Петарда Нове Пазове, Новом Пазару и Сопоту слатко на страни, стоп Ивањици

Дерби петог кола Прве лиге припао је Новој Пазови, способној да убедљиво на свом паркету савлада Смедерево (5:0) и покаже да с правом циља прва два места на табели и директан пласман у полуфинале плеј-офа!

Изабраници тренера Ђорђа Пантелића, предвођени искусним Жељком Боројевићем, очитали су лекцију чети из Ђурђевог града, притом, одушевивши присутни аудиторијум разноврсном и, пре свега, ефикасном игром. Нарочито се истакао двоструки стрелац Бошко Кукољ.

Нова Пазова – Смедерево 5:0 (3:0)

Дворана: OШ „Свети Сава”. Гледалаца: 100. Судије: Владан Радуловић (Београд), Драгутин Божовић (Кула) и Милош Јоцовић (Нови Сад). Стрелци: 1:0 Денић у 7, 2:0 Станојевић у 9, 3:0 Кукољ у 12, 4:0 Боројевић у 25, 5:0 Кукољ у 35. минуту. Жути картон: Стоиљковић (Смедерево).

Нагомилавање прекршаја: Нова Пазова 4 (1-3), Смедерево 6 (0-6).

НОВА ПАЗОВА: ВУЛИЋ, КРАСНИЋ, РОКНИЋ, ЖИВИЋ, СТАНОЈЕВИЋ, Боројевић, Кукољ, Денић, Лазић, Миљковић, Шошо.

СМЕДЕРЕВО: КНЕЖЕВИЋ, ЂОРЂЕВИЋ, ФИЛИПОВИЋ, РАМАДАНИ, СТОИЉКОВИЋ, Инајетовић, Миуца, Сабљић, Јевтић, Јовановић.

Нови Пазар се, у другом мечу вечери, потрудио да после премијерне четири утакмице ове рунде задовољство због тријумфа не буде искључиво на страни домаћина (у петак је Економац надиграо Калчу, те Тврђава Интернационал у војвођанском дербију Деус футсал).

Одличан тим, с Владаном Цветановићем као диригентом на клупи, славио је на једном од најтежих гостовања – у Пироту (2:1), у сусрету упамћеном по тврдој игри, на мали број голова. Нарочито надахнут био је двоструки егзекутор Верољуб Вукадиновић. Пазарци, свака част!

Пирот – Нови Пазар 1:2 (0:0)

Дворана: „Кеј”. Гледалаца: 400. Судије: Никола Алексић, Небојша Панић и Александар Минић (сви из Београда). Стрелци: 0:1 Вукадиновић у 22, 1:1 Станковић у 26, 1:2 Вукадиновић у 29. минуту. Жути картони: Пешић, Марко Костић (Пирот).

Нагомилавање прекршаја: Пирот 11 (6-5), Нови Пазар 9 (4-5).

ПИРОТ: НИКОЛИЋ, КРСТИЋ, ВАСИЋ, СТАНКОВИЋ, ЂОРЂЕВИЋ, Бојан Костић, Марко Костић, Стоиљковић, Милош Костић, Пенчић, Јончић, Стошић, Пешић.

НОВИ ПАЗАР: РАШЉАНИН, РЕЏОВИЋ, САДОВИЋ, КАРИШИК, МИЦИЋ, Павловић, Вукадиновић, Радетинац, Цамић, Мујовић, Мутавџић, Цветановић, Хот.

Занимљиво је било и на друголигашким теренима, нарочито у Нишу, где је публика видела чак 13 голова. Сопот је у дуелу за љубитеље футсала с јаким живцима уписао бодове против Пут инжињеринга (7:6), сачувавши капитал стечен на полувремену. Песма на аутопуту, при повратку у варош на Космају!

Заустављена је, премијерно, Ивањица, до мегдана у Врању с максималним учинком. Домаћин је успео да надокнади гол минуса из првих 20 минута и на крају, баш као и Нова Пазова, стигне до петарде (5:2)!

ПРВА ФУТСАЛ ЛИГА – 5. КОЛО

Петак, 27. октобар

КРАГУЈЕВАЦ: Економац – Калча 7:0 (1:0)

(Талес 3, 31, 32, Игор 27, 28, Сими 33, Рнић 38)

НОВИ САД: Тврђава Интернационал – Деус футсал 6:1 (2:0)

(Милосавац 2, 20, 32, Ђурић 22 (2 гола), Бајић 26 – Симић 21)

Субота, 28. октобар

НОВА ПАЗОВА: Нова Пазова – Смедерево 5:0 (3:0)

(Денић 7, Станојевић 9, Кукољ 12, 35, Боројевић 25)

ПИРОТ: Пирот – Нови Пазар 1:2 (0:0)

(Станковић 26 – Вукадиновић 22, 29)

Недеља, 29. октобар

БЕОГРАД: ФОН – Јастребац (19.00)

(Дворана: Шумице, судије: Петар Радојчић, Бојан Спасић и Ђорђе Нинић, делегат: Роберт Петровић)

ВАЉЕВО: РБ – Само право (20.30)

(Дворана: 15. септембар, судије: Александар Јакшић, Драган Радисавчевић и Бојан Богдановић, делегат: Томислав Јаковљевић)

ДРУГА ФУТСАЛ ЛИГА – 5. КОЛО

ГОРЊИ МИЛАНОВАЦ: Металац Колорадо – Винтер спорт 8:2 (1:0)

(Миланковић 11, 32, 34, Цветковић 23, 29, 37 (10м), Пајић 25, Јовановић 40 – Стојановић 30, Ристић 36)

НИШ: Пут инжињеринг – Сопот 6:7 (1:2)

ВРАЊЕ: Врање – Ивањица 5:2 (1:2)

Понедељак, 30. октобар

ПОЖАРЕВАЦ: Пожаревац – СК Економист (19.30)

(Дворана: УСЦ Пожаревац, судије: Ђорђе Петровић, Бојан Богдановић и Небојша Маринковић, делегат: Рајко Никитовић)

РУМА: Викинг – САС (19.30)

(Дворана: УСЦ Рума, судије: Предраг Лазаревић, Благоје Мијаиловић и Владимир Блажон, делегат: Горан Старчевић)

БЕОГРАД: Српска – Форум (20.30)

(Дворана: Ранко Жеравица, судије: Далибор Станковић, Марко Мартиновић и Никола Алексић, делегат: Ђорђе Билић)