ДРУГА ФУТСАЛ ЛИГА: Винтер спорт надвисио Викинг у Руми

Винтер спорт је још једном показао снагу и да с правом гаји прволигашке аспирације: славио је убедљиво у Руми (6:1) и са максималним учинком после три кола, једини уз Ивањицу, шепури се на челу табеле.

Одличне Нишлије, предвођене сјајним Миланом Миљковићем, већ у првом полувремену наговестиле су победу и растужиле 150 гледалаца наклоњених домаћину, сада – с бригом, Викинг је закован на зачељу друголигашке лествице.

Код Винтер спорта (тријумфатора на гостовању за разлику од суграђана из Калче), истакли су се још стрелци Владимир Ристић, Иван Крстић и Милош Ђорђевић, док је част Румљана спасао Душан Штетић. Да није, било би штета!

Понедељак је резервисан за дуеле у Зрењанину, Горњем Милановцу и Београду, среда, пак, за спуштену завесу и на елиту: Економац, задовољан пласманом у елитну рунду УЕФА Футсал купа, дочекује Смедерево.

Футсал узбуђења, чини се, тек почињу…


ПРВА ФУТСАЛ ЛИГА – ТРЕЋЕ КОЛО 

Петак, 13. октобар

БЕОГРАД: Само право – Калча 7:2 (2:1)
(Марковић 13, Цимбаљевић 17, 37, Љујић 28, 29, Јоцић 30, Синђић 34 – Максимовић 15 пенал, Стојадиновић 25)

ВАЉЕВО: РБ – Нови Пазар 1:6 (1:3)
(
Алексић
4 – Радовић 13, Садовић 15, Мутавџић 17, 22, Цветановић 27, Вукадиновић 32)

Субота, 14. октобар

НОВИ САД: Тврђава Интернационал – ФОН 4:3 (1:1) 
(
Поповић 5, Ђурић 31, Целин 34 пенал са 10 метара, Губеринић 37 – Милосављевић 12, Кокотовић 24, Станковић 26)

НОВА ПАЗОВА: Нова Пазова – Деус футсал 7:2 (3:0)
(
Живић 3, 5, 10, 37, Краснић 22, Лазић 35, Кукољ 40 – Сладојевић 22, Миражић 28)

ПИРОТ: Пирот – Јастребац 2:1 (1:0) 
(
Марко Костић 9, 25 – Вулетић 38)

Среда, 18. октобар

КРАГУЈЕВАЦ: Економац – Смедерево (19.00)
(дворана: Језерo, делегат: Милош Берисавац)


ДРУГА ФУТСАЛ ЛИГА – ТРЕЋЕ КОЛО 

Субота, 14. октобар

НИШ: Пут инжињеринг – Ивањица 4:7 (0:2)

ВРАЊЕ: Врање – Пожаревац 4:2 (3:1)

Недеља, 15. октобар

РУМА: Викинг – Винтер спорт 1:6 (1:3)
(Штетић 15 – Миљковић 10, 16, Ристић 15, Крстић 25, Ђорђевић 26, 35)

Понедељак, 16. октобар

ЗРЕЊАНИН: САС – Форум (18.00)
(дворана: Кристaлнa двoрaнa, делегат: Роберт Петровић, судије: Предраг Лазаревић и Небојша Маринковић)

ГОРЊИ МИЛАНОВАЦ: Металац Колорадо – СК Економист (19.00)
(дворана: Брезa, делегат: Горан Старчевић, судије: Горан Радуловић и Далибор Станковић)

БЕОГРАД: Српска – Сопот (20.00)
(дворана: Халa спoртoвa, делегат: Предраг Бељевић, судије: Марко Савић и Благоје Мијаиловић)