НАЈАВА ПЕТОГ КОЛА: ФОН – Економац, ревија чаробњака и са дилемом: Суруџић или Рајић?

Хоће ли и после петог кола бити непоражених тимова у Првој лиги?

Наравно, могућ је и тај сценарио, додуше, под једним условом – уколико ФОН и Економац, у суботу у „Шумицама”, у дербију одиграју нерешено! У противном…

Претенденти и, уз Нову Пазову, фаворити за финале плеј-офа пуцају од оптимизма: Београђане су осоколила два узастопна тријумфа на страни, у Ваљеву и у Блацу, Крагујевчане пласман у елитну рунду Лиге шампиона и, потом, убедљива победа против РБ-а, прва првенствена у „Језеру”.

Нема сумње, загарантован спектакл у виду ревије чаробњака с „бубамаром” предвођених двојицом старих, некад и на „зеленом правоугаонику”, мајстора: Борком Суруџићем и Предрагом Рајићем, сада – међу најперспективнијим тренерима у нас.

Занимљиво ће бити и вечерас у Ђурђевом граду: Смедерево се руководи девизом да би трећа утакмица код куће могла да буде и – срећа, очито с наученим лекцијама из пораза од Нове Пазове и Новог Пазара. Јастрепцу, пак, после одличног старта није опао елан ни након скинуте капе пред ФОН-ом, продукт вере у себе и оправдане наде у нов доказ квалитета.

На Нову Пазову, кладионичарски, мања је квота у Ваљеву, подсетимо – РБ већ три кола није узео бод, још од славља на премијери у Ивањици

Винтер спорт је победом над Новом Пазовом вратио самопоуздање опало дебаклом од Економца, отуд, могао би да има благу предност, бар због игре на свом паркету, против Новог Пазара. Тим са Јошанице се, међутим, буди, најбољи опис „тројки” из дуела са Смедеревом и Врањем.

Српска, с половичним бодовним учинком, има чему да се нада у Врању, очигледно – тим тренера Милоша Алиловића и Ђорђа Пантелића, сходно реплици из култног филма Емира Кустурице „Сећаш ли се Доли Бел”: „свакога дана, у сваком погледу, све више напредује”. Врање се, пак, против Калче показало као паклен домаћин, екипа која у овој лиги „броји” до 11 – кадра је многима да запржи чорбу.

У окршају Ивањице и Калче „тим 1” има лепу шансу да освоји прве бодове у елити, без обзира што су Нишлије искусније и добро знају да се с гостовања, попут оног Српској на премијери, врате кући певајући.

Може ли Зуфо да задржи максималан учинак и после дуела у Зрењанину, односно, Економац 2 прође неочешан кроз Сопот – највеће дилеме у, такође, занимљивом друголигашком каравану


ПРВА ФУТСАЛ ЛИГА – ПЕТО КОЛО

Петак, 12. октобар

СМЕДЕРЕВО: Смедерево – Јастребац (19.00)

(Дворана: „Смедерево”, судије: Петар Радојчић, Благоје Мијаиловић и Марко Савић, делегат: Томислав Јаковљевић)

Субота, 13. октобар

ВАЉЕВО: РБ – Нова Пазова (19.00)

(Дворана: „15. септембар”, судије: Небојша Панић, Предраг Лазаревић, Далибор Станковић, делегат: Миливоје Томић)

НИШ: Винтер спорт – Нови Пазар (21.00)

(Дворана: „Чаир”, судије: Дејан Стајић, Данијел Ристић и Иван Станковић, делегат: Владан Миладиновић)

БЕОГРАД: ФОН – Економац (21.00)

(Дворана: „Шумице”, судије: Александар Јакшић, Драгутин Божовић и Никола Рабреновић, делегат: Предраг Бељевић)

Недеља, 14. октобар

ВРАЊЕ: Врање – Српска (19.00)

(Дворана: у Врању, судије: Александар Минић, Братислав Јовић и Горан Радуловић, делегат: Ненад Мутавџић)

Понедељак, 15. октобар

ИВАЊИЦА: Ивањица – Калча (18.30)

(Дворана: ОШ „Кирило Савић”, судије: Владан Радуловић, Ђорђе Петровић и Александар Јакшић, делегат: Миле Бекрић)


ДРУГА ФУТСАЛ ЛИГА – ПЕТО КОЛО

Петак, 12. октобар

ЗРЕЊАНИН: САС – Зуфо (19.30)

(Дворана: „Кристална”, судије: Никола Рабреновић, Никола Алексић и Небојша Панић, делегат: Милош Лазаревић)

БЕОГРАД: Само право – Пирот (20.00)

(Дворана: „Пинки”, судије: Бојан Милић, Страхиња Радовић и Братислав Динић, делегат: Томислав Чолић)

Недеља, 14. октобар

БЕЧЕЈ: Бечеј – Колубара (18.00)

(Дворана: „Ђорђе Предин Баџа”, судије: Милош Јоцовић, Бојан Граовац и Драгутин Божовић, делегат: Роберт Петровић)

БЕОГРАД: СК Економист – Пожаревац (18.15)

(Дворана: „Раковица”, судије: Никола Алексић, Далибор Станковић и Предраг Лазаревић, делегат: Ђорђе Билић)

Понедељак, 15. октобар

СРЕМСКА МИТРОВИЦА: Деус футсал – Бањица (19.30)

(Дворана: „Пинки”, судије: Бојан Граовац, Петар Радојчић и Бане Папишта, делегат: Михаило Надаждин)

СОПОТ: Сопот – Економац 2 (20.30)

(Дворана: ОШ „Јелица Миловановић”, судије: Жељко Стоилков, Александар Минић и Небојша Маринковић, делегат: Братислав Денић)