МОЖЕ БИТИ САМО ЈЕДАН: Економац преслишао и Нову Пазову, бод Јастрепцу у Врању, Зуфо пао без голмана

У дану кад је изабран домаћин Светског првенства 2020. и кад се окупила репрезентација Србије пред пријатељске утакмице с Пољском, одигране су и премијерне утакмице Прве и Друге лиге. Резултати, вероватно, очекивани: Економац је у дербију седмог кола преслишао Нову Пазову 5:2, Врање је као домаћин ремизирало са Јастрепцем 6:6, док су се у друголигашком каравану радовали домаћини: Сопот је прегазио Пирот 12:1, САС био бољи од Бањице 7:4 и Само право успешнији од Зуфа 6:4.

ДЕРБИ ОПРАВДАО ОЧЕКИВАЊА: Тепавчевић и Талес Фото: КМФ Економац

Може бити само један: назив првог ријалитија у Србији, са идеалном асоцијацијом на такмичење; у нашем футсалу пресликано у реч – Економац!

Првак Србије је вечерас у „Језеру” убедљиво савладао највећег ривала и, очито, показао да је спреман за можда и највећи изазов у историји – турнир елитне рунде Лиге шампиона.

Крагујевчани су пет голова расподелили на равне часте: Никола Матијевић, Марко Перић, Витор Уго, Талес и Слободан Рајчевић, показавши да српско – бразилски микс функционише као швајцарски сат!

ГОЛ ЗА ПЕТАРДУ: Слободан Рајчевић Фото: КМФ Економац

Ни Нова Пазова није остала дужна љубитељима чаробне игре на петопарцу: стрелци Владимир Лазић и Стефан Станојевић, ипак, за нијансу бољи од осталих…

Економац – Нова Пазова 5:2 (2:0)

Крагујевац: Дворана: „Језеро”. Гледалаца: 350. Судије: Ђорђе Петровић (Чачак), Александар Јакшић (Горњи Милановац) и Братислав Динић (Крагујевац). Стрелци: 1:0 Матијевић у 2, 2:0 Перић у 3, 3:0 Витор Уго у 25, 3:1 Лазић у 30, 4:1 Талес у 30, 5:1 Рајчевић у 31, 5:2 Станојевић у 35. минуту. Жути картони: Рнић (Економац), Станојевић, Живић, Лазић (Нова Пазова).

Нагомилавање прекршаја: Економац 9 (4-5), Нова Пазова 5 (1-4).

ЕКОНОМАЦ: МОМЧИЛОВИЋ, ПЕРИЋ, МАТИЈЕВИЋ, СОРОКИН, РАЈЧЕВИЋ, Игор, Рнић, Витор Уго, Талес, Дугалић, Антонић, Ракићевић.

НОВА ПАЗОВА: ВУЛИЋ, РОКНИЋ, КОПАЊА, ЛАЗИЋ, ЖИВИЋ, Станојевић, Шошо, Тепавчевић, Кукољ, Живановић, Пенезић, Боројевић.

Врање је вечерас против Јастрепца одрадило први део суспензије од две утакмице играња пред празним трибинама због казне Дисциплинске комисије ФСС на организацију сусрета са Српском

Вра­ње – Ја­стре­бац 6:6 (3:2)

Вра­ње – Дворана: „Врање”. Гле­да­ла­ца: 100. Су­ди­је: Жељ­ко Сто­ил­ков (Алек­си­нац) и Бо­јан Ми­лић (Кру­ше­вац). Стрел­ци: 0:1 Та­на­ско­вић у 1, 1:1 Кр­стић у 6, 2:1 Ве­лич­ко­вић у 10, 2:2 Ми­цић у 14, 3:2 Ја­њић у 19, 3:3 Та­на­ско­вић у 21, 3:4 Та­на­ско­вић у 23, 3:5 Ми­цић у 27, 4:5 До­дић у 28, 5:5 Ри­стић у 34, 5:6  Су­ди­мац у 35, 6:6 До­дић у 37. ми­ну­ту. Жу­ти кар­то­ни: Па­шић (Вра­ње), Ми­цић, Па­вло­вић, Га­јић (Ја­стре­бац).

ВРА­ЊЕ: ПА­ШИЋ, ТА­СИЋ, КР­СТИЋ, П. НИ­КО­ЛИЋ, АЛ. ЈА­ЊИЋ, До­дић, Бог­да­но­вић, Стој­ко­вић, Ри­стић, Ан­. Ја­њић, Ве­лич­ко­вић, М. Ни­ко­лић.

