ОРЛОВИ У РУСИЈИ: Домаћин бољи за гол, признања за капитена Аксентијевића

Репрезентација Србије је поражена у првој пријатељској утакмици у Шчолкову (Московска област) од Русије, бронзаног тима са последњег ЕП и актуелног вицешампиона света, резултатом 2:3 (1:3).

Домаћин је повео у шестом минуту, када Коцић није добро примио лопту, па се одбила до Абрамовича, који је упослио Нијазова у шестерцу, а он одмах поред голмана Аксентијевића, капитена Србије на овој утакмици, проследио до Кудзијева, који је дао гол.

До изједначења је Србија стигла у деветом минуту – шутирао је Пршић, интервенисао Балашов, а на одбијену лопту са леве стране натрчао је Весић и затресао мрежу.

Одговор домаћина је брзо стигао, на почетку десетог минута, пошто је Нијазов пресекао додавање Пршића испред свог шестерца, упослио Асадова, а он Кудзијева за 2:1.

У центру пажње је био капитен репрезентације Србије Миодраг Аксентијевић, који је пре почетка утакмице добио трофеј намењен најбољем чувару мреже шампионата Русије у сезони 2017/18. Део магије са гола Тјумена и нашег националног тима показао је и вечерас, што потврђује и признање за најбољег појединца из редова Орлова на овом сусрету, док је код Руса награђен двоструки стрелац Руслан Кудзијев.

Потом се у листу стрелаца уписао и Асадов, ударцем из волеја са осам метара, после корнера Нијазова у 16. минуту.

Коначан резултат је поставио Томић 11 секунди пре краја утакмице, у тренуцима када су Орлови играли са Коцићем као голманом-играчем. Гол је дао из шестерца са леве стране, после додавања Ракића.

Друга утакмица биће одиграна у уторак од 18.30 часова, а директан пренос можете да гледате на Ју тјуб каналу „AMFR TV“.

Селектор репрезентације Србије Горан Иванчић: Честитам Русима на победи и сјајној организацији. Овакве утакмице су велики изазов за наш тим, у којем је доста нових играча и могу да кажем да смо се храбро супротставили домаћину. Имамо и рееванш, биће још теже, али смо показали да можемо да одиграмо равноправно са најјачима.

ПРИЈАТЕЉСКА УТАКМИЦА У ШЧЕЛКОВУ

РУСИЈА – СРБИЈА 3:2 (3:1)

СТРЕЛЦИ: 1:0 Кудзијев у 6, 1:1 Весић у 9, 2:1 Кудзијев у 10, 3:1 Асадов у 16, 3:2 Томић у 40. минуту. ДВОРАНА: „Подмосковије“ У Шчелкову. СУДИЈЕ: Григори Зеленцов (Русија) и Петар Радојчић (Србија). ТРЕЋИ СУДИЈА: Владимир Кадиков (Русија). ЖУТИ КАРТОНИ: Давидов (Русија), Коцић (Србија).

РУСИЈА: Балашов (голман), Демин, Кудзијев, Ескердиња, Милованов, Асадов, Абрамов (капитен), Нијазов, Чишкала, Абрамович, Давидов, Соколов, Понкратов, Кригер (голман). Селектор: Сергеј Скорович.

СРБИЈА: Аксентијевић (голман, капитен), Краснић, Петров, Ракић, Радин, Рамић, Томић, Пршић, Вукадиновић, Коцић, Симић, Вулетић, Весић, Вулић (голман). Селектор: Горан Иванчић.

(Фото: И. Гачић)