ФУТСАЛ КУП: Сими бржи од сирене за прву радост Економца!

Голом Бразилца Симија четири секунде и девет десетинки пре последњег звука сирене Економац је савладао Никарс Ригу у првом колу Групе 3 Главне рунде Футсал купа у крагујевачкој дворани „Језеро“ – 2:1.

Упозоравали су из редова нашег шампиона да их очекује тешка утакмица, уосталом такве су већ по традицији са овим ривалом, али су сигурно сви прижељкивали тријумф у мање драматичној завршници.

Заслужили су Крагујевчани велику радост заједно са својим навијачима, пошто су много више нападали, стварали прилике. Шутирали чак 42 пута на гол, наспрам девет покушаја противника. Од тога, у оквир гола је ишло 23 ударца, наспрам пет ривала. Погодили су и шест пута стативу – Сими и Сорокин у 7, Матијевић у 12, Игор у 22, па Сими још два пута, у 35. и 38. минуту.

Управо после стативе Игора на почетку другог дела, уследио је корнер и потом ударац са око 12 метара Талеса, којим је домаћина довео до предности. Гости су изједначили, такође, после корнера. Закаснио је Рајчевић да изблокира Родрига, који је из шестерца сместио лопту у мрежу у 26. минуту.

Пожртвовано се играло на обе стране, оба тренера су користила, практично, све снаге и неправедно би било рећи да би било незаслужено и да су Летонци освојили бод. Фанатично су се бранили, а њихову борбеност најбоље осликава ситуација из 27. минута, када је капитен Алексејевс завршио на паркету и морала је да му се укаже лекарска помоћ пошто је два пута у истом нападу спречио погодак главом, после снажних удараца играча Економца.

Знали су и гости да измаме аплаузе атрактивним потезима, а свакако најбољи је био средином другог полувремена, када је Јерофејевс петом пребацио лопту преко капитена домаћих Рнића и у наставку акције покушао да угрози голмана Момчиловића.

На крају, погодак Симија је донео велику радост домаћину и додатно самопоуздање пред наставак такмичења. Економац сутра од 20.30 часова игра против Херсона, док од 18 Никарс иде на мегдан Спортингу. Пласман у Елитну рунду из ове групе обезбедиће три екипе, а директне преносе утакмица можете да погледате овде.

У првој утакмици дана на турниру у Крагујевцу, актуелни вицешампион Европе – Спортинг из Лисабона, савладао је представника Украјине – Херсон резултатом 5:1. Стрелци су били Педро Кари у 5, Фортино у 13. и 20. и Кавинато у 21. и 22. минуту за Спортинг, а Волианиук у 39. минуту за Херсон.

ФУТСАЛ КУП – ГЛАВНА РУНДА – ГРУПА 3 – ПРВО КОЛО

ЕКОНОМАЦ КРАГУЈЕВАЦ – НИКАРС РИГА 2:1 (0:0)

Крагујевац – ДВОРАНА: „Језеро”. СТРЕЛЦИ: 1:0 Талес у 22, 1:1 Родриго у 26, 2:1 Сими у 40. минуту. СУДИЈЕ: Гералд Бауернфајнд (Аустрија) и Фредрик Нилхолт (Шведска). ТРЕЋИ СУДИЈА: Жуан Белен (Белгија). ЖУТИ КАРТОН: Икстенс (Никарс). НАГОМИЛАВАЊЕ ПРЕКРШАЈА: Економац 4 (2+2), Никарс 8 (3+5).

ЕКОНОМАЦ: МОМЧИЛОВИЋ (голман), ТАЛЕС, СИМИ, ИГОР, СОРОКИН, Матијевић, Рамић, Рнић (капитен), Лазаревић, Пршић, Иванковић, Борисов, Рајчевић, Антонић (голман). Тренер: Предраг Рајић.

НИКАРС: АСТРАХАНЦЕВ (голман), АЛЕКСЕЈЕВС (капитен), АЛВЕШ, СЕНС, РОДРИГО,  Пастарс, Архиповс-Прокофијевс, Икстенс, Јерофејевс, Аванесовс, Сергејевс, Матјушенко. Баклановс, Нерец (голман). Тренер: Орландо Дуарте.

ГРУПА 1 (МИНСК, БЕЛОРУСИЈА)

Учесници: Сталица Минск (Белорусија), Пескара (Италија), Динамо Москва (Русија), Каират Алмати (Казахстан). Три екипе иду даље.

Прво коло – данас: Каират Алмати – Пескара 5:1, Сталица Минск – Динамо Москва 5:3. Друго коло – 12. октобар: Динамо Москва – Каират Алмати (18.00), Сталица Минск – Пескара (20.30). Треће коло – 14. октобар: Пескара – Динамо Москва (11.00), Каират Алмати – Сталица Минск (13.20).

