ПРВА ФУТСАЛ ЛИГА: Економац лако са Новом Пазовом, аплаузи за шампионе

Дерби 18. кола шампионата Србије је протекао у доминацији домаћина. Економац је потврдио статус најбољег тима у лиги победом над првим пратиоцем, Новом Пазовом, коју у преостала четири кола Прве футсал лиге очекује борба за другу позицију са Новим Пазаром, која доноси директан пласман у полуфинале плеј-офа.

Већ до одласка на одмор, пред око 400 гледалаца у крагујевачкој дворани „Језеро“, било је 2:0, а у другом полувремену су Крагујевчани дали још три гола. Најефикаснији играч сусрета је био Рајчевић, који је тресао мрежу у 12, 24. и 38. минуту, а по један погодак су дали Талес у 20. и Борисов у 29. минуту.

ПРВА ФУТСАЛ ЛИГА – 18. КОЛО

ЕКОНОМАЦ – НОВА ПАЗОВА 5:0 (2:0)

СТРЕЛЦИ: 1:0 Рајчевић у 12, 2:0 Талес у 20, 3:0 Рајчевић у 24, 4:0 Борисов у 29, 5:0 Рајчевић у 38. минуту. ДВОРАНА: „Језеро“. ГЛЕДАЛАЦА: 400. СУДИЈЕ: Владан Радуловић, Славенко Матовић (из Београда) и Драган Радисавчевић (из Краљева). НАГОМИЛАВАЊЕ ПРЕКРШАЈА: Економац 6 (1+5), Нова Пазова 5 (3+2).

ЕКОНОМАЦ: АНТОНИЋ, ИГОР, РНИЋ, РАЈЧЕВИЋ, ТАЛЕС, Матијевић, Рамић, Маринковић, Пршић, Дигић, Борисов, Ђорђевић, Момчиловић. Тренер: Предраг Рајић.

НОВА ПАЗОВА: ВУЛИЋ, КРАСНИЋ, ЛАЗИЋ, ЖИВИЋ, СТАНОЈЕВИЋ, Шошо, Тепавчевић, Кукољ, Турукало, Стојнић, Боројевић. Тренер: Горан Јакшић.

Пре почетка сусрета је домаћин показао зашто има много разлога за понос. Пред публику, испраћени аплаузима, изашле су млађе снаге овог клуба, са пехарима намењеним најбољима у њиховим лигама. Други тим Економца је најбољи у Трећој футсал лиги – Запад и играће следеће године у Другој футсал лиги, док су играчи до 18 година постали прваци Србије на турниру у Горњем Милановцу.

Дан раније је одиграна прва утакмица 18. кола, а у том сусрету се радовала екипа Само право против Пирота.

(Насловна фотографија: Три екипе КМФ Економац пред почетак утакмице првог тима са Новом Пазовом. Извор: КМФ Економац)

ПРВА ФУТСАЛ ЛИГА – 18. КОЛО

Четвртак, 29. март
БЕОГРАД: Само право – Пирот 7:4 (4:2)
(Станић 7, Грбовић 9, Мандић 11, 32, Јанчевски 20, Денић 21, Милосављевић 31 – Б. Костић 15, 33, Стоиљковић 17, Пешић 23)

Петак, 30. март
КРАГУЈЕВАЦ: Економац – Нова Пазова 5:0 (2:0)
(Рајчевић 12, 24, 38, Талес 20, Борисов 29)

Субота, 31. март
НОВИ ПАЗАР (Пендик): Нови Пазар – ФОН (19.00)
(Делегат: Александар Симић. Судије: Драгутин Божовић, Бојан Спасић и Марко Мартиновић)
НИШ (ОШ Мика Антић): Калча – РБ (21.00)
(Делегат: Братислав Денић. Судија: Бојан Милић, Жељко Стоилков и Братислав Јовић)

Недеља, 1. април
СРЕМСКА МИТРОВИЦА (Пинки): Деус футсал – Јастребац (20.30)
(Делегат: Михаило Надаждин. Судије: Никола Алексић, Никола Рабреновић и Славенко Матовић)

Понедељак, 2. април
СМЕДЕРЕВО (Спортска хала Смедерево): Смедерево – Интернационал (19.30)
(Делегат: Томислав Јаковљевић. Судије: Ђорђе Петровић, Александар Јакшић и Небојша Маринковић)