UEFA FUTSAL KUP: Mostar SG i Liburn iz Đakovice protutnjali preliminarnom rundom

U B stazi glavne runde UEFA Futsal kupa, od 10. do 15. oktobra, igraće i pobednici osam grupa iz preliminarne faze: Futsal Minerva (Švajcarska), Liburn (takozvana republika Kosovo), Luksol St. Endrjus (Malta), Jan 1899 Regensburg (Nemačka), Mostar SG (BiH), Leo (Jermenija), Rekord Bjelsko Bjala (Poljska) i Knopunt (Holandija).

To je epilog upravo završenih turnira širom Starog kontinenta, od švajcarskog Berna do norveškog Tromsa, održanih od 23. do 26. avgusta.

Domaći teren pomogao je Futsal Minervi u Bernu i Mostaru SG u gradu na Neretvi da ostvare uspeh, dok su kratkih rukava na svom parketu, pored solidnog utiska, ostali Udevala, Anortozis Famagusta, Kopenhagen i Sjarmtrolan Idretšlag. Diferdanžu 03 i Dijamant Lincu organizacija takmičenja poslužiće, uprkos „ekseru” na začelje tabele, kao velika škola.

Šampion Srbije Ekonomac u glavnoj rundi UEFA Futsal kupa, kao domaćin, igraće u okviru Grupe 3 A staze protiv portugalskog Sportinga, litvanske Nikars Rige i ukrajinskog Keršona


UEFA FUTSAL KUP – PRELIMINARNA RUNDA

GRUPA A (BERN, ŠVAJCARSKA):

Futsal Minerva (Švajcarska), Helvecija Futsal London (Engleska), Links (Gibraltar), Transilvanija Dablin (Republika Irska)

Prvo kolo: Helvecija Futsal London – Transilvanija Dablin 7:0, Futsal Minerva – Links 4:1. Drugo kolo: Links – Helvecija Futsal London 1:6, Futsal Minerva – Transilvanija Dablin 3:2. Treće kolo: Transilvanija Dablin – Links 4:4, Helvecija Futsal London – Futsal Minerva 1:4.

TABELA: Futsal Minerva 9, Helvecija futsal London 6, Links, Transilvanija Dablin 1.


 GRUPA B (OBERKORN, LUKSEMBURG):

Diferdanž 03 (Luksemburg), Liburn (takozvana republika Kosovo), Titograd (Crna Gora), Vitis (Litvanija)

Prvo kolo: Liburn – Vitis 7:3, Diferdanž 03 – Titograd 2:5. Drugo kolo: Titograd – Liburn 2:7, Diferdanž 03 – Vitis 3:3. Treće kolo: Vitis – Titograd 2:3, Liburn – Diferdanž 03 6:2.

TABELA: Liburn 9, Titograd 6, Vitis, Diferdanž 03 1.


 GRUPA C (LINC, AUSTRIJA):

Dijamant Linc (Austrija), Škupi 1927 (Makedonija), Luksol St. Endrjus (Malta), Makabi Tel Aviv (Izrael)

Prvo kolo: Škupi 1927 – Makabi Tel Aviv 5:1, Dijamant Linc – Luksol St. Endrjus 1:7. Drugo kolo: Luksol St. Endrjus – Škupi 1927 9:2, Dijamant Linc – Makabi Tel Aviv 1:3. Treće kolo: Makabi Tel Aviv – Luksol St. Endrjus 3:4, Škupi 1927 – Dijamant Linc 8:5.

TABELA: Luksol St. Endrjus 9, Škupi 1927 6, Makabi Tel Aviv 3, Dijamant Linc 0.


GRUPA D (UDEVALA, ŠVEDSKA):

Udevala (Švedska), Jan 1899 Regensburg (Nemačka), Enkamp (Andora), Tre Fiori (San Marino)

Prvo kolo: Jan 1899 Regensburg – Tre Fiori 8:1, Udevala – Enkamp 4:1. Drugo kolo: Enkamp – Jan 1899 Regensburg 0:5, Udevala – Tre Fiori 8:0. Treće kolo: Tre Fiori – Enkamp 1:1, Jan 1899 Regensburg – Udevala 3:1.

