УСПЕЛА ГЕНЕРАЛКА: Економац са Игором бројао до 6 у Ивањици, песма Јастрепца у главном граду

Генералка је успела, Економац је спреман за среду и главну рунду Лиге шампиона!

Крагујевчани су у премијерној утакмици трећег кола забележили убедљиву победу на гостовању у Ивањици – 6:1, иако су при одласку на паузу имали само гол предности и узданица домаћина Радоњић је у том периоду игре чак два пута погодио стативу.

Међутим, Игор није дозволио да других 20 минута крене „из икса”: први је начео мрежу новајлије у лиги, у завршници сусрета ставио и тачку.

Између, блистали су и Диванеи и Талес, потписници на прелепе голове, уз напомену да је част домаћина, вечерас дуго у игри за повољнији резултат, спасао Јовановић. Наравно, публика је била на ногама и захваљујући двојици Лишанина: Ђорђе је био запажен између статива, Глигорије је на 1:2 пропустио велику прилику за изједначење.

Пре почетка сусрета уприличена је свечаност: Ивањичани су плакетом даривали Економац и његовог председника Верољуба Дугалића; посебне овације у родном граду доживео је и помоћни тренер Крагујевчана Видан Бојовић

Ивањица – Економац 1:6 (0:1)

Ивањица – Дворана: ОШ „Кирило Савић”. Гледалаца: 500. Судије: Марко Мартиновић, Далибор Станковић и Бојан Буројевић. Стрелци: 0:1 Игор у 15, 0:2 Диванеи у 24, 1:2 Јовановић у 30, 1:3 Диванеи у 33, 1:4 Талес у 35, 1:5 Талес у 38, 1:6 Игор у 38. минуту. Жути картон: Перић (Економац).

Нагомилавање прекршаја: Ивањица 4 (1-3), Економац 9 (4-5).

ИВАЊИЦА: Ђ. ЛИШАНИН, Г. ЛИШАНИН, ВУКАШИНОВИЋ, МАРИЧИЋ, РАДОЊИЋ, Миздраковић, Јовановић, Николић, Стојковић, Пајић, Розгић, Колаковић, Драмићанин,Тешић.

ЕКОНОМАЦ: МОМЧИЛОВИЋ, ПЕРИЋ, ИГОР, ДИВЕНАИ, РАЈЧЕВИЋ, Антонић, Матијевић, Рнић, Сорокин, Виктор Уго, Талес, Ракићевић.

У другом прволигашком мечу вечери Јастребац је наставио сјајан низ, у главном граду остваривши и трећи узастопни тријумф. Цех је платила Српска, после две утакмице у елити на дну табеле. На крају, 5:3 за одличног госта, предвођеног двоструким егзекуторима Јованом Цветановићем и Душаном Вукајловићем. Половичан учинак имао је Марко Шмркић, погодивши противничку и сопствену мрежу!

Српска – Јастребац 3:5 (1:2)

Београд – Дворана: „Ранко Жеравица”. Гледалаца: 200. Судије: Драгутин Божовић, Славенко Матовић и Никола Рабреновић. Стрелци: 0:1 Цветановић у 8, 0:2 Цветановић у 14, 1:2 Милосавац (10 м) у 19, 1:3 Вукајловић у 23, 2:3 Шмркић у 27, 2:4 Вукајловић у 29, 3:4 Ратковић у 30, 3:5 Шмркић аутогол у 31. минуту. Жути картони: Милосавац, Ратковић (Српска), Гајић (Јастребац).

Нагомилавање прекршаја: Српска 9 (4-5), Јастребац 8 (6-2).

СРПСКА: РАДМАНОВИЋ, МИЛОСАВАЦ, ПОПОВИЋ, БОРИСАВЉЕВИЋ, БРКИЋ, Ратковић, Перишић, Срдановић, Симчевић, Шмркић, Недељковић, Анђелковић, Томић.

ЈАСТРЕБАЦ: ПАВЛОВИЋ, МИЦИЋ, ТАНАСКОВИЋ, ЦВЕТАНОВИЋ, РАДОЈИЧИЋ, Савић, Рајковић, Вукајловић, Лапчевић, Судимац, Урошевић, Кнежевић, Несторовић.

У оквиру Друге лиге САС је у Зрењанину демонстрирао снагу против Пирота – 9:3, док је други тим Економца одолео на страни против Само право – 3:3, иако је на полувремену имао гол минуса (први на табели, са утакмицом више)

ПРВА ФУТСАЛ ЛИГА – ТРЕЋЕ КОЛО

Петак, 28. септембар

ИВАЊИЦА: Ивањица – Економац 1:6 (0:1)

(Јовановић 30 – Игор 5, 38, Диванеи 24, 33, Талес 35, 38)

БЕОГРАД: Српска – Јастребац 3:5 (1:2)

(Милосавац 19. пенал, Шмркић 27, Ратковић 30 – Цветановић 8, 14, Вукајловић 23, 29, Шмркић 31. аутогол)

Недеља, 30. септембар

ВРАЊЕ: Врање – Калча (19.00)

(Дворана: „Врање”, судије: Александар Јакшић, Бојан Буројевић и Братислав Јовић, делегат: Драган Радисављевић)

Понедељак, 1. октобар

СМЕДЕРЕВО: Смедерево – Нови Пазар (19.00)

(Дворана: „Смедерево”, судије: Ђорђе Петровић, Владан Радуловић и Марко Савић, делегат: Милош Берисавац)

ВАЉЕВО: РБ – ФОН (20.00)

(Дворана: „15. септембар”, судије: Петар Радојчић, Небојша Панић и Далибор Станковић, делегат: Александар Симић)

НИШ: Винтер спорт – Нова Пазова (21.00)

(Дворана: „Чаир”, судије: Бојан Милић, Александар Минић и Братислав Јовић, делегат: Томислав Чолић)

ДРУГА ФУТСАЛ ЛИГА – ТРЕЋЕ КОЛО

ЗРЕЊАНИН: САС – Пирот 9:3 (6:0)

(Делић 4 гола, Раденковић 3, Рашић, Цолић аутогол – Пешић 2, Николић)

БЕОГРАД: Само право – Економац 2 3:3 (1:0)

(Лазић 13, Рамадани 23, Лекић 24 – Васић 35, Вранић 35, Милосављевић 39)

БЕОГРАД: СК Економист – Сопот (18.15)

(Дворана: УСЦ „Раковица”, судије: Дејан Стајић, Данијел Ристић и Жељко Стоилков, делегат: Ивица Младеновић)

БУЈАНОВАЦ: Зуфо – Бањица (19.30)

(Дворана: „Младост”, судије: Оливер Николић, Горан Радуловић и Иван Станковић, делегат: Братислав Денић)

БЕЧЕЈ: Бечеј – Пожаревац (18.00)

(Дворана: „Ђорђе Предин Баџа”, судије: Предраг Лазаревић, Благоје Мијаиловић и Милош Јоцовић, делегат: Роберт Петровић)

СРЕМСКА МИТРОВИЦА: Деус футсал – Колубара (19.30)

(Дворана: „Пинки”, судије: Никола Алексић, Никола Рабреновић и Бојан Граовац, делегат: Ђорђе Билић)