ФУТСАЛ КУП: Спортинг јачи од Економца, жреб 19. октобра

Шампион Србије Економац освојио је друго место на турниру Групе 3 Главне рунде Футсал купа у Крагујевцу и заједно са Спортингом и Херсоном биће учесник жреба за Елитну рунду, који ће бити одржан у седишту УЕФА  швајцарском граду Ниону 19. октобра. После тријумфа над Никарсом из Риге и Херсоном, Крагујевчани нису успели да савладају великана из Лисабона – 2:3. Нови турнир их очекује у периоду од 21. до 26. новембра, а победници новоформиране четири групе играће на завршном такмичењу у другој половини априла 2018. године.

Вечерашња утакмица је показала да је актуелни вицешампион Европе, у овом тренутку, бар за нијансу испред нашег представника, иако се у два наврата чинило да би исход могао да буде повољнији. Прво, када су Крагујевчани повели, тачно седам минута пре краја првог полувремена. После аута и пете Рајчевића, лопту у гол је сместио Пршић. Пре тога су два пута погодили стативу – Талес из волеја са око 12 метара у трећем и Рајчевић из сличне раздаљине три минута касније.

Међутим, како је време одмицало, Спортинг је био све опаснији, шутирао је више и стигао до преокрета, а код оба гола је учествовао голман Маркао. Прво је кренуо са центра и шутирао, а Жоао Матош скренуо лопту испред Момчиловића у мрежу у 16. минуту. Код другог гола, у 23. минуту, послао је лопту са линије свог шестерца до линије противничког шестерца, где је Кавинато главом скренуо у гол, а притом је закачила и Момчиловића.

Пре дуела Економца и Спортинга, на терену су се нашли представници Украјине и Летоније. Херсону је био довољан бод за треће место, али је победом решио дилему око пласмана у Елитну фазу такмичења – 4:2. Стрелци за победника су били Фумаса у 10. и 26, Волианиук у 37. и Чуднов у 38. минуту, а голове за Никарс су дали Матјушенко у 36. и Аванесовс у 40. минуту.

До половине другог полувремена још два пута су се затресли оквири голова – прво пречка после ударца Диегиња у 26, па статива после корнера Игора и покушаја Борисова у 30. минуту на другој страни.

Други тренутак када се чинило да Економац може да достигне предност ривала јесте у последњих пет минута. На 4:46 до краја Спортинг је стигао до петог прекршаја, сваки следећи је значио пенал са 10 метара за Крагујевчане, који нису имали никаквих проблема у том сегменту. Кренуо је домаћин још агресивније, али је матиран у три потеза МаркаоДиегињоДиого у 36. минуту.

До краја утакмице, тачно 42 секунде пре последњег звука сирене, Сими је поставио коначан резултат – 2:3, у тренуцима када је домаћин играо са Рнићем као голманом-играчем. Исто је чинио у више наврата у другој половини другог полувремена, од тајм-аута тренера Предрага Рајића у 31. минуту.

Иначе, о тежини утакмице и жестини дуела говори и повреда Рајчевића, који је добио ударац у главу и морао је на ушивање, што је свакако био хендикеп за домаћина, као и повреда Сорокина, такође у првом полувремену.

Најзвучније име које нећемо гледати у Елитној фази Футсал купа је Динамо из Москве. Некадашњи шампион Европе и, уз Дину из Москве, најбољи руски клуб свих времена, преживљава тешке дане у друголигашком националном надметању, а сада није успео да се пласира међу 16 најбољих у Европи.

(фото: КМФ Економац)

ФУТСАЛ КУП – ГЛАВНА РУНДА – ГРУПА 3 – ТРЕЋЕ КОЛО

ЕКОНОМАЦ – СПОРТИНГ 2:3 (1:1)

КРАГУЈЕВАЦ – ДВОРАНА: „Језеро”. СТРЕЛЦИ: 1:0 Пршић у 13, 1:1 Жоао Матош у 16, 1:2 Кавинато у 23, 1:3 Диого у 36, 2:3 Сими у 40. минуту. СУДИЈЕ: Тарик Кечо (Босна и Херцеговина) и Фредрик Нилхолт (Шведска). ТРЕЋИ СУДИЈА: Жуан Белен (Белгија). ЖУТИ КАРТОН: Кавинато (Спортинг). НАГОМИЛАВАЊЕ ПРЕКРШАЈА: Економац 3 (2+1), Спортинг 7 (2+5).

