НАЈАВА ШЕСТОГ КОЛА: Може ли ФОН да се искупи у Новој Пазови?

Сви путеви љубитеље футсала у недељу воде у Нову Пазову, како и не би: истоимени домаћин, у дербију шестог кола Прве лиге, дочекује ФОН!

Могу ли Београђани, под диригентском палицом Борка Суруџића, великом брзином да се опораве од тешког пораза од Економца прошлог викенда у „Шумицама” и да запрже чорбу искусном тиму, предвођеном Игором Шошом и Миланом Живићем?

Подсетимо, Нова Пазова је у прошлој, петој рунди, бројала до шест на гостовању РБ-у у Ваљеву.

Ивањица, на крилима елитног првенца против Калче, покушаће да се представи у што лепшем светлу и, ако је могуће, изненади у Новом Пазару, али екипа из града на Јошаници је, без сумње, фаворит: доказ снаге – недавни тријумф против Винтер спорта у Нишу.

Дуел Смедерева и Врања, с правом бисмо рекли – дерби зачеља, доноси огромну неизвесност, увидом у претходне резултате кладионичарским речником сва три знака су у оптицају. Домаћин је ремијем против изненађења из Блаца, чини се, већ испуцао кредите у Ђурђевом граду, отуд – свим силама покушаће да тријумфује ношен девизом: кад, ако не сад?

Свака част Јастрепцу на заслуженом епитету хита досадашњег тока првенства (10 бодова, треће место), међутим, против Економца све осим часног пораза било би сензација. Првак Србије, с Предрагом Рајићем на клупи, слаже коцкице у најфинијем мозаику с циљем да га презентује на наступајућем турниру елитне рунде Лиге шампиона: против Барселоне, Југре и Рекорда.

Калча гори од жеље да се искупи за пораз у нишком дербију од Винтер спорта и, чини се, има за то лепу прилику против РБ-а, уз ограду: биће ослабљен неиграњем искључених Стојадиновића и Костића

Окршај између Српске и Винтер спорта представљаће посластицу за београдске поклонике чаробне игре на петопарцу: тим Милоша Алиловића и Ђорђа Пантелића „прети” да израсте у чету кадру свакоме да помрси рачуне, с друге стране, Нишлије је узета мера Калчи додатно осоколила пред наредне изазове.

У друголигашком каравану најинтересантније би могло да буде у дуелима Бањица – Економац 2 и Деус футсал – САС, уз загонетку – да ли ће Зуфо да остане максималан и после меча са Бечејцима?


ПРВА ФУТСАЛ ЛИГА – ШЕСТО КОЛО

Петак, 19. октобар

НОВИ ПАЗАР: Нови Пазар – Ивањица (18.30)

(Дворана: „Пендик”, судије: Ђорђе Петровић, Никола Алексић и Никола Рабреновић, делегат: Саша Миленковић)

СМЕДЕРЕВО: Смедерево – Врање (19.00)

(Дворана: „Смедерево”, судије: Небојша Панић, Бојан Граовац и Ђорђе Нинић, делегат: Ненад Митић)

Субота, 20. октобар

БЛАЦЕ: Јастребац – Економац (19.00)

(Дворана: ОШ „Чика Дача Јовановић”, судије: Оливер Николић, Горан Радуловић и Жељко Стоилков, делегат: Александар Вељовић)

Недеља, 21. октобар

НОВА ПАЗОВА: Нова Пазова – ФОН (18.00)

(Дворана: ОШ „Свети Сава”, судије: Петар Радојчић, Милош Јоцовић и Драгутин Божовић, делегат: Сеад Чочић)

НИШ: Калча – РБ (18.00)

(Дворана: „Чаир”, судије: Никола Рабреновић, Предраг Лазаревић и Иван Станковић, делегат: Милан Ранчић)

Понедељак, 22. октобар

БЕОГРАД: Српска – Винтер спорт (20.30)

(Дворана: „Ранко Жеравица”, судије: Александар Јакшић, Ђорђе Петровић и Петар Радојчић, делегат: Слободан Корићанац)


ДРУГА ФУТСАЛ ЛИГА – ШЕСТО КОЛО

Петак, 19. октобар

ПИРОТ: Пирот – СК Економист (20.00)

(Дворана: „Кеј”, судије: Братислав Јовић, Иван Станковић и Александар Минић, делегат: Небојша Ристић)

Недеља, 21. октобар

ПОЖАРЕВАЦ: Пожаревац – Сопот (18.00)

(Дворана: „Пожаревац”, судије: Дејан Стајић, Данијел Ристић и Жељко Стоилков, делегат: Марјан Ђорђевић)

БУЈАНОВАЦ: Зуфо – Бечеј (19.30)

(Дворана: „Младост”, судије: Бојан Милић, Братислав Динић и Страхиња Радовић, делегат: Драган Радисавчевић)

БЕОГРАД: Бањица – Економац 2 (20.30)

(Дворана: „Бањица”, судије: Владан Радуловић, Небојша Маринковић и Марко Савић, делегат: Милош Берисавац)

Понедељак, 22. октобар

ЛАЗАРЕВАЦ: Колубара – Само право (19.00)

(Дворана: „Колубара”, судије: Бане Папишта, Благоје Мијаиловић и Никола Алексић, делегат: Дејан Продановић)

СРЕМСКА МИТРОВИЦА: Деус футсал – САС (19.30)

(Дворана: „Пинки”, судије: Далибор Станковић, Марко Мартиновић и Бојан Граовац, делегат: Борис Правиловић)