ФОН бољи од Калче, Смедеревци нису отишли у Ниш, Деус са шесторицом славио у Бечеју

Бурна недеља, дан пред прву од две пријатељске утакмице репрезентације Србије против Пољске; у оквиру Прве лиге: Винтер спорт – Смедерево – није одиграно (гости нису дошли) и ФОН – Калча 4:2, док је у друголигашком каравану СК Економист савладао Колубару 3:2, Економац 2 надиграо Пожаревац 7:1 и Деус футсал славио као гост у Бечеју 5:1!

Подсетимо, у елитном рангу, у петак, Економац је био бољи у дербију седмог кола од Нове Пазове 5:2, дуел Врање – Јастребац окончан је без победника 6:6, односно, у Другој лиги сладили су се домаћини: Сопот против Пирота, САС против Бањице и Само право против Зуфа.

Смедерево је обавестило комесара Раденка Бошковића да им се покварио аутомобил – разлог да не дођу на утакмицу против Винтер спорта у Нишу. Судије су на терену сачекале 15 предвиђених минута и одсвирале крај

Кад су вам тренери стари мајстори, Борко Суруџић и Зоран Бенић (некад заједно у Коњарнику), морате гледаоцима да приуштите сјајан футсал!

ФОН је победио Калчу вечерас у „Шумицама”, довољно да, бар на три дана, прескочи Нови Пазар и са 13 бодова ужива на трећој позицији, иза Економца (21) и Нове Пазове (15).

У гро-плану били су стрелци: Павле Пешић, Никола Цветковић и Велибор Калановић, уз напомену да је домаћин имао и помоћ Младена Стојадиновића, стрелца аутогола. Погоци за Калчу дела су Милана Максимовића и Данила Костића.

ФОН – Калча 4:2 (1:0)

Београд – Дворана: „Шумице”. Гледалаца: 100. Судије: Небојша Панић (Београд), Марко Савић (Блаце) и Далибор Станковић (Лазаревац). Стрелци: 1:0 Пешић у 2, 2:0 Цветковић у 31, 2:1 Максимовић у 32, 3:1 Стојадиновић аутогол у 34, 3:2 Костић у 35, 4:2 Калановић у 40. минуту. Жути картони: Кокотовић (ФОН), Арсић (Калча).

Нагомилавање прекршаја: ФОН 9 (4-5), Калча 7 (3-4).

ФОН: ЈОСИМОВИЋ, ЦВЕТКОВИЋ, АРСИЋ, ПЕШИЋ, СТАНКОВИЋ, Булатовић, Калановић, Кокотовић, Петрашевић, Манић, Алексић, Ерац, Галамић, Рамовић.

КАЛЧА: СТЕФАНОВИЋ, КОСТИЋ, АРСИЋ, МАКСИМОВИЋ, СТОЈАДИНОВИЋ, Пешић, Ристић, Спасић, Стојановић, Соколовић, Матејев.

Економац, у смирај пријатељских дуела са Каиратом и турнира елитне рунде Лиге шампиона, не треба да брине за будућност!

Млади тим Крагујевчана дозволио је гостима из Пожаревца да поведу преко Јоцића, очитавши им, потом, лекцију и до врха напунивши мрежу. Са два гола нарочито се истакао талентовани Милосављевић.

Економац 2 – Пожаревац 7:1 (2:1)

Крагујевац – Дворана: „Језеро”. Гледалаца: 200. Судије: Александар Минић (Књажевац), Оливер Николић (Ниш) и Иван Станковић (Ниш).

Стрелци: 0:1 Јоцић у 3, 1:1 Стојчевски у 17, 2:1 Милосављевић у 20, 3:1 Дигић у 27, 4:1 Милосављевић у 29, 5:1 Васић у 29, 6:1 Митровић аутогол у 33, 7:1 Стојановић у 40. минуту. Жути картони: Гавриловић, Дигић (Економац 2), Митровић, Миловановић (Пожаревац).

Нагомилавање прекршаја: Економац 2 11 (4-7), Пожаревац 3 (2-1).

