ПУТ ОКО СВЕТА: Ђедовићу и Томићу Супер куп Либана!

Банк ов Бејрут, предвођен Србима – тренером Дејаном Ђедовићем и првом звездом Драганом Томићем, наставља жетву трофеја у Либану. Клупска ризница после убедљивог тријумфа над Ашрафијем богатија је за пехар намењен освајачу Супер купа!

У дуелу шампиона и победника масовнијег такмичења није било дилеме. На семафору коначних – 5:0. Лаких и орочених још у првом полувремену, окончаном с три гола разлике. Један погодак дело је нашег репрезентативца – Томића.

Четвртфиналиста Азијске Лиге шампиона тако је још једном доказао класу. Дојучерашњи тим Владимира Лазића (пролетос са уделом на путу ка најбољем у купу) брзо је морао да положи оружје и скине капу пред јачим. Дејан Ђедовић се заслужено нашао на рукама играча. Стручњак из Пожеге је у Либану постао синоним за успех. Оформио је, очито, машинерију, кадру да са Галетом Томићем у главној улози на паркету и ове сезоне одбрани титулу.

تم نشره بواسطة ‏Bank of Beirut Sporting Club – نادي بنك بيروت الرياضي‏ في 29 سبتمبر، 2017

Банк ов Бејрут је ноћас на отварању шампионата растурио новајлију у лиги Амал Бикфају 8:1, Драган Томић је дао гол за победника, док је Александар Живановић спасао част пораженог.

ТРОФЕЈЕ НИЖЕ К’О ДА СУ ПЕРЛЕ: Драган Гале Томић ФОТО: Фејсбук

У Либану, ове године, имамо малу српску колонију. Луејзи, наших Бориса Чизмара и Марка Радовановића, вечерас је у борби за бодове савладао Ашрафи, директног конкурента за фајнал-фор, у којем игра Додо да Коста, бивши првотимац Економца. У победи резултатом 6:3 (3:1) наши интернационалци су уписали по гол и асистенцију.

Шампион Аутобергамо Дева је у 4. колу првенства Румуније као домаћин савладао Дунареу 2005. Калараши – 4:2. Занимљиво, оба гола за поражену екипу постигли су Срби: Предраг Јовановић и Стефан Крстић.

Тандем Орлова је најзаслужнији што је утакмица до уласка сказаљке у последњи круг задржала дозу неизвесности. Јовановић је прелепим голом, катапултом са 15 метара, изједначио на 1:1 у смирај првог полувремена. Крстић је, пак, маестрално крунисао прелепу акцију тима за 2:3, али… Голман Дунарее 2005. Калараши је већ у следећем нападу морао да извади лопту из мреже и означи капитулацију. На семафору – 39. минут.

Информатика из Темишвара, с Милошем Симићем и Стефаном Ракићем, требало је да гостује Политехници Јаши, али је сусрет одложен.

Мостар СГ Стаклорад кренуо је у одбрану титуле у Босни и Херцеговини победом над Тангом из Источног Сарајева – 3:1.

Први гол за учесника главне рунде УЕФА Футсал купа дело је Кристијана Радина, прецизним ударцем у 16. минуту. На 2:0 повисио је Данијел Де Соуза, још један бивши играч крагујевачког Економца, док је запажено издање имао и доскорашњи репрезентативац Владан Весић.

После тронедељне паузе првенство Русије биће настављено утакмицама четвртог кола: Тјумен, предвођен тандемом Миодраг АксентијевићМладен Коцић, изаћи ће на црту КПРФ-у, 5. и 6. октобра.

Лоло Кафе Наполи, с Марком Перићем као значајном кариком, у суботу ће, у оквиру треће рунде шампионата Италије, угостити новајлију у елити Фелди Еболи и покушати да оправда улогу фаворита.