Реми у Смедереву, узбудљиво и на друголигашким теренима

После победа Економца и РБ-а у петак, Новог Пазара и Пирота у суботу, као и Нове Пазове у недељу, уписан је и први реми у новој сезони шампионата Србије.

У последњој утакмици првог кола, Смедерево и Калча су освојили по бод – 3:3 (2:1). Централна личност сусрета је био Драган Ђорђевић, стрелац сва три гола за домаћина, али то није било довољно за тријумф против упорних гостију из Ниша, који су до бода стигли 15 секунди пре краја.

У Другој футсал лиги, прошлосезонски прволигаш САС, којег је са трибина посматрао и некадашњи члан тог клуба, сада Економца, репрезентативац Србије Слободан Рајчевић, изгубио је од Винтер спорта – 2:3 (0:1). У узбудљивој утакмици, у којој је било доста прилика на обе стране, фаворизовани гости су до тријумфа стигли у завршници утакмице. Стрелци за Зрењанинце у „Кристалној дворани“ су били Љубиша Блануша у 25. и Ненад Кулић у 40. минуту, док су за Нишлије мрежу затресли Милан Миљковић у 9, Милош Стојановић у 35. и Милош Ђорђевић у 39. минуту.

Други прошлосезонски прволигаш, Металац Колорадо, успешан је био у Горњем Милановцу против Врања – 5:3 (3:1), док је Ивањица однела бодове из Београда, из дуела са Српском – 3:1 (0:0).