ДРУГА ФУТСАЛ ЛИГА: Сопот остаје друголигаш, Врање испред Винтер спорта

Друголигашки футсал играће се и следеће сезоне у Сопоту, док ће Вршац и Горњи Милановац паузирати најмање једну годину и покушати да се врате кроз регионална такмичења. При врху, Врање је заузело друго, а Винтер спорт треће место на табели. Ово су исходи последњег дана 22. кола Друге футсал лиге, којим је стављена тачка на такмичење које је обиловало узбуђењима током целе сезоне.

У центру пажње је била утакмица у Вршцу, где су гости сами одлучивали о својој судбини, али нису успели да савладају домаћина. Форум је победио Металац Колорадо резултатом 4:1 (2:1) и тако елиминисао једног од ривала, уједно са нестрпљењем пратио дешавања из Сопота. Ипак, тамо за овај клуб није било добрих вести пошто је домаћин головима у завршници утакмице, пред око 150 гледалаца, стигао до тријумфа против Винтер спорта – 5:3 (1:2), па је остао изнад црте због бољег међусобног скора у дуелима са Вршчанима (у првом колу је победио 8:4, а на почетку пролећне полусезоне је поражен 4:6). Стрелци за домаћина су били Марко Јанићијевић у 8, Мијаиловић у 25, Симић у 26, Милутиновић у 36. и Виријевић у 37. минуту, а голове за госте су дали Никола Станковић у 5, Јанковић у 15. и Душан Станковић у 37. минуту. Овим поразом, Нишлије су препустиле друго место Врању, које је славило у последњем колу, па ће тако у баражу за Прву футсал лигу играти против екипе Само право док Врање чека Пирот.

Детаљ са утакмице Српска – Економист (Фото Б. Правиловић)

У дуелу градских ривала у Београду Економист је савладао Српску пред око 150 гледалаца у Хали спортова „Ранко Жеравица“ 7:3 (4:1). Посебно расположен је био Михић, стрелац четири гола – у 4, 8, 34. и 39, два је дао Алексић – у 5. и 30, а један Јововић у 19. минуту. Код домаћина су поготке дали Ратковић у 13, Цимбаљевић у 28. и Срдановић у 35. минуту.

Економист није имао главног тренера у протоколу, а Ђорђе Пантелић, стручњак са којим је овај тим стигао до опстанка, бодрио је екипу са трибина.

Такође, бодове је уписала и Ивањица, нови прволигаш, на гостовању САС-у у Зрењанину – 5:1 (2:0), док је то још у петак учинио Пожаревац.

(Насловна фотографија: Екипа КМФ Сопота – Facebook/KMFSopot)