ПРВА ФУТСАЛ ЛИГА: Голгетери вечери – Рамадани, Матејев и Божић

После тријумфа Економца, ФОН-а и Нове Пазове у претходна три дана, вечерас су победе изборили Смедерево и РБ, док су Калча и Тврђава Интернационал освојили по бод, у утакмицама другог кола Прве футсал лиге.

До првог тријумфа у овој сезони Смедерево је стигло у другом полувремену утакмице против екипе Само право, кроз инспиративну партију троструког стрелца Елвиса Рамаданија, који је прво донео преокрет (од 0:1 до 2:1), а потом спречио било какву неизвесност у завршници, пошто је у 33. минуту поставио коначан резултат – 5:3 (1:1). Упорни гости су у другом полувремену два пута долазили на гол заостатка (3:2 и 4:3), али више од тога нису могли.

Оно што није успело екипи Само право јесте Калчи прошле недеље, однела је бод из Смедерева (3:3), а сада већ полако Нишлије истичу кандидатуру за „краљеве ремија“. У „Чаиру“ су одиграли нерешено са екипом Тврђаве Интернационала – 4:4 (2:1), а голгетерски је поново најрасположенији био Далибор Матејев, који је дао три гола. На другој страни, код гостију, који су средином другог полувремена преокренули резултат (повели су са 3:2) два поготка су дело Ђурића.

У узбудљивој утакмици у Сремској Митровици, последњој у другом колу Прве футсал лиге, победник је одлучен у последњем минуту, када је троструки стрелац Милун Божић поставио коначан резултат – 5:3 (2:1) за госте из Ваљева, а после поготка на другој страни Зорана Јовановића непосредно пре тога. Тако је РБ уписао други тријумф у дебитантској сезони у елитном рангу такмичења.

До прве победе у Другој футсал лиги, против Металац Колорада, Пожаревац је стигао са два поготка Дејана Јовановића у другом полувремену – 4:2 (2:2).