СТАРТ СЕЗОНЕ 2017/18: Шампион Економац вечерас у Крагујевцу чека Деус

Куцнуо је час да се подигне завеса и футсал, наш домаћи, поново загреје срца овдашњим љубитељима магичне игре на петопарцу у борби за бодове. Сезона 2017/18, надамо се, биће још занимљивија од претходних и протећи ће, како доликује, у фер и витешком надметању, уз – победу најбољег. Интересантан прелазни рок гарантује посластице из кола у коло, у Првој и јединственој Другој лиги.

Симболично, „бубамара” ће премијерно да се закотрља у Крагујевцу: шампион Економац покушаће вечерас да оправда улогу апсолутног фаворита против Деуса.

Најзанимљивији дуел, бар по прогнозама стручњака, биће одигран у недељу: Нова Пазова, силно појачана, имаће наспрам себе изузетно квалитетни ФОН.

Пуно публике очекује се и на првим мечевима новајлија у елити: РБ ће у Ваљеву да угости Јастребац, Само право у Београду финалисту Купа Србије Нови Пазар, као и Пирот новосадску Тврђаву Интернационал.

Посластица за сладокусце могао би да буде и мегдан старих знанаца из прошлогодишње борбе за опстанак: Смедерева и Калче.

Пласман у плеј-оф Прве лиге обезбедиће најбољих шест клубова, елиту ће да напусти последњепласирани, док ће 11. и 10 играти бараж против 2. и 3. тима из Друге лиге

У Фудбалском савезу Србије су уверени да ће експеримент с јединственом Другом лигом да се покаже као успешан и да ће да заживи, уз нови квалитет све популарнијој игри олимпијских претензија.

Пре почетка такмичења тешко је прогнозирати ко ће да избори пласман у друштво најбољих, ако је по искуству – добро се котирају прошлосезонски прволигаши: САС и Металац Колорадо.

Најинтересантнији меч на премијери могао би управо да буде у Горњем Милановцу, где без унапред беле заставе стиже Врање.

Првопласирани тим Друге лиге избориће директан пласман у елиту, другопласирани и трећепласирани покушаће да му се придруже кроз бараж, док ће четири клуба да испадну


ПРВА ФУТСАЛ ЛИГА – ПРВО КОЛО

Петак, 29. септембар

КРАГУЈЕВАЦ: Економац – Деус Футсал (19.00)

(Дворана: „Језеро”, судије: Оливер Николић и Александар Минић, делегат: Миливоје Томић)

ВАЉЕВО: РБ – Јастребац (19.30)

(Дворана: „15. септембар”, судије: Никола Алексић и Драган Радисавчевић, делегат: Александар Симић)

Субота, 30. септембар

БЕОГРАД: Само право – Нови Пазар (18.00)

(Дворана: „Слодес”, судије: Славенко Матовић и Бојан Богдановић, делегат: Милош Лазаревић)

ПИРОТ: Пирот – Тврђава Интернационал (19.30)

(Дворана: „Кеј”, судије: Дејан Стајић и Марко Цветковић, делегат: Братислав Денић)

Недеља, 1. октобар

НОВА ПАЗОВА: Нова Пазова – ФОН (20.00)

(Дворана: ОШ „Свети Сава”, судије: Владан Радуловић и Александар Јакшић, делегат: Сеад Чочић)

Понедељак, 2. октобар

СМЕДЕРЕВО: Смедерево – Калча (19.00)

(Дворана: „Смедерево”, судије: Ђорђе Петровић и Небојша Панић, делегат: Миле Бекрић)


ДРУГА ФУТСАЛ ЛИГА – ПРВО КОЛО

Субота, 30. септембар

РУМА: Викинг – СК Економист (20.00)

СОПОТ: СУМФ Сопот – Форум (20.15)

Недеља, 1. октобар

НИШ: Пут инжињеринг – Пожаревац (18.30)

Понедељак, 2. октобар

ЗРЕЊАНИН: САС – Винтер спорт (18.00)

ГОРЊИ МИЛАНОВАЦ: Металац Колорадо – ГКМФ Врање (19.00)

БЕОГРАД: Српска – Ивањица (20.00)