ПРВА ФУТСАЛ ЛИГА: Нова Пазова тешко до бодова у Блацу

Нова Пазова је победом у Блацу оправдала улогу фаворита, али је до три бода на гостовању Јастрепцу, у другом колу шампионата Србије, стигла после много муке, головима у последња три минута – прво Лазића, па голмана Вулића, у последњим тренуцима, када је домаћин кренуо напред са чуварем мреже.

На одмор између два полувремена Нова Пазова је отишла са два гола предности. Погодили су Краснић у 5, Лазић у 8. и Рокнић у 14. минуту, док је на другој страни био прецизан једино Марковић у 9. минуту. Ипак, домаћин се није предавао и преко Лутовца у 25. и Ваљаревића у 33. минуту је најавио могући преокрет. Ипак, до тога није дошло, пресудило је искуство и квалитет гостију.

У претходна два дана су славили Економац и ФОН, а сутра се играју последње три утакмице другог кола Прве футсал лиге, у Смедереву, Нишу и Сремској Митровици.

Обе данашње утакмице друголигашког каравана завршене су истим резултатом – 9:4. Економист је био убедљив против Пут инжењеринга у Београду, а Ивањица против Викинга, такође на домаћем терену.

ПРВА ФУТСАЛ ЛИГА – ДРУГО КОЛО

Петак, 6. октобар

НОВИ ПАЗАР: Нови Пазар – Економац 2:7 (0:5)
(Вукадиновић 38, Садовић 40 – Сими 6, Талес 12, 19, 20, Игор 15, Мутавџић аутогол 23, Матијевић 34)

Субота, 7. октобар

БЕОГРАД: ФОН – Пирот 5:2 (2:1)
(Пешић 5, 37, Манић 14, Арсић 32, Калановић 34 – Васић 20, Станковић 24)

Недеља, 8. октобар

БЛАЦЕ: Јастребац – Нова Пазова 3:5 (1:3)
(Марковић 9, Лутовац 25, Ваљаревић 33 – Красић 5, Лазић 8, Рокнић 14, Лазић 38, Вулић 40)

Понедељак, 9. октобар

СМЕДЕРЕВО: Смедерево – Само право (18.00)
(Дворана: „Смедерево”, судије: Петар Радојчић и Предраг Лазаревић, делегат: Дејан Продановић)

НИШ: Калча – Тврђава Интернационал (18.00)
(Дворана: „Чаир”, судије: Горан Радуловић и Александар Минић, делегат: Владан Миладиновић)

СРЕМСКА МИТРОВИЦА: Деус футсал – РБ (19.30)
(Дворана: „Пинки”, судије: Драгутин Божовић и Милош Јоцовић, делегат: Ђорђе Билић)

ДРУГА ФУТСАЛ ЛИГА – ДРУГО КОЛО

ВРШАЦ: Форум – Врање 3:3 (1:1)
(Лукач 18, Везмар 37. (10м) и 38. (10м) – Н. Костић 6, 24, 40)

СОПОТ: Сопот – САС 6:8 (4:4)

НИШ: Винтер спорт – Српска 9:1 (5:0)
(Ђелић 11, 13, 37, Н. Станковић 15, 33, Јанковић 16, Ристић 17, Крстић 26, Миљковић 28 – Михић 31)

БЕОГРАД: СК Економист – Пут инжињеринг 9:4 (3:2)

ИВАЊИЦА: Ивањица – Викинг 9:4 (4:0)
(Вукашиновић 3, 4, 26, 35, Колаковић 7, Радоњић 16, Ремовић 29, Маричић 38, Николић 39 – Кнежевић 28, Јеремић 32, Ступар 34, Станковић 39)

ПОЖАРЕВАЦ: Пожаревац – Металац Колорадо (19.30)
(Дворана: УСЦ „Пожаревац”, судије: Никола Алексић и Никола Рабреновић, делегат: Саша Миленковић)