СУСРЕТИ У ЛАШКОМ: Деби Српкиња, историјски погодак Марије Армуш

Субота, 25. август 2018. године остаће упамћена у историји српског футсала као дан када је женски национални тим одиграо прву међународну утакмицу, уједно прву припремну за квалификације за Европско првенство 2019, које наше даме очекују у Португалу средином септембра.

Изабранице селектора Дејана Мајеса поражене су од Словенки резултатом 1:2 (1:1), а остаће забележено да је први гол икада за Србију дала капитен Марија Армуш после 307 секунди овог пријатељског сусрета. На другој страни, домаће играчице, које су раније дебитовале на интернационалној сцени против Словачке, повеле су преко Ларе Д’Амато на почетку другог минута, а одлучујући погодак је дала Сергеја Кос у 25. минуту.

Исте ривалке биће на терену и сутра од 13 часова, такође у Лашком (директан пренос на You Tube каналу Фудбалског савеза Словеније).

ПРИЈАТЕЉСКА УТАКМИЦА

СЛОВЕНИЈА – СРБИЈА 2:1 (1:1)

СТРЕЛЦИ: 1:0 Д’Амато у 2, 1:1 Армуш у 6, 2:1 Кос у 25. минуту. ДВОРАНА: У Лашком. ГЛЕДАЛАЦА: око 100. СУДИЈЕ: Симон Тодоровић (Словенија) и Александар Јакшић (Србија). ТРЕЋИ СУДИЈА: Дарко Бобар (Словенија).

СЛОВЕНИЈА: ТУШ (голман), ТРУБАЧЕВ, ФРАС, ВРАБЕЛ (капитен), БАЧАР, Ложар, Војск, Таншек, Кос, Д’Амато, Ал Навас Беденчич, Шнофл. Селектор: Дејан Крамбергер.

СРБИЈА: ДУЈОВИЋ (голман), ТРИШИЋ, МИЛОШЕВИЋ, МАЛИЈАР, АРМУШ (капитен), Стојановић, Чановић, Плећић, Милановић, Изгаревић, Крунић, Радовановић, Величковић, Димитријевић, Јевтић (голман). Селектор: Дејан Мајес.

(Фото: Марко Јеловац – Facebook/ZenskaFutsalReprezentacijaSrbije)