ОДЈЕЦИ ИЗ КРАГУЈЕВЦА – Дугалић: Задовољни; Пршић: Као Рајић 2007. на ЕП

Репрезентативни и клупски футсал „руку под руку” – Орлови избореног пласмана на Европско првенство у Словенији 2018, Економац учешћа у елитној рунди УЕФА Футсал купа, од 21. до 26. новембра године на измаку. Србијо, радуј се!

Крагујевчани су у свом „Језеру”, у оквиру главне фазе најпрестижнијег клупског такмичења, савладали летонску Никарс Ригу 2:1 и украјински Херсон 4:2, да би у борби за прво место у Групи 3 пружили руку вицепрваку Европе Спортингу из Лисабона 2:3. Резултати за поштовање!

– Поражени смо, али и задовољни остварењима на турниру и игром против Спортинга. Добро смо се носили са Португалцима, Економац је показао део онога чему тежимо. Да бисмо остварили још већи напредак, неопходне су овакве утакмице – истакао је председник Шумадинаца Верољуб Дугалић, у разговору за „Спортски журнал”.

Првак Србије је, занимљиво, имао почетни капитал против „зелено-белих од Иберије”, након мата из три потеза – Виталиј Борисов је извео аут, Слободан Рајчевић одиграо петом, Марко Пршић топовским ударцем постигао гол!

– На такав начин је и тренер Предраг Рајић погодио мрежу Шпаније на ЕП у Португалу 2007. (аут Боројевића, пета Павићевића, прим.а). Вежбамо ту акцију и крунисали смо је против Спортинга. Атмосфера и подршка у „Језеру” били су нешто спектакуларно, Економац и Крагујевац су на изузетан начин организовали манифестацију – сматра Марко Пршић.

Жреб за елитну рунду УЕФА Футсал купа биће одржан у четвртак, 19. октобра, у Ниону

Тургај Фарзалијев, потпредседник и спортски директор Економца, није скривао осмех:

– Играчи у чијем сам довођењу учествовао пружили су оно због чега су и дошли, али сам одушевљен учинком од раније присутних у Економцу. Покушаћемо да изборимо пласман на завршни турнир, са оваквом игром можемо далеко.

Момчиловић ми је после гола Пршића скочио на леђа, испред мене је био Рамић, незгодно сам га ударио главом. Надам се да ће крв проливена на терену да се врати кроз добре резултате (Слободан Рајчевић о узроцима ушивања аркаде)

(Фото: Марко Пршић слави гол Спортингу – КМФ Економац)


ГРУПА 1 (МИНСК, БЕЛОРУСИЈА)

Учесници: Сталица Минск (Белорусија), Пескара (Италија), Динамо Москва (Русија), Каират Алмати (Казахстан).

Прво коло: Каират Алмати – Пескара 5:1, Сталица Минск – Динамо Москва 5:3. Друго коло: Динамо Москва – Каират Алмати 2:7, Сталица Минск – Пескара 6:4. Треће коло: Пескара – Динамо Москва 5:3, Каират Алмати – Сталица Минск 3:5.

Табела: 1. Сталица Минск 9 бодова (гол-разлика 16:10), 2. Каират Алмати 6 (15:8), 3. Пескара 3 (10:14), 4. Динамо Москва 0 (8:17).

Даље иду: Сталица Минск, Каират Алмати и Пескара.


ГРУПА 2 (МАРИБОР, СЛОВЕНИЈА)

Учесници: Брезје Марибор (Словенија), Брага (Португал), Интер ФС (Шпанија), Дина Москва (Русија).

Прво коло: Интер ФС – Брага 4:1, Брезје Марибор – Дина Москва 2:5. Друго коло: Дина Москва – Интер ФС 0:4, Брезје Марибор – Брага 2:3. Треће коло: Брага – Дина Москва 1:2, Интер ФС – Брезје Марибор 4:1.

Табела: 1. Интер ФС 9 бодова (гол-разлика 12:2), 2. Дина Москва 6 (7:7), 3. Брага 3 (5:8), 4. Брезје Марибор 0 (5:12).

Даље иду: Интер ФС, Дина Москва и Брага.


ГРУПА 3 (КРАГУЈЕВАЦ, СРБИЈА)

Учесници: Економац (Србија), Никарс Рига (Летонија), Херсон (Украјина), Спортинг (Португал).

Прво коло: Спортинг – Херсон 5:1, Економац – Никарс Рига 2:1. Друго коло: Никарс Рига – Спортинг 1:7, Економац – Херсон 4:2. Треће коло: Херсон – Никарс Рига 4:2, Спортинг – Економац 3:2.

