ДРУГА ФУТСАЛ ЛИГА: Бодови за Сопот, САС и Металац Колорадо

Утакмицама одиграним у понедељак стављена је тачка на треће коло Друге футсал лиге, а радовали су се Сопот, САС и Металац Колорадо.

У дуелу некадашњих чланова регионалне Друге футсал лиге – Београд, у првом полувремену се чинило да би Српска могла до првих бодова ове сезоне. Уједно, наставила би на трагу прошлосезонских одмеравања снага са истим ривалом, када није поражена у два сусрета (5:2 и 3:3). Ипак, да су се околности у међувремену промениле, показало је друго полувреме, у којем су гости потврдили да су квалитетнији и спремнији у овом тренутку. Пред око 150 гледалаца у Хали спортова „Ранко Жеравица“, Сопот је предводио капитен Михајло Милутиновић, стрелац два гола, у 24. и 40. минуту (тачно 48 секунди пре последњег звука сирене), а мрежу су тресли и Никола Виријевић у 22. и Никола Мијаиловић у 26. минуту. Тако је овај клуб славио на првом гостовању у сезони.

Пред новим тренером Српске Милошем Алиловићем је доста посла у наставку такмичења, како би овај београдски клуб после слабог почетка успео да се избори за своје „место под сунцем“ и на целовитој друголигашкој сцени, а пошто је овог лета добио прилику да начини корак више. Некадашњи капитен Коњарника, који је прошле сезоне водио Само право и освојио наслов првака Друге футсал лиге – Београд, растао се са тим клубом пред почетак шампионата Србије. Међутим, није дуго чекао на нови изазов, уследио је позив београдског друголигаша и дебитовао је овог понедељка.

(Фотографије: Р. Биберџић)

ДРУГА ФУТСАЛ ЛИГА – ТРЕЋЕ КОЛО

СРПСКА – СОПОТ 0:4 (0:0)

Београд – ДВОРАНА: Хала спортова „Ранко Жеравица“. ГЛЕДАЛАЦА: 150. СТРЕЛЦИ: 0:1 Виријевић у 22, 0:2 Милутиновић у 24, Мијаиловић у 26. и 0:4 Милутиновић у 40. минуту. СУДИЈЕ: Марко Савић (Блаце) и Благоје Мијаиловић (Вршац). ЖУТИ КАРТОНИ: Стојковић, Недељковић (Српска). НАГОМИЛАВАЊЕ ПРЕКРШАЈА: Српска 8 (3+5), Сопот 6 (2+4).

СРПСКА: МИЛОСАВЉЕВИЋ, ПОПОВИЋ, МИХИЋ, НЕДЕЉКОВИЋ, КНЕЖЕВИЋ (капитен), Ђуричић, Анђелковић, Ђорђевић, Војиновић, Бојовић, Симић, Кузман, Радмановић, Стојковић. Тренер: Милош Алиловић.

СОПОТ: ДЕСТАНИ, МИЛУТИНОВИЋ (капитен), ВИРИЈЕВИЋ, СИМИЋ, ЈАНИЋИЈЕВИЋ, Павловић, Милојевић, Ивић, Мијаиловић, Жујевић, Кретић, Ђурић. Тренер: Милош Радовић.

Резултатски неизвесније је било у преостале две утакмице Друге футсал лиге које су одигране у понедељак. У банатском дербију у Зрењанину, САС је надокнадио минус из првог полувремена (1:3) и славио против Форума из Вршца резултатом 6:5. У Горњем Милановцу, после слабог првог полувремена гостију, односно много бољег издања домаћина, који је стигао до четири гола предности (4:0), београдски СК Економист је успео да смањи заостатак, али не и да дође до бодова против Металац Колорада – 4:5. Тако су после три кола са стопостотним учинком остали Ивањица и Винтер спорт, а у трећем колу је била успешна и екипа Врања.

У Првој футсал лиги коло још није комплетирано, пошто ће у среду на терен Економац, који је имао обавезе на европској сцени прошле недеље. Утакмица против Смедерева у „Језеру“ почиње у 19 часова, а директан пренос можете да гледате на званичном сајту Крагујевчана. У петак су победе уписали Само право и Нови Пазар, док су у суботу славили Тврђава Интернационал, Нови Пазар и Пирот.

ПРВА ФУТСАЛ ЛИГА – ТРЕЋЕ КОЛО

Петак, 13. октобар

БЕОГРАД: Само право – Калча 7:2 (2:1)
(Марковић 13, Цимбаљевић 17, 37, Љујић 28, 29, Јоцић 30, Синђић 34 – Максимовић 15 пенал, Стојадиновић 25)

ВАЉЕВО: РБ – Нови Пазар 1:6 (1:3)
(
Алексић
4 – Радовић 13, Садовић 15, Мутавџић 17, 22, Цветановић 27, Вукадиновић 32)

Субота, 14. октобар

НОВИ САД: Тврђава Интернационал – ФОН 4:3 (1:1)
(
Поповић 5, Ђурић 31, Целин 34 пенал са 10 метара, Губеринић 37 – Милосављевић 12, Кокотовић 24, Станковић 26)

НОВА ПАЗОВА: Нова Пазова – Деус футсал 7:2 (3:0)