ФУТСАЛ ЛИГЕ СРБИЈЕ: Првенци Бањице и Зуфа на друголигашкој сцени, победили и САС и Јастребац

За разлику од првог кола шампионата Србије, када су доминирали гости, у другом су много успешнији домаћини. Доминирали су у суботу, а данас је то потврдио и Јастребац победом у Блацу над екипом РБ-а, пред око 300 гледалаца, резултатом 8:4 (4:3). Стрелци су били Никола Танасковић у 1, Александар Радојчић у 3. и 35, Рајко Лазовић у 5, Андријано Кнежевић у 10, Никола Мицић у 22, Јован Цветановић у 24. и Маринко Судимац у 33. минуту за домаћина, а Коста Марковић у 8. и Немања Јовановић у 16, 18. и 21. минуту.

Првотимац РБ-а Немања Јовановић је добио други жути картон у 29. минуту и у записнику је наведено да је по искључењу и по завршетку утакмице вређао и претио главном судији. Такође, у истом минуту, због бурне реакције, како стоји у записнику, са клупе је удаљен тренер Ваљевчана Раде Беговић.

У другом по квалитету такмичењу у српском футсалу данас су одигране три утакмице, пошто су претходно бодове освојили Пирот, Економац 2 и Сопот.  Прво је Бањица уписала првенац на друголигашкој сцени, против Економиста, а до тријумфа је стигла преокретом (од 2:3) средином другог полувремена – 4:3 (2:1).

Фудбалери Бањице су победу, као рођендански поклон, посветили саиграчу Игору Смаилагићу.

Чланови КМФ Бањица су бурно прославили први тријумф у Другој футсал лиги – Извор: КМФ Бањица

У понедељак је славио и САС, који је био убедљив у Пожаревцу – 6:0 (3:0), док је Зуфо на друголигашком дебију (пошто је одложена утакмица првог кола са Пиротом у Бујановцу) тријумфовао у Лазаревцу против Колубаре, пред око сто гледалаца, у неизвесној завршници, головима у последња два минута – 7:4 (3:1). Стрелци за домаћина су били Стефан В. Живковић у 5, Бојан Бељић у 23. и 32. и Никола Ђукетић у 30. минуту, док су у редовима гостију прецизни били Милош Трајковић у 8, 39. и 40, Игор Стефановић у 15. и 39, Синиша Тројановић у 16. и Игор Стоилковић у 34. минуту.

ПРВА ФУТСАЛ ЛИГА – ДРУГО КОЛО

Субота, 22. септембар
НИШ: Калча – Смедерево 4:4 (2:1)
НОВА ПАЗОВА: Нова Пазова – Врање 4:1 (2:1)
ЧАЧАК: Економац – Винтер спорт 18:2 (7:2)
БЕОГРАД: ФОН – Ивањица 6:2 (2:2)

Понедељак, 24. септембар
БЛАЦЕ: Јастребац – РБ 8:4 (4:3)

Утакмица Нови Пазар – Српска је одложена за 3. октобар.

ПОЖАРЕВАЦ: Пожаревац – САС 0:6 (0:3)

(Насловна фотографија: Фудбалери КМФ Зуфо су тријумфално завршили утакмицу у Лазаревцу – Извор: КМФ Зуфо)