ФУТСАЛ КУП: Основни циљ испуњен – Економац у елити!

Шампион Србије Економац, победом у другом колу Групе 3 Главне рунде Футсал купа против Херсона из Украјине – 4:2, пласирао се у Елитну фазу овог такмичења, међу 16 најбољих екипа у Европи. У суботу од 20.30 часова, у утакмици са Спортингом из Лисабона, одлучиће о томе ко ће бити победник турнира (неопходна је победа Крагујевчанима због слабије гол-разлике), док ће од 18 часова Херсон и Никарс Рига играти за треће место, које их оставља у Футсал купу ове сезоне (Украјинцима одговара и реми против Летонаца).

После тријумфа против Никарса у неизвесној завршници, Економац је одлично почео утакмицу другог кола, повео је већ после четрдесетак секунди голом Симија на асистенцију Рајчевића. И деловао је надмоћније у првим минутима, имао је више прилика, али је примио гол у шестом. После корнера и асистенције Рониња погодио је Фумаса са око 11 метара. Брзо је домаћин повратио предност, пошто Рајчевић из шест метара, на асистенцију Рамића из корнера, сместио лопту у мрежу у 8. минуту. До одмора, погодио је и Матијевић после комбинације са Лазаревићем у 18. минуту.

У другом полувремену Економац није дозволио никакво изненађење. Брзи погодак Симија у 22, решио је сваку недоумицу, а гости су до краја утакмице смањили из гужве у шестерцу преко Чуднова, који је убрзо затим затресао и пречку, у 34. минуту. Оквир гола на другој страни погодио је Талес 23 секунде пре последњег звука сирене.

Спортинг је демонстрирао силу против Никарса – 7:1 (3:0). Голове за Португалце су дали Жоао Матош у 12, Педро Кари у 13, Кавинато у 18. и 34, Едгар Варела у 31, Дијегињо у 32. и Анилтон Варела у 37. минуту, док је почасни погодак за Летонце дао Пастарс у 39. минуту.

ФУТСАЛ КУП – ГЛАВНА РУНДА – ГРУПА 3 – ДРУГО КОЛО

ЕКОНОМАЦ – ХЕРСОН 4:2 (3:1)

КРАГУЈЕВАЦ – ДВОРАНА: „Језеро”. СТРЕЛЦИ: 1:0 Сими у 1, 1:1 Фумаса у 7, 2:1 Рајчевић у 8, 3:1 Матијевић у 18, 4:1 Сими у 23, 4:2 Чуднов у 33. минуту. СУДИЈЕ: Фредрик Нилхолт (Шведска) и Тарик Кечо (Босна и Херцеговина). ТРЕЋИ СУДИЈА: Гералд Бауернфајнд (Аустрија). ЖУТИ КАРТОНИ: Сорокин, Матијевић (Економац), Бербенцев, Чуднов (Херсон). НАГОМИЛАВАЊЕ ПРЕКРШАЈА: Економац 5 (5+0), Херсон 4 (1+3).

ЕКОНОМАЦ: МОМЧИЛОВИЋ (голман), ИГОР, СОРОКИН, ТАЛЕС, СИМИ, Матијевић, Рамић, Рнић (капитен), Лазаревић, Пршић, Иванковић, Борисов, Рајчевић, Антонић (голман). Тренер: Предраг Рајић.

ХЕРСОН: ЦИПУН (голман), БЕРБЕНЦЕВ (капитен), РОНИЊО, СВИРИДОВ, ФУМАСА, Фетко, Киселиов, Скориј, Чуднов, Волианиук, Федорченко, Ланко, Калуков, Савенко (голман). Тренер: Игор Москвичов.

ГРУПА 1 (МИНСК, БЕЛОРУСИЈА)

Учесници: Сталица Минск (Белорусија), Пескара (Италија), Динамо Москва (Русија), Каират Алмати (Казахстан). Три екипе иду даље.

Прво коло: Каират Алмати – Пескара 5:1, Сталица Минск – Динамо Москва 5:3. Друго коло – данас: Динамо Москва – Каират Алмати 2:7, Сталица Минск – Пескара 6:4. Треће коло – 14. октобар: Пескара – Динамо Москва (11.00), Каират Алмати – Сталица Минск (13.20).

Табела: 1. Каират Алмати 6 бодова (гол-разлика 12:3), 2. Сталица Минск 6 (11:7), 3. Пескара 0 (5:11), 4. Динамо Москва 0 (5:12).

ГРУПА 2 (МАРИБОР, СЛОВЕНИЈА)

Учесници: Брезје Марибор (Словенија), Брага (Португал), Интер ФС (Шпанија), Дина Москва (Русија). Три екипе иду даље.

Прво коло: Интер ФС – Брага 4:1, Брезје Марибор – Дина Москва 2:5. Друго коло – данас: Дина Москва – Интер ФС 0:4, Брезје Марибор – Брага 2:3. Треће коло – 14. октобар: Брага – Дина Москва (17.30), Интер ФС – Брезје Марибор (20.00).

Табела: 1. Интер ФС 6 бодова (гол-разлика 8:1), 2. Дина Москва 3 (5:6), 3. Брага 3 (4:6), 4. Брезје Марибор 0 (4:8).

