УЕФА ФУТСАЛ КУП: Мостар СГ и Либурн из Ђаковице протутњали прелиминарном рундом

У Б стази главне рунде УЕФА Футсал купа, од 10. до 15. октобра, играће и победници осам група из прелиминарне фазе: Футсал Минерва (Швајцарска), Либурн (такозвана република Косово), Луксол Ст. Ендрјус (Малта), Јан 1899 Регенсбург (Немачка), Мостар СГ (БиХ), Лео (Јерменија), Рекорд Бјелско Бјала (Пољска) и Кнопунт (Холандија).

То је епилог управо завршених турнира широм Старог континента, од швајцарског Берна до норвешког Тромса, одржаних од 23. до 26. августа.

Домаћи терен помогао је Футсал Минерви у Берну и Мостару СГ у граду на Неретви да остваре успех, док су кратких рукава на свом паркету, поред солидног утиска, остали Удевала, Анортозис Фамагуста, Копенхаген и Сјармтролан Идретшлаг. Диферданжу 03 и Дијамант Линцу организација такмичења послужиће, упркос „ексеру” на зачеље табеле, као велика школа.

Шампион Србије Економац у главној рунди УЕФА Футсал купа, као домаћин, играће у оквиру Групе 3 А стазе против португалског Спортинга, литванске Никарс Риге и украјинског Кершона


УЕФА ФУТСАЛ КУП – ПРЕЛИМИНАРНА РУНДА

ГРУПА А (БЕРН, ШВАЈЦАРСКА):

Футсал Минерва (Швајцарска), Хелвеција Футсал Лондон (Енглеска), Линкс (Гибралтар), Трансилванија Даблин (Република Ирска)

Прво коло: Хелвеција Футсал Лондон – Трансилванија Даблин 7:0, Футсал Минерва – Линкс 4:1. Друго коло: Линкс – Хелвеција Футсал Лондон 1:6, Футсал Минерва – Трансилванија Даблин 3:2. Треће коло: Трансилванија Даблин – Линкс 4:4, Хелвеција Футсал Лондон – Футсал Минерва 1:4.

ТАБЕЛА: Футсал Минерва 9, Хелвеција футсал Лондон 6, Линкс, Трансилванија Даблин 1.


 ГРУПА Б (ОБЕРКОРН, ЛУКСЕМБУРГ):

Диферданж 03 (Луксембург), Либурн (такозвана република Косово), Титоград (Црна Гора), Витис (Литванија)

Прво коло: Либурн – Витис 7:3, Диферданж 03 – Титоград 2:5. Друго коло: Титоград – Либурн 2:7, Диферданж 03 – Витис 3:3. Треће коло: Витис – Титоград 2:3, Либурн – Диферданж 03 6:2.

ТАБЕЛА: Либурн 9, Титоград 6, Витис, Диферданж 03 1.


 ГРУПА Ц (ЛИНЦ, АУСТРИЈА):

Дијамант Линц (Аустрија), Шкупи 1927 (Македонија), Луксол Ст. Ендрјус (Малта), Макаби Тел Авив (Израел)

Прво коло: Шкупи 1927 – Макаби Тел Авив 5:1, Дијамант Линц – Луксол Ст. Ендрјус 1:7. Друго коло: Луксол Ст. Ендрјус – Шкупи 1927 9:2, Дијамант Линц – Макаби Тел Авив 1:3. Треће коло: Макаби Тел Авив – Луксол Ст. Ендрјус 3:4, Шкупи 1927 – Дијамант Линц 8:5.

ТАБЕЛА: Луксол Ст. Ендрјус 9, Шкупи 1927 6, Макаби Тел Авив 3, Дијамант Линц 0.


ГРУПА Д (УДЕВАЛА, ШВЕДСКА):

Удевала (Шведска), Јан 1899 Регенсбург (Немачка), Енкамп (Андора), Тре Фиори (Сан Марино)

Прво коло: Јан 1899 Регенсбург – Тре Фиори 8:1, Удевала – Енкамп 4:1. Друго коло: Енкамп – Јан 1899 Регенсбург 0:5, Удевала – Тре Фиори 8:0. Треће коло: Тре Фиори – Енкамп 1:1, Јан 1899 Регенсбург – Удевала 3:1.

