki Teodori Vranješević, koja se bori sa opakom bolešću – leukemijom. Najuspešniji srpski futsal klub svih vremena je učestvovao u humanitarnoj akciji, a danas je saopšteno da su prikupljena neophodna sredstva za lečenje u Nemačkoj!

Sezonu su obeležili Kragujevčani, koji će ponovo igrati u UEFA Futsal kupu od jeseni, ali čestitke zaslužuje i ekipa Vladana Cvetanovića, koja je najprijatnije iznenađenje. Sa šest pobeda zaredom u borbama za bodove, zaključno sa pretposlednjim kolom šampionata Srbije, Novi Pazar se izvukao iz veoma teške situacije u borbi za opstanak i na kraju zauzeo čak peto mesto u Prvoj futsal ligi.

FINALE KUPA SRBIJE

EKONOMAC – NOVI PAZAR 3:0 (2:0)

PožarevacStrelci: 1:0 Pršić u 6, 2:0 Valjenko u 13, 3:0 Stojković u 32. minutu. Dvorana: Kulturno-sportski centar Požarevac. Gledalaca: 1000. Sudije: Slavenko Matović i Nikola Aleksić (obojica iz Beograda). Treći sudija: Petar Radojčić (Inđija). Delegat: Tomislav Jakovljević (Kragujevac). Žuti kartoni: Stojković (Ekonomac), Sadović (Novi Pazar). Nagomilavanje prekršaja: Ekonomac 7 (5+2), Novi Pazar 8 (5+3).

EKONOMAC: Nemanja Momčilović (golman), Nikola Matijević, Nikola Rnić (kapiten), Miloš Stojković, Srđan Ivanković, Slobodan Janjić, Denis Ramić, Predrag Jovanović, Marko Pršić, Ninoslav Aleksić, Vitalij Borisov, Darko Ristić, Evgenij Valjenko,  Aleksa Antonić (golman). Trener: Predrag Rajić.

NOVI PAZAR: Edis Rašljanin (golman), Veroljub Vukadinović, Eldin Redžović (kapiten), Milan Mutavdžić, Jovan Cvetanović, Mersid Radetinac, Elvedin Sadović, Emir Musović, Admir Mujović, Elvir Bihorac, Ilhan Karišik, Nikola Micić, Vasilije Stanišković. Treneri: Vladan Cvetanović i Enes Delić.

Ekonomac je osvojio treći put Kup Srbije, a od formiranja ovog takmičenja pod okriljem FSS, u sezoni 2010/11, pehar su podizali i igrači Marba Intermeca iz Beograda dva puta, kao i prvotimci Bečeja i Euro motusa iz Beograda po jednom. Takođe, Kup „Dragan Ivašković Mačak“, što je preteča Kupa Srbije, koji je održan u sezoni 2005/06 na inicijativu klubova, osvojio je SAS iz Zrenjanina.

(fotografije: Facebook/IP.SportMedia)