PRVA FUTSAL LIGA: Golgeteri večeri – Ramadani, Matejev i Božić

Posle trijumfa Ekonomca, FON-a i Nove Pazove u prethodna tri dana, večeras su pobede izborili Smederevo i RB, dok su Kalča i Tvrđava Internacional osvojili po bod, u utakmicama drugog kola Prve futsal lige.

Do prvog trijumfa u ovoj sezoni Smederevo je stiglo u drugom poluvremenu utakmice protiv ekipe Samo pravo, kroz inspirativnu partiju trostrukog strelca Elvisa Ramadanija, koji je prvo doneo preokret (od 0:1 do 2:1), a potom sprečio bilo kakvu neizvesnost u završnici, pošto je u 33. minutu postavio konačan rezultat – 5:3 (1:1). Uporni gosti su u drugom poluvremenu dva puta dolazili na gol zaostatka (3:2 i 4:3), ali više od toga nisu mogli.

Ono što nije uspelo ekipi Samo pravo jeste Kalči prošle nedelje, odnela je bod iz Smedereva (3:3), a sada već polako Nišlije ističu kandidaturu za „kraljeve remija“. U „Čairu“ su odigrali nerešeno sa ekipom Tvrđave Internacionala – 4:4 (2:1), a golgeterski je ponovo najraspoloženiji bio Dalibor Matejev, koji je dao tri gola. Na drugoj strani, kod gostiju, koji su sredinom drugog poluvremena preokrenuli rezultat (poveli su sa 3:2) dva pogotka su delo Đurića.

U uzbudljivoj utakmici u Sremskoj Mitrovici, poslednjoj u drugom kolu Prve futsal lige, pobednik je odlučen u poslednjem minutu, kada je trostruki strelac Milun Božić postavio konačan rezultat – 5:3 (2:1) za goste iz Valjeva, a posle pogotka na drugoj strani Zorana Jovanovića neposredno pre toga. Tako je RB upisao drugi trijumf u debitantskoj sezoni u elitnom rangu takmičenja.

Do prve pobede u Drugoj futsal ligi, protiv Metalac Kolorada, Požarevac je stigao sa dva pogotka Dejana Jovanovića u drugom poluvremenu – 4:2 (2:2).