TABELA: Jan 1899 Regensburg 9, Udevala 6, Enkamp, Tre Fiori 1.


 GRUPA E (MOSTAR, BOSNA I HERCEGOVINA):

Mostar SG (BiH), Fljamurtari (Albanija), Arnavutkoj Beledie Spor (Turska), Narva junajted (Estonija)

Prvo kolo: Fljamurtari – Narva junajted 3:4, Mostar SG – Arnavutkoj Beledie Spor 7:3. Drugo kolo: Arnavutkoj Beledie Spor – Fljamurtari 12:2, Mostar SG – Narva junajted 13:3. Treće kolo: Narva junajted – Arnavutkoj Beledie Spor 1:8, Fljamurtari – Mostar SG 0:12.

TABELA: Mostar SG 9, Arnavutkoj Beledie Spor 6, Narva junajted 3, Fljamurtari 0.


 GRUPA F (LARNAKA, KIPAR):

Anortozis Famagusta (Kipar), Klasik Kišinjev (Moldavija), Leo (Jermenija), Vrekšem (Vels)

Prvo kolo: Klasik Kišinjev – Vrekšem 7:4, Anortozis Famagusta – Leo 1:5. Drugo kolo: Anortozis Famagusta – Vrekšem 7:4, Leo – Klasik Kišinjev 7:0. Treće kolo: Vrekšem – Leo 1:3, Klasik Kišinjev – Anortozis Famagusta 2:10.

TABELA: Leo 9, Anortozis Famagusta 6, Klasik Kišinjev 3, Vrekšem 0.


 GRUPA G (SVENDBORG, DANSKA):

Kopenhagen (Danska), Rekord Bjelsko Bjala (Poljska), Dukas SAK (Grčka), Belfast junajted (Severna Irska)

Prvo kolo: Rekord Bjelsko Bjala – Belfast junajted 20:3, Kopenhagen – Dukas SAK 5:3. Drugo kolo: Dukas SAK – Rekord Bjelsko Bjala 0:4, Kopenhagen – Belfast junajted 10:6. Treće kolo: Belfast junajted – Dukas SAK 2:6, Rekord Bjelsko Bjala – Kopenhagen 6:3.

TABELA: Rekord Bjelsko Bjala 9, Kopenhagen 6, Dukas SAK 3, Belfast junajted 0.


 GRUPA H (TROMSO, NORVEŠKA):

Sjarmtrolan Idretšlag (Norveška), Levski Sofija (Bugarska), Knopunt (Holandija), TMT (Škotska)

Prvo kolo: Levski Sofija – TMT 6:0, Sjarmtrolan Idretšlag – Knopunt 4:6. Drugo kolo: Knopunt – Levski Sofija 3:2, Sjarmtrolan – TMT 3:2. Treće kolo: TMT – Knopunt 2:7, Levski Sofija – Sjarmtrolan Idretšlag 1:1.

TABELA: Knopunt 9, Levski Sofija, Sjamrtrolan Idretšlag 4, TMT 0.


Zanimljiv je i upravo dobijen izgled B staze UEFA Futsal kupa:

Grupa 5: Nacional Zagreb (Hrvatska), Gargeš (Francuska), Leo (Jermenija), Liburn (takozvana republika Kosovo)

Grupa 6: Slovan Bratislava (Slovačka), Georgians (Gruzija), Rekord Bjelsko Bjala (Poljska), Knopunt (Holandija)

Grupa 7: Hale Guik (Belgija), Sievsi FS (Finska), Jan 1899 Regensburg (Nemačka), Futsal Minerva (Švajcarska)

Grupa 8: Araz Nahčivan (Azerbejdžan), Autobergamo Deva (Rumunija), Luksol St. Endrjus (Malta), Mostar SG (BiH)

Samo pobednici grupa plasiraće se u elitnu rundu UEFA Futsal kupa

Sledeći odluku da klubovi iz Azerbejdžana i Jermenije zbog političke situacije ne mogu da budu u istoj grupi, UEFA je prebacila Leo u društvo Nacionala, Gargeša i Liburna