Несрећан пораз од Хрватске у Поречу

После победе над селекцијом Пољске, орлићи доживели минималан пораз од домаће селекције Хрватске.

Србија  –  Хрватска  0:1 (0:0)

Пореч. Спортска дворана – Жатика. Судије: Дејан Веселић (Словенија) и Арту Кинараинен (Финска).Жутих као ни црвених картона није било. Стралац: Ђорђе Росић (Србија) – аутогол, 38.минут.

Прво полувреме домаћа репезентација Хрватске је диктирала темпо али без изразитих шасни. Са друге стране изабраници Владимира Јовановића су се добро бранили и у контра нападима угрожавали мрежу мини ватрених.

Наставак доноси бољу игру орлића али без резултата. Пресудни тренутак се догодио у 38. минуту утакмице када при извођењу корнера лопта погађа ногу Росића и завршава у мрежи тада немоћног голмана Милановића – 0:1!

У последњих 120 секунди покушано је са петим играчем у пољу без голмана али није било прилике да се резултат промени. Мора се још истаћи голман Кољајић који је одбранио  казнени ударац са 10. метара али нажалост та одбрана није била довољна бар за реми…

Штета, јер по приказаној игри орлићи нису заслужили овај пораз, али мора се признати домаћинско суђење. Ипак ово је велика школа а сутра ће се видети на терену против првопласиранје екипе Ирака колико орлићи вреде…

Србија У19: Немања Милановић, Филип Јовановић, Матија Урошевић, Вељко Чкоњевић, Лазар Маринковић, Јован Урошевић, Ђорђе Росић, Андреј Влајковић, Никола Милашиновић, Јовица Петровић , Зоран Арђељан, Александар Мандић, Марко Стојановић и Владан Кољајић. Селектор: Јовановић Владимир Прша.

Хрватска У19: Никола Чизмић, Божо Сучић, Тони Рендић, Вицко Радић, Јосип Јурлина, Филип Петрушић, Дује Драгун, Јаков Хрстић, Антонио Папац, Доминик Цвишић, Фран Вукелић, Филип Радај и Томислав Дегач. Селектор: Маринко Мавровић.

Нема предаха јер сутра од 16.00 орлићи играју пресудну утакмицу са водећом селекцијом Ирака У19 у групи А. Нема калкулација јер само победа води међу четири најбоље селекције на турниру.

Овде можете погледати снимак утакмице са репрезентацијом Хрватске.