ЕКОНОМАЦ: МОМЧИЛОВИЋ (голман), ИГОР, СОРОКИН, ТАЛЕС, СИМИ, Матијевић, Рамић, Рнић (капитен), Лазаревић, Пршић, Иванковић, Борисов, Рајчевић, Антонић (голман). Тренер: Предраг Рајић.

СПОРТИНГ: МАРКАО (голман), ПЕДРО КАРИ, ЖОАО МАТОШ (капитен), ДИЕГИЊО, АЛЕКС МЕРЛИМ, Едгар Варела, Ђо, Диого, Део, Кајо, Кавинато, Анилтон Варела, Фортино, Андре Соуза (голман). Тренер: Нуно Дијаш.

ГРУПА 1 (МИНСК, БЕЛОРУСИЈА)

Учесници: Сталица Минск (Белорусија), Пескара (Италија), Динамо Москва (Русија), Каират Алмати (Казахстан).

Прво коло: Каират Алмати – Пескара 5:1, Сталица Минск – Динамо Москва 5:3. Друго коло: Динамо Москва – Каират Алмати 2:7, Сталица Минск – Пескара 6:4. Треће коло – данас: Пескара – Динамо Москва 5:3, Каират Алмати – Сталица Минск 3:5.

Табела: 1. Сталица Минск 9 бодова (гол-разлика 16:10), 2. Каират Алмати 6 (15:8), 3. Пескара 3 (10:14), 4. Динамо Москва 0 (8:17).

Даље иду: Сталица Минск, Каират Алмати и Пескара.

ГРУПА 2 (МАРИБОР, СЛОВЕНИЈА)

Учесници: Брезје Марибор (Словенија), Брага (Португал), Интер ФС (Шпанија), Дина Москва (Русија).

Прво коло: Интер ФС – Брага 4:1, Брезје Марибор – Дина Москва 2:5. Друго коло: Дина Москва – Интер ФС 0:4, Брезје Марибор – Брага 2:3. Треће коло – данас: Брага – Дина Москва 1:2, Интер ФС – Брезје Марибор 4:1.

Табела: 1. Интер ФС 9 бодова (гол-разлика 12:2), 2. Дина Москва 6 (7:7), 3. Брага 3 (5:8), 4. Брезје Марибор 0 (5:12).

Даље иду: Интер ФС, Дина Москва и Брага.

ГРУПА 3 (КРАГУЈЕВАЦ, СРБИЈА)

Учесници: Економац (Србија), Никарс Рига (Летонија), Херсон (Украјина), Спортинг (Португал).

Прво коло: Спортинг – Херсон 5:1, Економац – Никарс Рига 2:1. Друго коло: Никарс Рига – Спортинг 1:7, Економац – Херсон 4:2. Треће коло – данас: Херсон – Никарс Рига 4:2, Спортинг – Економац 3:2.

Табела: 1. Спортинг 9 бодова (гол-разлика 15:4), 2. Економац 6 (8:6), 3. Херсон 3 (7:11), 4. Никарс Рига 0 (4:13).

Даље иду: Спортинг Лисабон, Економац и Херсон.

ГРУПА 4 (ПАДОВА, ИТАЛИЈА)

Учесници: Лупаренсе (Италија), Барселона (Шпанија), Ера пак Хрудим (Чешка), Ђер ЕТО (Мађарска).

Прво коло: Барселона – Ђер ЕТО 7:0, Лупаренсе – Ера пак Хрудим 2:2. Друго коло: Ера пак Хрудим – Барселона 0:2, Лупаренсе – Ђер ЕТО 5:0. Треће коло – данас: Ђер ЕТО – Ера пак Хрудим 6:4, Барселона – Лупаренсе 3:3.