ЕКОНОМАЦ 2: МИЛЕНКОВИЋ, ГАВРИЛОВИЋ, МИЛОСАВЉЕВИЋ, СТОЈЧЕВСКИ, ДИГИЋ, Николић, Маринковић, Вранић, Тадић, Васић, Миливојевић, Димитријевић, Стојановић, Раденковић.

ПОЖАРЕВАЦ: ЈОВИЋ, ЈЕРЕМИЋ, МИТРОВИЋ, ЈОЦИЋ, ДРАКУЛИЋ, Милашиновић, Митаковић, Живадиновић, Радосављевић, Радисављевић, Миловановић, Животић.

Сличан сценарио као у срцу Шумадије виђен је и у Бечеју, с битном разликом – овде је домаћин први стекао капитал и онда – упрскао ствар.

Гол Игора Дражића као да је разљутио Деус футсал, гости су у војвођанском дербију постигли пет погодака, уз егзекуције Милана Петрића и Срђана Стојчевића чак три су са потписом сјајног Ненада Симића.

Знате ли због чега подвиг Митровчана још више добија на тежини?

Три бода освојили су са свега шесторицом играча!

Бечеј – Деус футсал 1:5 (1:2)

Бечеј – Дворана: „Ђорђе Предин Баџа”. Гледалаца: 100. Судије: Никола Алексић (Београд), Ђорђе Нинић (Београд) и Виктор Маринковић (Ваљево). Стрелци: 1:0 Дражић у 17, 1:1 Симић у 18, 1:2 Петрић у 20, 1:3 Стојчевић у 33, 1:4 Симић у 37, 1:5 Симић у 39. минуту. Жути картони: Дражић (Бечеј), Стојчевић, Симић (Деус футсал).

Нагомилавање прекршаја: Бечеј 6 (4-2), Деус футсал 8 (3-5).

БЕЧЕЈ: ВАДАСКИ, ЋУЛУМ, СИМИЋ, ДРАЖИЋ, ЛОВРЕ, Кобиљски, Барта, Кораћ, Мандаџић, Голуб, Илчешин, Ћурчић.

ДЕУС ФУТСАЛ: МАЦАНОВИЋ, СЛАДОЈЕВИЋ, СИМИЋ, ЛАЗИЋ, СТОЈЧЕВИЋ, Петрић.

Колубара, ослабљена неиграњем Бељића и Лазаревића, водила је против СК Економиста као гост 2:0 у 32. минуту (стрелци Каличанин и Миловановић), али је домаћин у финишу преко Тешића (2) и Главоњића преокренуо резултат

ПРВА ФУТСАЛ ЛИГА – СЕДМО КОЛО

Петак, 26. октобар

ВРАЊЕ: Врање – Јастребац 6:6 (3:2)

(Крстић 6, Величковић 10, Јањић 19, Додић 28, 37, Ристић 34 – Танасковић 1, 21, 23, Мицић 14, 27, Судимац 35)

КРАГУЈЕВАЦ: Економац – Нова Пазова 5:2 (2:0)

(Матијевић 2, Перић 3, Витор Уго 25, Талес 30, Рајчевић 31 – Лазић 30, Станојевић 35)

Недеља, 28. октобар

НИШ: Винтер спорт- Смедерево – није одиграно, гости нису дошли

БЕОГРАД: ФОН – Калча 4:2 (1:0)

(Пешић 2, Цветковић 31, Стојадиновић аутогол 34, Калановић 40 – Максимовић 32, Костић 35)

Среда, 31. октобар

ВАЉЕВО: РБ – Нови Пазар (20.30)

(Дворана: „15. септембар”, судије: Милош Јоцовић, Драгутин Божовић и Марко Мартиновић, делегат: Предраг Бељевић)

Четвртак, 1. октобар

ИВАЊИЦА: Ивањица – Српска (20.00)

(Дворана: ОШ „Кирило Савић”, судије: Дејан Стајић, Братислав Јовић и Данијел Ристић, делегат: Саша Стефановић)