ЕП У СЛОВЕНИЈИ: Томић донео бод Србији у последњем минуту!

Било је тешко, претешко, али и преслатко на крају. Без два изузетно важна шрафа, капитена Перића и првог голмана Аксентијевића, због картона из квалификација, репрезентација Србије је изборила бод против Словеније на отварању Европског првенства у дворани „Стожице“ у Љубљани – 2:2 (1:2). Орлови су стигли до изједначења 28,8 секунди пре краја, у време највеће буке, подршке домаћину, када је Коцић као голман-играч асистирао Томићу испред гола, а он скренуо лопту у мрежу – за велику радост и навијача Србије на трибинама.

Домаћин је повео из готово безазлене акције. Фетић је примио лопту на центру, прошао поред Коцића по десној страни и кроз ноге Момчиловића је сместио у мрежу у 4. минуту. Предност су Словенци удвостручили сјајним ударцем Врховеца из волеја у 15. минуту, после корнера са десне стране, када је закаснио да блокира покушај Ракић. Орлове је у живот вратио Рамић, сјајним ударцем из даљине у 18. минуту, после слабијег покушаја Рајчевића и одбитка Тотошковића. На путу ка голу лопта је закачила Мордеја и преварила чувара мреже домаћина.

У приликама богатом првом полувремену боље се снашао домаћин. Капитен Словеније Осредкар највише може да жали, Момчиловић га је надмудрио сваки пут, као и Мордеја и Чујеца.

Орлови нису искористили то што је противник већ на средини првог полувремена имао четири прекршаја, пошто до краја није направио више ниједан, а наш национални тим је стигао до три. Највећа претња по гол Пушкара је био Коцић, али су продори по левој страни остајали без реализације. Најатрактивнији је био у 13. минуту, када је нанизао ривале, а онда искоса са леве стране погодио спољни део мреже.

Покушавао је и капитен Рајчевић, па се тако чуо уздах олакшања домаће публике када је из даљине, скоро са центра, упутио снажан ударац ван оквира гола. Бранио је Пушкар и после покушаја Милосавца и Ракића, па тако и одличан ударац Томића из волеја после корнера Рајчевића у 18. минуту.

Било је веома узбудљиво и у другом полувремену. Ређали су се покушаји Врховеца, Фидершека, Осредкара, Рајчевића, Томића и Симића, али се још једино мрежа затресла у последњем минуту.

Наш национални тим има дан одмора, а већ у четвртак се састаје са Италијом (директан пренос на телевизији „Спорт клуб“), у другом колу Групе А, од 20.45 часова. Последњу утакмицу у групи одиграће Азури и Словенци у суботу у исто време.

ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО – ГРУПА А – ПРВО КОЛО

СЛОВЕНИЈА – СРБИЈА 2:2 (2:1)

СТРЕЛЦИ: 1:0 Фетић у 4, 2:0 Врховец у 15, 2:1 Рамић у 18, 2:2 Томић у 40. минуту. ДВОРАНА: „Стожице“. ГЛЕДАЛАЦА: 10.212. СУДИЈЕ: Богдан Сореску (Румунија) и Едуардо Фернандес Коељо (Португал). ТРЕЋИ СУДИЈА: Алехандро Мартинез Флорес (Шпанија). НАГОМИЛАВАЊЕ ПРЕКРШАЈА: Словенија 7 (4+3), Србија 7 (3+4). ЖУТИ КАРТОНИ: Мордеј, Тотошковић (Словенија), Момчиловић, Томић (Србија).

СЛОВЕНИЈА: ПУШКАР, МОРДЕЈ, ЧУЈЕЦ, ОСРЕДКАР (капитен), ВРХОВЕЦ, Бизјак, Широк, Тотошковић, Турк, Фетић, Штендлер, Чех, Фидершек, Север. Селектор: Андреј Добовичник.

СРБИЈА: МОМЧИЛОВИЋ, РАКИЋ, КОЦИЋ, СИМИЋ, РАЈЧЕВИЋ (капитен), Матијевић, Милосавац, Рамић, Томић, Станковић, Радовановић, Вулић. Селектор: Горан Иванчић.

Резултате, извештаје и табеле свих утакмица на ЕП можете да погледате овде.