KVALIFIKACIJE ZA EP: I Čehinje prejake za Srbiju, Portugal već na završnom turniru

Reprezentacija Srbije je doživela drugi ubedljiv poraz na kvalifikacionom turniru Grupe 4 za Evropsko prvenstvo 2019. godine u Oliveiri de Azemeišu. Posle Finske, naš nacionalni tim je izgubio i od Češke – 0:7 (0:3).

Već po navici, Srpkinje su brzo imale rezultatski minus, ovaj put posle 208 sekundi, a Čehinje su nastavile u istom ritmu, pa su već pre kraja osmog minuta stigle do tri gola prednosti. Najefikasnija na utakmici je bila Iva Odehnalova, koja je upisala het-trik, dva gola je dala Barbora Hilova, a po jedan Marketa Koplikova i Sara Plzakova.

Kada je reč o udarcima u okvir gola, razlika nije velika (14-10), ali su Čehinje i realizovale te prilike, za razliku od naših futsalerki.

Srbija je jedina zemlja koja učestvuje u kvalifikacionom ciklusu za EP za dame, prvom u istoriji, od ukupno 23, koja još nije pokrenula nacionalni šampionat.

Posle dana odmora, u subotu od 19.30 časova, Srpkinje će zatvoriti kvalifikacioni turnir duelom sa Portugalom, koji se prvi plasirao na EP. Za to su mu bile dovoljne pobede u prva dva kola – juče protiv Češke rezultatom 12:0 (4:0) i večeras protiv Finske – 3:1 (2:1). Golove za domaćina su dale Ženi u 6, Katja Morgado u 19. i Ana Katarina u 40. minutu, sekund pre kraja utakmice, a za gošće je pogodila Tina Peiri u 13. minutu. U trećem, poslednjem kolu, Finska igra sa Češkom od 17 časova.

Rezultate i tabele svih kvalifikacionih grupa možete da pogledate ovde.

KVALIFIKACIONI TURNIR ZA EP – GRUPA 4 – DRUGO KOLO

ČEŠKA – SRBIJA 7:0 (3:0)

STRELCI: 1:0 Hilova u 4, 2:0 Koplikova u 7, 3:0 Odehnalova u 8, 4:0 Odehnalova u 25, 5:0 Odehnalova u 30, 6:0 Hilova u 34. i 7:0 Plzakova u 37. minutu. DVORANA: „Dr Salvador Mačado“ u Oliveiri de Azemeišu. SUDIJE: Maksim Dzeikala (Belorusija) i Jaroslav Vovčok (Ukrajina). TREĆI SUDIJA: Simon Todorovič (Slovenija). NAGOMILAVANJE PREKRŠAJA: Češka 2 (0+2), Srbija 10 (5+5). ŽUTI KARTONI: Izgarević, Milanović (Srbija).

ČEŠKA: VACIKOVA (golman), HONKOVA, ODENHALOVA, KOPLIKOVA, SOUŠKOVA, Brenkova, Hilova, Bulavova, Stanjurova, Svobodova (kapiten), Plzakova, Kuglerova (golman). Selektor: Karel Krakovcik.

SRBIJA: DUJOVIĆ (golman), ČANOVIĆ, PLEĆIĆ, IZGAREVIĆ, KRUNIĆ, Trišić, Milošević, Malijar, Armuš (kapiten), Stojanović, Milanović, Jevtić (golman). Selektor: Dejan Majes.

(Foto: Reprezentativke Srbije pred utakmicu protiv Finske – Facebook/ZenskaFutsalReprezentacijaSrbije)