НАЈАВА ПЕТОГ КОЛА: Смедеревци ривал по мери Новој Пазови, Ивањица на тесту у Врању

Пето коло Прве и Друге футсал лиге – сијасет узбуђења у најави, с неколико мечева који с правом буде велику пажњу и чији би исходи могли да наговесте чак и пласман на крају јесени.

Стопостотни Економац, једини са 12 бодова из четири рунде, апсолутни је фаворит против Калче, шарених издања у уводу сезоне. Крагујевчани су до сада постигли чак 42 гола, Нишлије од три бода један освојиле као гости, на премијери у Смедереву.

Тврђава Интернационал једину победу до сада има на свом паркету – против ФОН-а, Деус футсал се тргнуо у прошлом колу тријумфом против Пирота, постоје, дакле, сви услови да нам војвођански дерби креира фешту.

Најинтересантнији сусрет, судећи према пласману – други против четвртог, игра се у Новој Пазови, са истоименим клубом решеним да још више побегне Смедереву, у могућности, пак, да се слављем поравна са, рекли би многи, најозбиљнијим ривалом Економцу за титулу.

Пирот је, до сада, максималан као домаћин: 1:0 против Тврђаве Интернационал и 2:1 против Јастрепца казују и да игра тврдо, али ако је неко непредвидив и кадар да слави и ван града на Јошаници, онда је то Нови Пазар.

ФОН, уколико жели место у врху, под хитно мора да крене с „тројкама”, дуел с Блачанима је, чини се, идеална прилика. Ни Јастребац, међутим, није мачији кашаљ: тријумф против Тврђаве Интернационал у прошлом колу говори томе у прилог.

Посластицу би могао да представља и мегдан РБ – Само право, дебитаната у елити, намерних да се у њој не задрже само једно лето. Ваљевци су после силног старта и шест бодова из два кола везали два пораза, од Новог Пазара и Смедерева, док Београђанима партија против Економца (пораз код куће 4:7) распирује амбиције да могу нешто више да учине и на предстојећем гостовању.

У друголигашком каравану Металац Колорадо ће све учинити да се пред својим навијачима искупи за тежак пораз у Ивањици, док је Винтер спорту одлагање градског дербија с Пут инжињерингом можда и добро дошло да још више напуни батерије и настави започету бодовну жетву.

Лидеру из Ивањице испит у Врању одгонетнуће загонетку да ли има тим за највећа дела, док је САС, иако гост, фаворит у Руми. Добар футсал гарантује и дуел Пожаревца и СК Економиста, вео неизвесности прекрива и мегдане Пут инжињеринга и Сопота и Српске и Форума.

У дворане, нећете се покајати!


ПРВА ФУТСАЛ ЛИГА – 5. КОЛО

Петак, 27. октобар

КРАГУЈЕВАЦ: Економац – Калча (19.00)

(Дворана: „Језеро”, судије: Бојан Буројевић, Иван Бојовић и Братислав Динић, делегат: Миливоје Томић)

НОВИ САД: Тврђава Интернационал – Деус футсал (21.00)

(Дворана: „Спенс”, судије: Бранислав Пантовић, Тадија Стантић и Милош Јоцовић, делегат: Александар Симић)

Субота, 28. октобар

НОВА ПАЗОВА: Нова Пазова – Смедерево (17.00)

(Дворана: ОШ „Свети Сава”, судије: Владан Радуловић, Драгутин Божовић и Милош Јоцовић, делегат: Михаило Надаждин)

ПИРОТ: Пирот – Нови Пазар (19.30)

(Дворана: „Кеј”, судије: Никола Алексић, Небојша Панић и Александар Минић, делегат: Миле Бекрић)

Недеља, 29. октобар

БЕОГРАД: ФОН – Јастребац (19.00)

(Дворана: „Шумице”, судије: Петар Радојчић, Бојан Спасић и Ђорђе Нинић, делегат: Роберт Петровић)

ВАЉЕВО: РБ – Само право (20.30)

(Дворана: „15. септембар”, судије: Александар Јакшић, Драган Радисавчевић и Бојан Богдановић, делегат: Томислав Јаковљевић)


ДРУГА ФУТСАЛ ЛИГА – 5. КОЛО

Петак, 27. октобар

ГОРЊИ МИЛАНОВАЦ: Металац Колорадо – Винтер спорт (19.00)

(Дворана: „Бреза”, судије: Славенко Матовић, Никола Рабреновић и Ђорђе Нинић, делегат: Милош Берисавац)

Субота, 28. октобар

НИШ: Пут инжињеринг – Сопот (18.30)

(Дворана: ОШ „Мика Антић”, судије: Дејан Стајић, Жељко Стоилков и Братислав Јовић, делегат: Владан Миладиновић)

ВРАЊЕ: Врање – Ивањица (19.00)

(Дворана: у Врању, судије: Горан Радуловић, Бојан Милић и Марко Савић, делегат: Ненад Мутавџић)

Понедељак, 30. октобар

ПОЖАРЕВАЦ: Пожаревац – СК Економист (19.30)

(Дворана: УСЦ „Пожаревац”, судије: Ђорђе Петровић, Бојан Богдановић и Небојша Маринковић, делегат: Рајко Никитовић)

РУМА: Викинг – САС (19.30)

(Дворана: УСЦ „Рума”, судије: Предраг Лазаревић, Благоје Мијаиловић и Владимир Блажон, делегат: Горан Старчевић)

БЕОГРАД: Српска – Форум (20.30)

(Дворана: „Ранко Жеравица”, судије: Далибор Станковић, Марко Мартиновић и Никола Алексић, делегат: Ђорђе Билић)