ФОН одличан 5 против Пирота, славље Зрењанинаца на Космају

У спектакуларном мечу у „Шумицама” ФОН је оправдао висок рејтинг стечен у прошлој сезони и искупио се за пораз на премијери против јаке Нове Пазове, док су Пироћанци, после тријумфа на домаћем паркету над Тврђавом Интернационал, морали у главном граду да се задовоље са по једним постигнутим голом за полувреме.

Београђани су оцену – одличан 5 заслужили због сјајне игре у последњој четвртини, уз напомену да је све до 32. минуту на семафору стајало 2:2, да би се онда истакли Никола Арсић, Велибор Калановић и двоструки стрелац Павле Пешић, уз Страхињу Манића најзаслужнији за славље над новајлијом у елити.

Пироћанци су на крилима Николе Васића и Николе Станковића пружили частан отпор и показали да ће многима да помрсе рачуне у наставку првенства. Публика је могла да ужива у голеади, на крају – два поготка мање него у првом мечу другог кола – дербију између Новог Пазара и Економца (9).

Занимљиво је било и на друголигашким теренима, где су, у три сусрета, виђена сва три „знака”. Форум је остао без целог плена против Врањанаца због гола сјајног Н. Костића, потписника на хет-трик, у последњем минуту, иако се учинило да је после „стрела” Везмара из пенала са 10 метара јако близу отварања слављеничког шампањца.

Највише голова виђено је на Космају – 14: Зрењанинци су упркос 4:4 на полувремену надиграли Сопот и показали да нису случајно годинама играли запажену улогу у друштву најбољих

Винтер спорт је прегазио Српску девет пута затресавши јој мрежу, у незаборавној партији са Александром Ђелићем, троструким егзекутором, у главној улози. Аплаузе је заслужио и Никола Станковић, натеравши голмана Београђана два пута на капитулацију. Част гостију, остаће забележено, спасао је Димитрије Михић.

Педантни делегат Зоран Бенић је евидентирао да је меч у Нишу каснио 20 минута услед заузетости хале, играчи су изашли на паркет у 20.50, али им је требало време и да се загреју

ПРВА ФУТСАЛ ЛИГА – ДРУГО КОЛО

Петак, 6. октобар

НОВИ ПАЗАР: Нови Пазар – Економац 2:7 (0:5)
(Вукадиновић 38, Садовић 40 – Сими 6, Талес 12, 19, 20, Игор 15, Мутавџић аутогол 23, Матијевић 34)

Субота, 7. октобар

БЕОГРАД: ФОН – Пирот 5:2 (2:1)
(Пешић 5, 37, Манић 14, Арсић 32, Калановић 34 – Васић 20, Станковић 24)

Недеља, 8. октобар

БЛАЦЕ: Јастребац – Нова Пазова (18.00)
(Дворана: „Чика Дача Јовановић”, судије: Драган Радисавчевић и Братислав Јовић, делегат: Ненад Мутавџић)

Понедељак, 9. октобар

СМЕДЕРЕВО: Смедерево – Само право (18.00)
(Дворана: „Смедерево”, судије: Петар Радојчић и Предраг Лазаревић, делегат: Дејан Продановић)

НИШ: Калча – Тврђава Интернационал (18.00)
(Дворана: „Чаир”, судије: Горан Радуловић и Александар Минић, делегат: Владан Миладиновић)

СРЕМСКА МИТРОВИЦА: Деус футсал – РБ (19.30)
(Дворана: „Пинки”, судије: Драгутин Божовић и Милош Јоцовић, делегат: Ђорђе Билић)

ДРУГА ФУТСАЛ ЛИГА – ДРУГО КОЛО

ВРШАЦ: Форум – Врање 3:3 (1:1)
(Лукач 18, Везмар 37. (10м) и 38. (10м) – Н. Костић 6, 24, 40)

СОПОТ: Сопот – САС 6:8 (4:4)

НИШ: Винтер спорт – Српска 9:1 (5:0)
(Ђелић 11, 13, 37, Н. Станковић 15, 33, Јанковић 16, Ристић 17, Крстић 26, Миљковић 28 – Михић 31)

БЕОГРАД: СК Економист – Пут инжињеринг (18.00)
(Дворана: у Раковици, судије: Бранислав Пантовић и Благоје Мијаиловић, делегат: Божидар Нинчић)

ИВАЊИЦА: Ивањица – Викинг (19.00)
(Дворана: ОШ „Кирило Савић”, судије: Бојан Буројевић и Иван Бојовић, делегат: Рајко Никитовић)

ПОЖАРЕВАЦ: Пожаревац – Металац Колорадо (19.30)
(Дворана: УСЦ „Пожаревац”, судије: Никола Алексић и Никола Рабреновић, делегат: Саша Миленковић)