ФУТСАЛ ЛИГЕ СРБИЈЕ: Дерби Економцу, радовали се и Новосађани и Ивањичани

Сигуран корак шампиона и убедљива победа још једног домаћина обележили су први дан 13. кола Прве футсал лиге.

У дербију у Крагујевцу Економац је уписао 13. победу у шампионату Србије ове сезоне и тако задржао стопостотан учинак, док је Нови Пазар други пут поражен – и то поново од лидера (јесенас је било 7:2). Стрелци су били Талес у 4, Матијевић у 19. и Борисов у 21. минуту за Економац, док је коначан резултат 3:1 поставио првотимац Новог Пазара Мутавџић у 23. минуту.

ПРВА ФУТСАЛ ЛИГА – 13. КОЛО

ЕКОНОМАЦ – НОВИ ПАЗАР 3:1 (2:0)

СТРЕЛЦИ: 1:0 Талес у 4, 2:0 Матијевић у 19, 3:0 Борисов у 21, 3:1 Мутавџић у 23. минуту. ДВОРАНА: „Језеро“. ГЛЕДАЛАЦА: 300. СУДИЈЕ: Славенко Матовић и Никола Алексић (обојица из Београда). ТРЕЋИ СУДИЈА: Небојша Панић (из Београда). ЖУТИ КАРТОН: Е. Реџовић (Нови Пазар). НАГОМИЛАВАЊЕ ПРЕКРШАЈА: Економац 8 (5+3) , Нови Пазар 5 (4+1).

ЕКОНОМАЦ: МОМЧИЛОВИЋ, ИГОР, РНИЋ, РАЈЧЕВИЋ, ТАЛЕС, Матијевић, Рамић, Митаковић, Пршић, Лазовић, Борисов. Тренер: Предраг Рајић.

НОВИ ПАЗАР: ХОТ, ТАНАСКОВИЋ, Е. РЕЏОВИЋ, САДОВИЋ, МУТАВЏИЋ, Кнежевић, Ф. Реџовић, Цамић, Мујовић, Ступљанин. Тренер: Вељко Спасојевић.

У другој утакмици дана Тврђава Интернационал је потврдила да има велике амбиције у пролећној полусезони убедљивим тријумфом над Калчом – 9:4 (5:2). Стрелци за Новосађане су били Бодоњи у 1. и 39, Губеринић у 13. и 19, Вуловић у 19. и 24, Златковић (аутогол) у 20, Милосавац у 22. и Поповић у 33. минуту, док су голове за Нишлије дали Коцић у 13. и 37, Вукојичић у 15. и Максимовић у 38. минуту.

Шампионат Србије се наставља сутра утакмицом Нова Пазова – Јастребац, од 19 часова, а комплетан распоред и службена лица можете да погледате овде.

У Другој футсал лиги у петак је одиграна једна од две планиране утакмице. Лидер Ивањица је била убедљива против Викинга у Руми – 8:2 (3:0), док је одложен сусрет САС – Сопот због болести више играча гостујуће екипе.

(фото: КМФ Економац)