PRVA FUTSAL LIGA: Ekonomac na brazilski pogon!

U prvoj utakmici po povratku iz Italije, gde su završili ovogodišnji nastup u UEFA futsal kupu zauzimanjem petog mesta u Evropi, Ekonomac je savladao Tvrđavu Internacional rezultatom 8:1 (2:1).

U poslednjoj susretu devetog kola šampionata Srbije, u Novom Sadu, u kojem je u glavnoj ulozi bio Simi sa četiri pogotka, neizvesnosti je bilo jedino u prvih 20 minuta. Upravo je Brazilac doneo prednost gostima sredinom prvog poluvremena, izjednačio je kapiten domaćina Milosavac, a za novi plus lidera šampionata Srbije pre odlaska na odmor je zaslužan Borisov.

Na početku drugog poluvremena ponovo je pogodio Simi, a potpuni krah domaćina viđen je u periodu od 27. do 31, minuta kada su gosti dali čak pet golova, zaključno sa drugim pogotkom Igora, uz još dva Simija i jedan Pršića.

Pre Ekonomca, bodove u ovom kolu su upisali  FON, Jastrebac, Nova PazovaNovi Pazar, dok su nerešeno odigrali Pirot i RB.

PRVA FUTSAL LIGA – DEVETO KOLO

TVRĐAVA INTERNACIONAL – EKONOMAC 1:8 (1:2)

STRELCI: 0:1 Simi u 10, 1:1 Milosavac u 13, 1:2 Borisov u 17, 1:3 Simi u 22, 1:4 Pršić u 27, 1:5 Simi u 28, 1:6 Simi u 29, 1:7 Igor u 30, 1:8 Igor u 31. minutu. DVORANA: „Spens”. GLEDALACA: 400. SUDIJE: Miloš Jocović (Novi Sad) i Petar Radojčić (Inđija). TREĆI SUDIJA: Blagoje Mijailović (Vršac). NAGOMILAVANJE PREKRŠAJA: Tvrđava Internacional 9 (4+5), Ekonomac 7 (3+4). ŽUTI KARTONI: Guberinić, Celin (Tvrđava Internacional), Pršić (Ekonomac).

TVRĐAVA INTERNACIONAL: TOMIĆ, MILOSAVAC, ĐURIĆ, GUBERINIĆ, POPOVIĆ, Belović, Nikolić, Kostić, Bajić, Raičević, Celin, Vulović, Ilić, Ranisavljević. Trener: Dejan Damjanović.

EKONOMAC: ANTONIĆ, IGOR, RNIĆ, TALES, SIMI, Matijević, Ramić, Lazarević, Pršić, Ivanković, Borisov, Rajčević, Kopanja, Momčilović. Trener: Predrag Rajić.

Petak, 24. novembar

PIROT: Pirot – RB 4:4 (3:2)
(Stanković 6, 15, M. Pešić 19, B. Kostić 32 – Aleksić 9, Soldatović 16, 38, Tojčić 22)

Subota, 25. novembar

BEOGRAD: FON – Samo pravo 6:3 (3:1)
(Stanković 2, 29, Arsić 5, Cvetković 13, S. Manić 28, Pešić 36 – Ljujić 15, 31, Martinović 40 – 10 metara)