ФУТСАЛ ЛИГЕ СРБИЈЕ: ФОН бољи у градском дербију, Ивањица нови прволигаш!

После четири утакмице лига Фудбалског савеза Србије које су одигране у понедељак подједнако разлога за радост имају домаћини и гости.

У једином данашњем сусрету 20. кола Прве футсал лиге, дуелу београдских ривала, ФОН је савладао Само право у дворани на Бањици резултатом 2:1 (1:1). Тако је дошао веома близу овере четврте позиције за плеј-оф, док ће гости покушати у последња два кола да избегну бараж за опстанак.

Претходних дана, тријумфе су уписали и Смедерево, РБ, Економац, Нови Пазар и Нова Пазова.

Понедељак, 16. април, остаће уписан као посебан датум у историји КМФ Ивањица. Два кола пре краја, ова екипа је потврдила прво место у Другој футсал лиги и пласман у елитни ранг такмичења на најбољи могући начин – тријумфом у Нишу над једним од најближих пратилаца, екипом Винтер спорта, резултатом 4:1 (2:0).

Исте вечери, пала је још једна екипа која ће, извесно, играти прволигашки бараж у завршници сезоне – Врање. У дуелу у Београду, у Хали спортова „Ранко Жеравица“, пред око 200 гледалаца, Српска је била боља – 5:1 (3:1), па је тако потврдила статус једног од најбољих друголигаша у 2018. години. Стрелци за домаћина су били Мајсторовић у 9, 17. и 25, Недељковић у 18. и Перишић у 38. минуту, док је једини гол за госте дао Александар Јањић у 17. минуту.

А, до тријумфа против једног од ривала у борби за опстанак стигла је екипа САС-а. У Зрењанину, пред око 150 гледалаца, савладан је Пожаревац – 5:3 (3:2), головима Делића у 12. из пенала са 10 метара, Блажића у 16, Вукоја у 19. и 22. и Раденковића у 33. минуту, док су стрелци за госте били Симић у 6, Ранђеловић у 18. и Радојичић у 31. минуту.

Претходно, у Другој футсал лиги, победили су и Форум и Економист.

(Фото: Ивањичани после тријумфа у Нишу – КМФ Ивањица)

ПРВА ФУТСАЛ ЛИГА – 20. КОЛО

Петак, 13. април
СМЕДЕРЕВО: Смедерево – Јастребац 3:2 (0:0)
(Првуловић 27, 28, Лекић 34 – Рајковић 23, Лутовац 38)
ВАЉЕВО: РБ – Пирот 6:1 (4:0)
(Божић 3, 18, 29, Алексић 5, Прокић 6, 28 – Милићевић 27)
КРАГУЈЕВАЦ: Економац – Интернационал 8:1 (6:1)
(Рнић 1, Рамић 9, Матијевић 10, Талес 12, 13, Пршић 15, 31 пенал са шест метара, 32 – Милосавац 11)
НОВИ ПАЗАР: Нови Пазар – Деус футсал 9:2 (5:0)

ЗРЕЊАНИН: САС – Пожаревац 5:3 (3:2)
(Делић 12 пенал са 10 метара, Блажић 16, Вукоја 19, 22, Раденковић 33 – Симић 6, Ранђеловић 18, Радојичић 31)
НИШ: Винтер спорт – Ивањица 1:4 (0:2)
БЕОГРАД: Српска – Врање 5:1 (3:1)
(Мајсторовић 9, 17, 25, Недељковић 18, Перишић 38 – Ал. Јањић 17)

Уторак, 17. април
РУМА (УСЦ Рума): Викинг – Металац Колорадо (20.00)
(Делегат: Борис Правиловић. Судије: Тадија Стантић, Милош Јоцовић и Драгутин Божовић)