Табела: 1. Барселона 7 бодова (гол-разлика 12:3), 2. Лупаренсе 5 (10:5), 3. Ђер ЕТО 3 (6:16), 4. Ера пак Хрудим 1 (6:10).

Даље иду: Барселона, Лупаренсе и Ђер ЕТО.

ГРУПА 5 (ЗАГРЕБ, ХРВАТСКА)

Учесници: Национал Загреб (Хрватска), Гаргеш (Француска), Либурн (такозвана република Косово), Лео (Јерменија).

Прво коло: Гаргеш – Либурн 4:6, Национал Загреб – Лео 4:1. Друго коло: Лео – Гаргеш 4:4, Национал Загреб – Либурн 8:4. Треће коло – 15. октобар: Либурн – Лео (18.00), Гаргеш – Национал Загреб (20.30).

Табела: 1. Национал Загреб 6 бодова (гол-разлика 12:5), 2. Либурн 3 (10:12), 3. Гаргеш 1 (8:10), 4. Лео 1 (5:8).

Даље иде: Национал Загреб.

ГРУПА 6 (БРАТИСЛАВА, СЛОВАЧКА)

Учесници: Слован Братислава (Словачка), Георгианс Тбилиси (Грузија), Рекорд Бјелско-Бјала (Пољска), Кнопунт (Холандија).

Прво коло: Георгианс Тбилиси – Кнопунт 2:1, Слован Братислава – Рекорд Бјелско-Бјала 5:2. Друго коло: Рекорд Бјелско-Бјала – Георгианс Тбилиси 1:0, Слован Братислава – Кнопунт 4:6. Треће коло: Кнопунт – Рекорд Бјелско-Бјала 3:1, Георгианс Тбилиси – Слован Братислава 0:7.

Табела: 1. Кнопунт 6 бодова (гол-разлика 10:7), 2. Слован Братислава 6 (16:8), 3. Рекорд Бјелско-Бјала 3 (4:8), 4. Георгианс Тбилиси 3 (2:9).

Даље иде: Кнопунт.

ГРУПА 7 (РАХЕ, ФИНСКА)

Учесници: Сиеви (Финска), Хале-Гуик (Белгија), Футсал Минерва (Швајцарска), Јан 1889 Регенсбург (Немачка).

Прво коло: Хале-Гуик – Футсал Минерва 8:0, Сиеви – Јан 1889 Регенсбург 2:2. Друго коло: Јан 1889 Регенсбург – Хале-Гуик 0:6, Сиеви – Футсал Минерва 3:4. Треће коло – данас: Футсал Минерва – Јан 1889 Регенсбург 2:4, Хале-Гуик – Сиеви 2:0.

Табела: 1. Хале-Гуик 9 бодова (гол-разлика 16:0), 2. Јан 1889 Регенсбург 4 (6:10), 3. Футсал Минерва 3 (6:15), 4. Сиеви 1 (5:8),

Даље иде: Хале-Гуик.

ГРУПА 8 (ДЕВА, РУМУНИЈА)

Учесници: Аутобергамо Дева (Румунија), Араз Нахчиван (Азербејџан), Мостар СГ (Босна и Херцеговина), Луксол Ст. Ендрјус (Малта).

Прво коло: Араз Нахчиван – Мостар СГ 5:2, Аутобергамо Дева – Луксол Ст. Ендрјус 5:2. Друго коло: Луксол Ст. Ендрјус – Араз Нахчиван 4:6, Аутобергамо Дева – Мостар СГ 2:3. Треће коло – данас: Мостар СГ – Луксол Ст. Ендрјус 2:5, Араз Нахчиван – Аутобергамо Дева 3:6.

Табела: 1. Аутобергамо Дева 6 бодова (гол-разлика 13:8), 2. Араз Нахчиван 6 (14:12), 3. Луксол Ст. Ендрјус 3 (11:13) 4. Мостар СГ 3 (7:12).

Даље иде: Аутобергамо Дева.