Нова Пазова у Новом Пазару, коме нишки дерби – Винтер спорту или Пут инжињерингу?

Узбуђења у најави и богат „продужени” викенд пред нама: закључак на бачен поглед на парове четвртог кола Прве и Друге футсал лиге (новитет: враћен трећи судија и старе накнаде за службена лица), с неколико дуела завређеног епитета – дербија.

Првог – у Новом Пазару: прошлосезонски финалиста Купа Србије, осокољен убедљивим прошлонедељним тријумфом у Ваљеву, учиниће све да први „откине” бодове Новој Пазови, јединој уз Економац с максималним досадашњим учинком (у уторак на спарингу с кадетском репрезентацијом Србије).

Љубитељи футсала у главном граду биће у премијерној прилици да на делу виде шампиона из Крагујевца и учесника елитне рунде УЕФА Футсал купа, машинерију са импресивном бројком иза себе – на претходне три утакмице са чак 35 постигнутих голова! Нема сумње да ће Само право све учинити да што скупље прода кожу, али…

Јастребац је, чини се, намеран да се коначно покрене с „нуле”, мада – Тврђава Интернационал, с неколико проверених вукова, сигурно није тим за лако вађење.

Занимљиво ће да буде и у „Јеринином граду”: Смедерево је упркос катастрофи против Економца израсло у стабилног члана елите, док дебитант РБ опасно прети да то постане. Шест бодова на досадашњем конту – мало ли је?

Деусу дефинитивно не цветају руже на почетку сезоне: три узастопна пораза упалила су црвену лампицу и појачала обавезу да се бег са зачеља табеле започне против Пирота, чврстог и, изгледа, посебно берићетног на домаћем терену.

То исто важи и за Калчу, опоменутог прошле седмице у Београду, разбуктаних амбиција да се представи у лепом светлу против ФОН-а, сиромашнијег бодовног салда од очекиваног, можда и плода повреде једног од најбољих играча Страхиње Петрова.

Ђорђе Нинић делегиран је за две утакмице: биће трећи судија на сусретима Само право – Економац и Деус футсал – Пирот, баш као и Далибор Станковић, с поверењем на мечевима: СК Економист – Врање и Сопот – Викинг

Интересантно ће да буде и на друголигашким паркетима, нарочито у нишком дербију: Винтер спорт је фаворит против Пут инжињеринга, док је посластица, с правом, меч између Ивањице и Металац Колорадa.

Сигурни смо да ће имати шта да се види и у сударима у Вршцу, Београду, Сопоту и Зрењанину: Форум ће покушати да на табели достигне Пожаревац, СК Економист да се слављем против квалитетног Врања још више приближи водећима, Космајци да оправдају улогу фаворита против Викинга, САС потврди годинама пажљиво неговану репутацију и надигра „фењераша” Српску…


ПРВА ФУТСАЛ ЛИГА – 4. КОЛО

Субота, 21. октобар

НОВИ ПАЗАР: Нови Пазар – Нова Пазова (17.00)
(
Дворана: „Пендик”, судије: Дејан Стајић, Горан Радуловић и Марко Савић, делегат: Томислав Јаковљевић)

БЕОГРАД: Само право – Економац (18.30)
(
Дворана: „Слодес”, судије: Петар Радојчић, Бранислав Пантовић и Ђорђе Нинић, делегат: Милош Лазаревић)

Недеља, 22. октобар

БЛАЦЕ: Јастребац – Тврђава Интернационал (19.00)
(
Дворана: ОШ „Чика Дача Јовановић”, судије: Никола Алексић, Славенко Матовић и Бојан Милић, делегат: Саша Миленковић)

Понедељак, 23. октобар

СМЕДЕРЕВО: Смедерево – РБ (18.00)
(
Дворана: „Смедерево”, судије: Оливер Николић, Братислав Јовић и Небојша Маринковић, делегат: Божидар Нинчић)

СРЕМСКА МИТРОВИЦА: Деус футсал – Пирот (19.30)
(
Дворана: „Пинки”, судије: Небојша Панић, Предраг Лазаревић и Ђорђе Нинић, делегат: Ненад Митић)

НИШ: Калча – ФОН (20.30)
(
Дворана: „Чаир”, судије: Александар Јакшић, Ђорђе Петровић и Бојан Богдановић, делегат: Братислав Денић)


ДРУГА ФУТСАЛ ЛИГА – 4. КОЛО

Субота, 21. октобар

ВРШАЦ: Форум – Пожаревац (20.30)
(
Дворана: „Миленијум”, судије: Владан Радуловић, Никола Рабреновић и Благоје Мијаиловић, делегат: Миле Бекрић)

Недеља, 22. октобар

БЕОГРАД: СК Економист – Врање (18.00)
(
Дворана: у Раковици, судије: Марко Мартиновић, Владимир Блажон и Далибор Станковић, делегат: Сеад Чочић)

НИШ: Винтер спорт – Пут инжињеринг (18.00)
(
Дворана: „Чаир”, судије: Александар Минић, Марко Цветковић и Жељко Стоилков, делегат: Владан Миладиновић)

Понедељак, 23. октобар

ЗРЕЊАНИН: САС – Српска (19.00)
(
Дворана: „Кристална”, судије: Тадија Стантић, Милош Јоцовић и Драгутин Божовић, делегат: Предраг Бељевић)

СОПОТ: Сопот – Викинг (20.15)
(
Дворана: ОШ „Јовица Миловановић”, судије: Бојан Спасић, Братислав Динић и Далибор Станковић, делегат: Дејан Продановић)

ИВАЊИЦА: Ивањица – Металац Колорадо (20.30)
(
Дворана: ОШ „Кирило Савић”, судије: Драган Радисавчевић, Бојан Буројевић и Иван Бојовић, делегат: Драшко Ђорђевић)