ТАБЕЛА: Јан 1899 Регенсбург 9, Удевала 6, Енкамп, Тре Фиори 1.


 ГРУПА Е (МОСТАР, БОСНА И ХЕРЦЕГОВИНА):

Мостар СГ (БиХ), Фљамуртари (Албанија), Арнавуткој Беледие Спор (Турска), Нарва јунајтед (Естонија)

Прво коло: Фљамуртари – Нарва јунајтед 3:4, Мостар СГ – Арнавуткој Беледие Спор 7:3. Друго коло: Арнавуткој Беледие Спор – Фљамуртари 12:2, Мостар СГ – Нарва јунајтед 13:3. Треће коло: Нарва јунајтед – Арнавуткој Беледие Спор 1:8, Фљамуртари – Мостар СГ 0:12.

ТАБЕЛА: Мостар СГ 9, Арнавуткој Беледие Спор 6, Нарва јунајтед 3, Фљамуртари 0.


 ГРУПА Ф (ЛАРНАКА, КИПАР):

Анортозис Фамагуста (Кипар), Класик Кишињев (Молдавија), Лео (Јерменија), Врекшем (Велс)

Прво коло: Класик Кишињев – Врекшем 7:4, Анортозис Фамагуста – Лео 1:5. Друго коло: Анортозис Фамагуста – Врекшем 7:4, Лео – Класик Кишињев 7:0. Треће коло: Врекшем – Лео 1:3, Класик Кишињев – Анортозис Фамагуста 2:10.

ТАБЕЛА: Лео 9, Анортозис Фамагуста 6, Класик Кишињев 3, Врекшем 0.


 ГРУПА Г (СВЕНДБОРГ, ДАНСКА):

Копенхаген (Данска), Рекорд Бјелско Бјала (Пољска), Дукас САК (Грчка), Белфаст јунајтед (Северна Ирска)

Прво коло: Рекорд Бјелско Бјала – Белфаст јунајтед 20:3, Копенхаген – Дукас САК 5:3. Друго коло: Дукас САК – Рекорд Бјелско Бјала 0:4, Копенхаген – Белфаст јунајтед 10:6. Треће коло: Белфаст јунајтед – Дукас САК 2:6, Рекорд Бјелско Бјала – Копенхаген 6:3.

ТАБЕЛА: Рекорд Бјелско Бјала 9, Копенхаген 6, Дукас САК 3, Белфаст јунајтед 0.


 ГРУПА Х (ТРОМСО, НОРВЕШКА):

Сјармтролан Идретшлаг (Норвешка), Левски Софија (Бугарска), Кнопунт (Холандија), ТМТ (Шкотска)

Прво коло: Левски Софија – ТМТ 6:0, Сјармтролан Идретшлаг – Кнопунт 4:6. Друго коло: Кнопунт – Левски Софија 3:2, Сјармтролан – ТМТ 3:2. Треће коло: ТМТ – Кнопунт 2:7, Левски Софија – Сјармтролан Идретшлаг 1:1.

ТАБЕЛА: Кнопунт 9, Левски Софија, Сјамртролан Идретшлаг 4, ТМТ 0.


Занимљив је и управо добијен изглед Б стазе УЕФА Футсал купа:

Група 5: Национал Загреб (Хрватска), Гаргеш (Француска), Лео (Јерменија), Либурн (такозвана република Косово)

Група 6: Слован Братислава (Словачка), Георгианс (Грузија), Рекорд Бјелско Бјала (Пољска), Кнопунт (Холандија)

Група 7: Хале Гуик (Белгија), Сиевси ФС (Финска), Јан 1899 Регенсбург (Немачка), Футсал Минерва (Швајцарска)

Група 8: Араз Нахчиван (Азербејџан), Аутобергамо Дева (Румунија), Луксол Ст. Ендрјус (Малта), Мостар СГ (БиХ)

Само победници група пласираће се у елитну рунду УЕФА Футсал купа

Следећи одлуку да клубови из Азербејџана и Јерменије због политичке ситуације не могу да буду у истој групи, УЕФА је пребацила Лео у друштво Национала, Гаргеша и Либурна