ГРУПА 3 (КРАГУЈЕВАЦ, СРБИЈА)

Учесници: Економац (Србија), Никарс Рига (Летонија), Херсон (Украјина), Спортинг (Португал). Три екипе иду даље.

Прво коло: Спортинг – Херсон 5:1, Економац – Никарс Рига 2:1. Друго коло – данас: Никарс Рига – Спортинг 1:7, Економац – Херсон 4:2. Треће коло – 14. октобар: Херсон – Никарс Рига (18.00), Спортинг – Економац (20.30).

Табела: 1. Спортинг 6 бодова (гол-разлика 12:2), 2. Економац 6 (6:3), 3. Херсон 0 (3:9), 4. Никарс Рига 0 (2:9).

ГРУПА 4 (ПАДОВА, ИТАЛИЈА)

Учесници: Лупаренсе (Италија), Барселона (Шпанија), Ера пак Хрудим (Чешка), Ђер ЕТО (Мађарска). Три екипе иду даље.

Прво коло: Барселона – Ђер ЕТО 7:0, Лупаренсе – Ера пак Хрудим 2:2. Друго коло – данас: Ера пак Хрудим – Барселона 0:2, Лупаренсе – Ђер ЕТО 5:0. Треће коло – 14. октобар: Ђер ЕТО – Ера пак Хрудим (18.00), Барселона – Лупаренсе (20.30).

Табела: 1. Барселона 6 бодова (гол-разлика 9:0), 2. Лупаренсе 4 (7:2), 3. Ера пак Хрудим 1 (2:4), 4. Ђер ЕТО 0 (0:12).

ГРУПА 5 (ЗАГРЕБ, ХРВАТСКА)

Учесници: Национал Загреб (Хрватска), Гаргеш (Француска), Либурн (такозвана република Косово), Лео (Јерменија). Победник групе иде даље.

Прво коло – данас: Гаргеш – Либурн 4:6, Национал Загреб – Лео 4:1. Друго коло – 13. октобар: Лео – Гаргеш (18.00), Национал Загреб – Либурн (20.30). Треће коло – 15. октобар: Либурн – Лео (18.00), Гаргеш – Национал Загреб (20.30).

Табела: 1. Национал Загреб 3 бода (гол-разлика 4:1), 2. Либурн 3 (6:4), 3. Гаргеш 0 (4:6), 4. Лео 0 (1:4).

ГРУПА 6 (БРАТИСЛАВА, СЛОВАЧКА)

Учесници: Слован Братислава (Словачка), Георгианс Тбилиси (Грузија), Рекорд Бјелско-Бјала (Пољска), Кнопунт (Холандија). Победник групе иде даље.

Прво коло: Георгианс Тбилиси – Кнопунт 2:1, Слован Братислава – Рекорд Бјелско-Бјала 5:2. Друго коло: Рекорд Бјелско-Бјала – Георгианс Тбилиси 1:0, Слован Братислава – Кнопунт 4:6. Треће коло – 13.октобар: Кнопунт – Рекорд Бјелско-Бјала (17.30), Георгианс Тбилиси – Слован Братислава (20.00).

Табела: 1. Слован Братислава 3 бода (гол-разлика 9:8), 2. Кнопунт 3 (7:6), 3. Георгианс Тбилиси 3 (2:2), 4. Рекорд Бјелско-Бјала 3 (3:5).

ГРУПА 7 (РАХЕ, ФИНСКА)

Учесници: Сиеви (Финска), Хале-Гуик (Белгија), Футсал Минерва (Швајцарска), Јан 1889 Регенсбург (Немачка). Победник групе иде даље.

Прво коло: Хале-Гуик – Футсал Минерва 8:0, Сиеви – Јан 1889 Регенсбург 2:2. Друго коло – данас: Јан 1889 Регенсбург – Хале-Гуик 0:6, Сиеви – Футсал Минерва 3:4. Треће коло – 14. октобар: Футсал Минерва – Јан 1889 Регенсбург (13.00), Хале-Гуик – Сиеви (16.00).

Табела: 1. Хале-Гуик 6 бодова (гол-разлика 14:0), 2. Футсал Минерва 3 (4:11), 3. Сиеви 1 (5:6), 4. Јан 1889 Регенсбург 1 (2:8).

ГРУПА 8 (ДЕВА, РУМУНИЈА)

Учесници: Аутобергамо Дева (Румунија), Араз Нахчиван (Азербејџан), Мостар СГ (Босна и Херцеговина), Луксол Ст. Ендрјус (Малта). Победник групе иде даље.

Прво коло: Араз Нахчиван – Мостар СГ 5:2, Аутобергамо Дева – Луксол Ст. Ендрјус 5:2. Друго коло – данас: Луксол Ст. Ендрјус – Араз Нахчиван 4:6, Аутобергамо Дева – Мостар СГ 2:3. Треће коло – 14. октобар: Мостар СГ – Луксол Ст. Ендрјус (16.30), Араз Нахчиван – Аутобергамо Дева (19.00).

Табела: 1. Араз Нахчиван 6 бодова (гол-разлика 11:6), 2. Мостар СГ 3 (5:7), 3. Аутобергамо Дева 3 (7:5), 4. Луксол Ст. Ендрјус 0 (6:11).