КУП СРБИЈЕ: Економац и Нови Пазар поново у финалу!

У Купу Србије ништа ново. За трофеј, другог маја у Обреновцу, бориће се поново Економац и Нови Пазар, као и прошле године у Пожаревцу.

Економац је савладао Нову Пазову резултатом 6:2 (2:1), у дуелу две екипе које ће, извесно, директно у полуфинале плеј-офа шампионата Србије, а које су се бориле за финале националног купа и у 2017. години. По два гола за Крагујевчане, пред око 500 гледалаца у дворани „Језеро“, дали су Матијевић, Талес и Игор. На другој страни, код гостију, који су доживели убедљив пораз головима у завршници сусрета, погодили су Лазић и Тепавчевић.

Ни у „Пендику“, пред око 200 гледалаца, није било изненађења – 5:0 (0:0), мада су се Смедеревци више него добро држали све до 32. минута. Тада су савладани први пут, од стране Радетинца, после чега је до епитета голгетера утакмице стигао Павловић са три гола – у 33, 38. и 39, а погодио је и Мутавџић у 34. минуту. Гости су утакмицу завршили без Ранчића, који је добио други жути картон у 37. минуту.

(Фото: Дуел Милана Живића и Талеса, првотимаца Нове Пазове и Економца – КМФ Економац)