ПЛЕЈ-ОФ И ПЛЕЈ-АУТ: Павловић одвео Новопазарце у полуфинале, Винтер спорт нови прволигаш

Противник Нове Пазове у полуфиналу плеј-офа шампионата Србије биће Нови Пазар, а у сезони 2018/19 у Првој футсал лиги играће Винтер спорт!

Да резултат може да завара, показује утакмица у Новом Пазару јер би се по томе могло закључити да је домаћин имао лак посао у реванш утакмици четвртфинала плеј-офа, а после неугодних 4:7 из Ниша. Напротив, дуго је било неизвесно, Калча је одолевао налетима домаћина пред око 300 гледалаца у дворани „Пендик“ и поклекао је тек у последњих неколико минута. Тачније, гости су примили чак пет голова у последња четири – до коначних 9:2 (0:1)! Тако су Новопазарци, пласманом у полуфинале, потврдили да су једна од најбољих српских екипа у овом тренутку.

До жељених 4:1 су стигли у 32. минуту голом Мутавџића и повратка за ривала више није било. Исти играч је потом дао још два гола у 36. минуту, придружио му се Радетинац у 40, а посебно вече је имао петоструки стрелац Павловић – у 24, 29, 30, 27. и 39. минуту. Гости су повели преко Стојадиновића у 1, а погодак је дао и Максимовић у 38. минуту.

Још неизвесније је било у реванш утакмици плеј-аута, у дворани на Бањици. Пред око 100 гледалаца, екипа Само право је савладала Винтер спорт резултатом 2:1 (2:0), али то није било довољно за останак у елитном рангу такмичења. Тамо ће се наћи трећепласирани тим Друге футсал лиге, пошто је у Нишу стекао два гола предности (4:2). Више је није имао у 13. минуту утакмице у Београду, када је мрежу затресао Ђуричић, минут раније и Денић, али домаћин није издржао. Пресудио је погодак Ценића у 22. минуту.

(Фотографије са утакмице Само право – Винтер спорт: А. Пековић)

ПЛЕЈ-ОФ ШАМПИОНАТА СРБИЈЕ – РЕВАНШ УТАКМИЦЕ ЧЕТВРТФИНАЛА

Петак, 11. мај
НОВИ ПАЗАР: Нови Пазар – Калча 9:2 (0:1)
(Павловић 24, 29, 30, 27, 39, Мутавџић 32, 36, 36, Радетинац 40 – Стојадиновић 1, Максимовић 38)
ПРВА УТАКМИЦА – НИШ: Калча – Нови Пазар 7:4 (4:1)

Недеља, 13. мај
БЕОГРАД (Шумице): ФОН – Интернационал (20.00)
(Делегат: Саша Миленковић. Судије: Ђорђе Петровић, Драгутин Божовић и Милош Јоцовић)
ПРВА УТАКМИЦА – НОВИ САД: Интернационал – ФОН 2:8 (0:6)

ПЛЕЈ-АУТ ШАМПИОНАТА СРБИЈЕ – РЕВАНШ УТАКМИЦЕ

БЕОГРАД: Само право – Винтер спорт 2:1 (2:0)
(Денић 12, Ђуричић 13 – Ценић 22)
ПРВА УТАКМИЦА – НИШ: Винтер спорт – Само право 4:2 (1:1)

ПИРОТ (Кеј): Пирот – Врање (20.30)
(Делегат: Александар Симић. Судије: Славенко Матовић, Предраг Лазаревић и Жељко Стоилков)
ПРВА УТАКМИЦА – ВРАЊЕ: Врање – Пирот 5:0 (4:0)