ЈА­СТРЕ­БАЦ: ПА­ВЛО­ВИЋ, МИ­ЦИЋ, ТА­НА­СКО­ВИЋ, КНЕ­ЖЕ­ВИЋ, РА­ДО­ЈИ­ЧИЋ, Га­јић, Са­вић, Не­сто­ро­вић, Ла­зо­вић, Рај­ко­вић, Ву­кај­ло­вић, Лап­че­вић, Су­ди­мац, Уро­ше­вић.

KMF Vranje – KMF Jastrebac Prva Futsal liga 7. kolo // Live stream# prvo poluvreme##dn_017 #SMS_dn017 #dn_017info #Magazin_dn017 #Sport_dn017 #Futsal_BALKAN #KMF_Vranje

Geplaatst door SMS dn017 op Vrijdag 26 oktober 2018

Свака част Сопоту за голгетерску канонаду и двоцифрен број лопти у мрежи нејаког Пирота и то без двојице кажњених играча: Николе Мијаиловића и Марка Јанићијевића!

Космајци су овом „тројком” преузели прво место на табели и потврдили да с правом гаје амбиције да од наредне јесени играју у елити.

НОВИ ЛИДЕРИ: КМФ Сопот Фото: Фејсбук

САС је у Зрењанину, упркос 2:2 на полувремену, одличном игром у последњој четвртини сломио отпор квалитетне Бањице: Миливој Батиница надмудрио је Славишу Дамјановића за ротацију на табели!

ДОГОВОР ЗА ПОБЕДУ: Миливој Батиница са играчима САС-а Фото: Фејсбук

Показало се – ништа без старог мајстора: у уводу занимљивог меча блистао је некадашњи репрезентативац Александар Томин, двоструки стрелац. Идентичан салдо имао је и Игор Аранитовић, док су код домаћина по једном погодили мету и Ненад Кулић, Душан Раденковић и Саво Делић. Истакнимо, по два поготка код Београђана постигли су запажени Јован Ристановић и Марко Мацановић.

У ЗРЕЊАНИНУ 11 ГОЛОВА: САС – Бањица Фото: Фејсбук

САС – Бањица 7:4 (2:2)

Зрењанин – Дворана: „Кристална”. Гледалца: 150. Судије: Благоје Мијаиловић (Вршац), Бане Папишта (Сремска Митровица) и Новак Цмиљанић (Београд). Стрелци: 0:1 Ристановић у 2, 1:1 Томин у 8, 2:1 Кулић у 18, 2:2 Мацановић у 19, 3:2 Томин у 21, 3:3 Мацановић у 25, 4:3 Аранитовић у 30, 5:3 Раденковић у 34, 6:3 Делић у 39, 7:3 Аранитовић у 40, 7:4 Ристановић у 40. минуту. Жути картон: Блажић (САС).

Нагомилавање прекршаја: САС 6 (3-3), Бањица 8 (5-3).

САС: РОДИЋ, ЖИВАНОВ, АРАНИТОВИЋ, ТОМИН, РАДЕНКОВИЋ, Кулић, Делић, Мандић, Шкорић, Блажић, Милићев, Нишевић.

БАЊИЦА: СОКИЋ, ПАВЛОВИЋ, РИСТАНОВИЋ, ДИМЧИЋ, РУЖИЧИЋ, Васиљевић, Шкорић, Стојковић, Шишовић, Влашки, Јездић, Савовић, Мацановић, Мијаиловић.

Утакмица Само право – Зуфо каснила је 10 минута, јер се тек тад, како пише у записнику, појавио лекар домаће екипе Нинослав Симић

Иначе, обиловала је узбуђењима: тријумф домаћину егзекуцијама креирали су Марко Марковић и Никола Лекић (по 2), Денис Инајетовић и Слободан Лазић, док су стрелци за госте из Бујановца били Милош Трајковић (2), Енис Исени и Синиша Тројановић.

Детаљ који је, вероватно, одлучио меч: голман Зуфа Славиша Миленковић искључен је у 32. минуту: како је наведено у записнику – први жути картон показан му је због непоштовања раздаљине од пет метара, други у истом минуту из истог разлога.

Изјављујемо приговор на тенденциозно суђење судијског пара који су директно утицали на крајњи резултат и увођење утакмице у јако ризичан ток. Такође, Славиша Миленковић је престрого искључен, приликом искључења на семафору није било приказано време од два минута (Горан Арсић, представник Зуфа)

Делетаг Роберт Петровић из Сремске Митровице је, међутим, у записнику констатовао да је судија Петар Радојчић у сарадњи са трећим судијом Николом Алексићем испратио трајање времена искључења и нагласио да су арбитри добро водили утакмицу.

