ПОЧЕО ШАМПИОНАТ СРБИЈЕ: Економац силовит од старта, РБ дебитовао победом

После узбуђења везаних за репрезентацију Србије и жреба за Европско првенство, који је одржан данас у Љубљани, пажња се усмерава на клупски футсал.

Актуелни првак Србије је кренуо пуним гасом већ од прве такмичарске утакмице у сезони 2017/18. У уводном дуелу првог кола националног шампионата, овог лета силно појачани Економац је савладао некадашњег вицешампиона – Деус футсал из Сремске Митровице, резултатом 16:1 (7:1). Тако је ова екипа најавила да је већ сада у голгетерској форми, а пред дуеле у Футсал купу, на турниру у Крагујевцу од 11. до 14. октобра. Најефикаснији на утакмици су били Бразилци Игор и Талес са по три поготка.

Пред почетак утакмице у Крагујевцу, комесар за такмичење Раденко Бошковић је уручио капитену Економца Николи Рнићу шампионски пехар намењен најбољој екипи у сезони 2016/17, у којој су Крагујевчани освојили девету титулу првака државе.

 

У другој утакмици вечери, дебитант у прволигашком друштву – РБ, славио је у Ваљеву против „срећног губитника“ из прошле сезоне – Јастрепца, резултатом 3:1 (1:1).


ПРВА ФУТСАЛ ЛИГА – ПРВО КОЛО

Петак, 29. септембар

КРАГУЈЕВАЦ: Економац – Деус футсал 16:1 (7:1)
(Игор у 8, 16. и 40, Копања у 9, Пршић у 11. и 28, Талес у 16, 17. и 22, Рајчевић у 20, Сими у 22, Матијевић у 27, Лазаревић у 29, Сорокин у 31. Ивановић у 35. и 36. минуту – Г. Јовановић у 14. минуту)

ВАЉЕВО: РБ – Јастребац 3:1 (1:1)

Субота, 30. септембар

БЕОГРАД: Само право – Нови Пазар (18.00)

(Дворана: „Слодес”, судије: Славенко Матовић и Бојан Богдановић, делегат: Милош Лазаревић)

ПИРОТ: Пирот – Тврђава Интернационал (19.30)

(Дворана: „Кеј”, судије: Дејан Стајић и Марко Цветковић, делегат: Братислав Денић)

Недеља, 1. октобар

НОВА ПАЗОВА: Нова Пазова – ФОН (20.00)

(Дворана: ОШ „Свети Сава”, судије: Владан Радуловић и Александар Јакшић, делегат: Сеад Чочић)

Понедељак, 2. октобар

СМЕДЕРЕВО: Смедерево – Калча (19.00)

(Дворана: „Смедерево”, судије: Ђорђе Петровић и Небојша Панић, делегат: Миле Бекрић)


ДРУГА ФУТСАЛ ЛИГА – ПРВО КОЛО

Субота, 30. септембар

РУМА: Викинг – СК Економист (20.00)

СОПОТ: СУМФ Сопот – Форум (20.15)

Недеља, 1. октобар

НИШ: Пут инжињеринг – Пожаревац (18.30)

Понедељак, 2. октобар

ЗРЕЊАНИН: САС – Винтер спорт (18.00)

ГОРЊИ МИЛАНОВАЦ: Металац Колорадо – ГКМФ Врање (19.00)

БЕОГРАД: Српска – Ивањица (20.00)