Табела: 1. Спортинг 9 бодова (гол-разлика 15:4), 2. Економац 6 (8:6), 3. Херсон 3 (7:11), 4. Никарс Рига 0 (4:13).

Даље иду: Спортинг Лисабон, Економац и Херсон.


ГРУПА 4 (ПАДОВА, ИТАЛИЈА)

Учесници: Лупаренсе (Италија), Барселона (Шпанија), Ера пак Хрудим (Чешка), Ђер ЕТО (Мађарска).

Прво коло: Барселона – Ђер ЕТО 7:0, Лупаренсе – Ера пак Хрудим 2:2. Друго коло: Ера пак Хрудим – Барселона 0:2, Лупаренсе – Ђер ЕТО 5:0. Треће коло: Ђер ЕТО – Ера пак Хрудим 6:4, Барселона – Лупаренсе 3:3.

Табела: 1. Барселона 9 бодова (гол-разлика 12:3), 2. Лупаренсе 5 (10:5), 3. Ђер ЕТО 3 (6:16), 4. Ера пак Хрудим 1 (6:10).

Даље иду: Барселона, Лупаренсе и Ђер ЕТО.


ГРУПА 5 (ЗАГРЕБ, ХРВАТСКА)

Учесници: Национал Загреб (Хрватска), Гаргеш (Француска), Либурн (такозвана република Косово), Лео (Јерменија).

Прво коло: Гаргеш – Либурн 4:6, Национал Загреб – Лео 4:1. Друго коло: Лео – Гаргеш 4:4, Национал Загреб – Либурн 8:4. Треће коло: Либурн – Лео 5:6, Гаргеш – Национал Загреб 1:6.

Табела: 1. Национал Загреб 9 бодова (гол-разлика 18:6), 2. Лео 4 (11:13), 3. Либурн 3 (15:18), 4. Гаргеш 1 (9:16).

Даље иде: Национал Загреб.


ГРУПА 6 (БРАТИСЛАВА, СЛОВАЧКА)

Учесници: Слован Братислава (Словачка), Георгианс Тбилиси (Грузија), Рекорд Бјелско-Бјала (Пољска), Кнопунт (Холандија).

Прво коло: Георгианс Тбилиси – Кнопунт 2:1, Слован Братислава – Рекорд Бјелско-Бјала 5:2. Друго коло: Рекорд Бјелско-Бјала – Георгианс Тбилиси 1:0, Слован Братислава – Кнопунт 4:6. Треће коло: Кнопунт – Рекорд Бјелско-Бјала 3:1, Георгианс Тбилиси – Слован Братислава 0:7.

Табела: 1. Кнопунт 6 бодова (гол-разлика 10:7), 2. Слован Братислава 6 (16:8), 3. Рекорд Бјелско-Бјала 3 (4:8), 4. Георгианс Тбилиси 3 (2:9).

Даље иде: Кнопунт.


ГРУПА 7 (РАХЕ, ФИНСКА)

Учесници: Сиеви (Финска), Хале-Гуик (Белгија), Футсал Минерва (Швајцарска), Јан 1889 Регенсбург (Немачка).

Прво коло: Хале-Гуик – Футсал Минерва 8:0, Сиеви – Јан 1889 Регенсбург 2:2. Друго коло: Јан 1889 Регенсбург – Хале-Гуик 0:6, Сиеви – Футсал Минерва 3:4. Треће коло: Футсал Минерва – Јан 1889 Регенсбург 2:4, Хале-Гуик – Сиеви 2:0.

Табела: 1. Хале-Гуик 9 бодова (гол-разлика 16:0), 2. Јан 1889 Регенсбург 4 (6:10), 3. Футсал Минерва 3 (6:15), 4. Сиеви 1 (5:8),

Даље иде: Хале-Гуик.


ГРУПА 8 (ДЕВА, РУМУНИЈА)

Учесници: Аутобергамо Дева (Румунија), Араз Нахчиван (Азербејџан), Мостар СГ (Босна и Херцеговина), Луксол Ст. Ендрјус (Малта).

Прво коло: Араз Нахчиван – Мостар СГ 5:2, Аутобергамо Дева – Луксол Ст. Ендрјус 5:2. Друго коло: Луксол Ст. Ендрјус – Араз Нахчиван 4:6, Аутобергамо Дева – Мостар СГ 2:3. Треће коло: Мостар СГ – Луксол Ст. Ендрјус 2:5, Араз Нахчиван – Аутобергамо Дева 3:6.

Табела: 1. Аутобергамо Дева 6 бодова (гол-разлика 13:8), 2. Араз Нахчиван 6 (14:12), 3. Луксол Ст. Ендрјус 3 (11:13) 4. Мостар СГ 3 (7:12).