Пораз од Ирака одвео Орлиће у разигравање

После јучерашњег пораза од домаћина, орлићи доживели минималан пораз и од селекције Ирака.

Србија  –  Ирак  1:2 (1:1)

Пореч. Спортска дворана – Жатика. Судије: Грегор Корошец и Дејан Веселић (оба Словенија).  Стралци: Зоран Арђељан (Србија) /аутогол/ 9.мин, Марко Стојановић (Србија ) у 16.мин, и Абас Абдулкарем у 32.минуту. Жути картони: Јован Урошевић (Србија) и Абас Абдулкарем (Ирак), и црвени картон – Владан Кољајић (Србија).

Ипак се више није могло. Изабраници Владимира Јовановића Прше су одиграли храбро и срчано али то није било довољно за бар нерешен резултат. Штета јер су орлови пружили добру партију и били су равноправни са прваком групе А репрезентацијом Ирака.

Рекло би се да је недостајала срећа али и неискуство у оваквим утакмицама. Ипак овај турнир ће много значити играчима да стекну пре свега међународно искуство.

У првом делу меча теренска иницијатива је била на страни Ирачана али се ни орлићи нису предавали. Нерешени резулатат је био реалан однос снага на терену спортске дворане Жатика.

Наставак доноси бржи и атрактивнији футсал на обе стране. Ирачани први користе полу контру и преко Абаса Абдулкарема поново воде 2:1. До краја наша селекција је имала неколико шанси али без резултата… У 35. минуту после једног старта ван голманског простора судија је престрого показао црвени каротн нашем вратару Кољајићу. У наредних два минута се Србија успешно одбранила а до краја смо играли са пет играча у пољу али, на жалост, без промене резултата…

Србија У19: Михаило Маргетић, Филип Јовановић, Душан Нишевић, Вељко Чкоњевић, Лазар Маринковић, Јован Урошевић, Ђорђе Росић, Андреј Влајковић, Никола Милашиновић, Јовица Петровић , Зоран Арђељан /аутогол/, Александар Мандић, Марко Стојановић /1/ и Владан Кољајић. Селектор: Јовановић Владимир Прша.

Ирак  У19: Мохамед Исмаел, Давуд Гасан, Абас Абдулкарем /1/, Мухамед Јусуф, Мунтадер Мади, Салим Кадит, Ахмед Калид, Сајад Јабар, Езат Хусеин, Хади Ала Сахи, Нори Сабех, Хусеин Сабри, Хајдер Хасан и Хусеин Абдулрахман . Селектор: Али Талиб.

Остаје још теоретска шанса да репрезентација Пољске победи домаћу селекцију Хрватске али то је тешко оствариво…

Овде можете погледати снимак утакмице наше селекције У19 са репрезентацијом Ирака.