Само право – Зуфо 6:4 (1:3)

Београд – Дворана: „Пинки”. Гледалаца: 200. Судије: Петар Радојчић (Инђија), Бојан Граовац (Рума) и Никола Алексић (Београд). Стрелци: 0:1 Исени у 5, 0:2 Трајковић у 9, 0:3 С. Тројановић у 11, 1:3 Марковић у 18, 1:4 Трајковић у 23, 2:4 Инајетовић у 23, 3:4 Лазић у 28, 4:4 Марковић у 32, 5:4 Лекић у 33, 6:4 Лекић у 36. минуту. Жути картони: Марковић, Денић (Само право), Ибраим, Трајковић, Исени (Зуфо). Црвени картон: Миленковић (Зуфо) у 32. минуту.

Нагомилавање прекршаја: Само право 1 (1-0), Зуфо 4 (2-2).

САМО ПРАВО: СЕКУЛИЋ, ИНАЈЕТОВИЋ, ДЕНИЋ, ЛАЗИЋ, ЛЕКИЋ, Петронијевић, Вујасиновић, Радуловић, Јанчевски, Радојчић, Марковић, Ђуричић, Рамадани, Мијаиловић.

ЗУФО: МИЛЕНКОВИЋ, СТЕФАНОВИЋ, ТРАЈКОВИЋ, ИСЕНИ, С. ТРОЈАНОВИЋ, Ибраим, Петровић, Стојилковић, Пашић.

ПРВА ФУТСАЛ ЛИГА – СЕДМО КОЛО

Петак, 26. октобар

ВРАЊЕ: Врање – Јастребац 6:6 (3:2)

(Крстић 6, Величковић 10, Јањић 19, Додић 28, 37, Ристић 34 – Танасковић 1, 21, 23, Мицић 14, 27, Судимац 35)

КРАГУЈЕВАЦ: Економац – Нова Пазова 5:2 (2:0)

(Матијевић 2, Перић 3, Витор Уго 25, Талес 30, Рајчевић 31 – Лазић 30, Станојевић 35)

Недеља, 28. октобар

НИШ: Винтер спорт- Смедерево (18.30)

(Дворана: „Чаир”, судије: Владан Радуловић, Славенко Матовић и Горан Радуловић, делегат: Милош Лазаревић)

БЕОГРАД: ФОН – Калча (21.00)

(Дворана: „Шумице”, судије: Небојша Панић, Марко Савић и Далибор Станковић, делегат: Божидар Нинчић)

Среда, 31. октобар

ВАЉЕВО: РБ – Нови Пазар (20.30)

(Дворана: „15. септембар”, судије: Милош Јоцовић, Драгутин Божовић и Марко Мартиновић, делегат: Предраг Бељевић)

Четвртак, 1. октобар

ИВАЊИЦА: Ивањица – Српска (20.00)

(Дворана: ОШ „Кирило Савић”, судије: Дејан Стајић, Братислав Јовић и Данијел Ристић, делегат: Саша Стефановић)

ДРУГА ФУТСАЛ ЛИГА – СЕДМО КОЛО

СОПОТ: Сопот – Пирот 12:1 (5:0)

(Ивић 4 гола, Милутиновић и Симеуновић по 3, Милић, Јанићијевић – Пејчић)

ЗРЕЊАНИН: САС – Бањица 7:4 (2:2)

(Томин 8, 21, Кулић 18, Аранитовић 30, 40, Раденковић 34, Делић 39 – Ристановић 2, 40, Мацановић 19, 25)

БЕОГРАД: Само право – Зуфо 6:4 (1:3)

(Марковић 18, 32, Инајетовић 23, Лазић 28, Лекић 33, 36 – Исени 5, Трајковић 9, 23, С. Тројановић 11)

БЕОГРАД: СК Економист – Колубара (18.15)

(Дворана: „Раковица”, судије: Предраг Лазаревић, Небојша Маринковић и Никола Рабреновић, делегат: Јован Беч)

КРАГУЈЕВАЦ: Економац 2 – Пожаревац (19.30)

(Дворана: „Језеро”, судије: Александар Минић, Оливер Николић и Иван Станковић, делегат: Миливоје Томић)

БЕЧЕЈ: Бечеј – Деус футсал (20.15)

(Дворана: „Ђорђе Предин Баџа”, судије: Никола Алексић, Ђорђе Нинић, делегат: Горан Старчевић)

Насловна: Марко Перић успешнији од Милана Живића Фото: КМФ Економац