ГРУПА 2 (МАРИБОР, СЛОВЕНИЈА)

Учесници: Брезје Марибор (Словенија), Брага (Португал), Интер ФС (Шпанија), Дина Москва (Русија). Три екипе иду даље.

Прво коло – данас: Интер ФС – Брага 4:1, Брезје Марибор – Дина Москва 2:5. Друго коло – 12. октобар: Дина Москва – Интер ФС (17.30), Брезје Марибор – Брага (20.00). Треће коло – 14. октобар: Брага – Дина Москва (17.30), Интер ФС – Брезје Марибор (20.00).

ГРУПА 3 (КРАГУЈЕВАЦ, СРБИЈА)

Учесници: Економац (Србија), Никарс Рига (Летонија), Херсон (Украјина), Спортинг (Португал). Три екипе иду даље.

Прво коло – данас: Спортинг – Херсон 5:1, Економац – Никарс Рига 2:1. Друго коло – 12. октобар: Никарс Рига – Спортинг (18.00), Економац – Херсон (20.30). Треће коло – 14. октобар: Херсон – Никарс Рига (18.00), Спортинг – Економац (20.30).

ГРУПА 4 (ПАДОВА, ИТАЛИЈА)

Учесници: Лупаренсе (Италија), Барселона (Шпанија), Ера пак Хрудим (Чешка), Ђер ЕТО (Мађарска). Три екипе иду даље.

Прво коло – данас: Барселона – Ђер ЕТО 7:0, Лупаренсе – Ера пак Хрудим 2:2. Друго коло – 12. октобар: Ера пак Хрудим – Барселона (18.00), Лупаренсе – Ђер ЕТО (20.30). Треће коло – 14. октобар: Ђер ЕТО – Ера пак Хрудим (18.00), Барселона – Лупаренсе (20.30).

ГРУПА 5 (ЗАГРЕБ, ХРВАТСКА)

Учесници: Национал Загреб (Хрватска), Гаргеш (Француска), Либурн (такозвана република Косово), Лео (Јерменија). Победник групе иде даље.

Прво коло – 12. октобар: Гаргеш – Либурн (18.00), Национал Загреб – Лео (20.30). Друго коло – 13. октобар: Лео – Гаргеш (18.00), Национал Загреб – Либурн (20.30). Треће коло – 15. октобар: Либурн – Лео (18.00), Гаргеш – Национал Загреб (20.30).

ГРУПА 6 (БРАТИСЛАВА, СЛОВАЧКА)

Учесници: Слован Братислава (Словачка), Тбилиси (Грузија), Рекорд Бјелско-Бјала (Пољска), Кнопунт (Холандија). Победник групе иде даље.

Прво коло: Тбилиси – Кнопунт 2:1, Слован Братислава – Рекорд Бјелско-Бјала 5:2. Друго коло – данас: Рекорд Бјелско-Бјала – Тбилиси 1:0, Слован Братислава – Кнопунт (20.00). Треће коло – 13.октобар: Кнопунт – Рекорд Бјелско-Бјала (17.30), Тбилиси – Слован Братислава (20.00).

ГРУПА 7 (РАХЕ, ФИНСКА)

Учесници: Сиеви (Финска), Хале-Гуик (Белгија), Футсал Минерва (Швајцарска), Јан 1889 Регенсбург (Немачка). Победник групе иде даље.

Прво коло – данас: Хале-Гуик – Футсал Минерва 8:0, Сиеви – Јан 1889 Регенсбург 2:2. Друго коло – 12. октобар: Јан 1889 Регенсбург – Хале-Гуик (16.30), Сиеви – Футсал Минерва (19.00). Треће коло – 14. октобар: Футсал Минерва – Јан 1889 Регенсбург (13.00), Хале-Гуик – Сиеви (16.00).

ГРУПА 8 (ДЕВА, РУМУНИЈА)

Учесници: Аутобергамо Дева (Румунија), Араз Нахчиван (Азербејџан), Мостар СГ (Босна и Херцеговина), Луксол Ст. Ендрјус (Малта). Победник групе иде даље.

Прво коло – данас: Араз Нахчиван – Мостар СГ 5:2, Аутобергамо Дева – Луксол Ст. Ендрјус 5:2. Друго коло – 12. октобар: Луксол Ст. Ендрјус – Араз Нахчиван (16.30), Аутобергамо Дева – Мостар СГ (19.00). Треће коло – 14. октобар: Мостар СГ – Луксол Ст. Ендрјус (16.30), Араз Нахчиван – Аутобергамо Дева (19.00).